LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Sutrikęs „Žalgiris“ išvykoje kapituliavo prieš „Neptūną“

Klaipėdos „Neptūno“ klubo nuotrauka

Kauno „Žalgirio“ komanda patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) per 11 susitikimų. Žalgiriečiai išvykoje nusileido Klaipėdos „Neptūno“ ekipai 73:81 (14:14, 12:25, 21:25, 24:17).

Pirmuosius taškus po Roberto Javtoko tikslaus perdavimo pelnė Vytenis Lipkevičius. Jo pavyzdžiu pasekė ir Paulius Jankūnas (4:0), o per kiek daugiau nei penkias minutes bent po kartą spėjo pasižymėti visi startinio penketo krepšininkai. Po R.Javtoko, Tomo Dimšos ir Justino Dentmono metimų „Žalgiris“ pirmavo 12:7. Tačiau per likusį pirmojo kėlinio laiką svečių gretose taškus pelnė tik V.Lipkevičius ir „Neptūnas“ išlygino rezultatą – 14:14.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui, vieną po kito 3 tritaškius į „Žalgirio“ krepšį susmaigstė Justas Sinica (23:16). Žalgiriečiams po dvitaškį įmetė Kšištofas Lavrinovičius, R.Javtokas ir Martynas Pocius (20:27), bet klaipėdiečiai dar labiau įsibėgėjo ir, surinkę dar 10 taškų be atsako, atsiplėšė 37:20. Po dviejų minutės pertraukėlių kovingai rungtyniavo R.Javtokas, pelnęs 4 taškus po puolime atkovotų kamuolių. Baudas sumetus P.Jankūnui ir R.Javtoko bloką greitoje atakoje taškais pavertus Vyteniui Čižauskui, „Žalgirio“ deficitas prieš didžiąją pertrauką aptirpo iki 11 taškų – 28:39.

Trečiojo kėlinio pradžioje R.Javtokas, J.Dentmonas ir P.Jankūnas pratęsė Kauno komandos spurtą iki 12:0 ir sumažino atsilikimą iki 5 taškų (34:39), tačiau pora neatsikovotų kamuolių po savo krepšiu šį spurtą sustabdė. Pirmąjį komandos tritaškį pataikė J.Dentmonas (37:43), bet „Neptūnas“ savo gretose turėjo dar didesnių snaiperių. Marius Runkauskas šovė 3 neįtikėtinus tritaškius ir, nors po tolimą metimą įmetė V.Lipkevičius ir V.Čižauskas, šeimininkai vėl nutolo 58:43. Kėlinio pabaigoje J.Dentmonas pelnė 4 taškus, dvitaškį pridėjo P.Jankūnas – 49:64.

P.Jankūnas ir toliau rungtyniavo solidžiai dukart po krepšiu surasdamas Mindaugą Kupšą. J.Dentmonui surinkus 5 taškus, skirtumas sumažėjo iki 10 taškų (58:68). M.Kupšas puskabliu pelnė dar du taškus, dvitaškį ir 1 baudą iš 3 pridėjo P.Jankūnas (63:70), baudas realizavo K.Lavrinovičius, bet M.Runkauskas tolimu tritaškiu kirto per žalgiriečių entuziazmą (65:75). Dar labiau vytis varžovus sutrukdė netaiklūs „Žalgirio“ baudų metimai, o klaipėdiečiai savo šansus išnaudojo. Paskutinis J.Dentmono metimas su sirena tik sušvelnino rezultatą – 73:81.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 18 (7 atk. kam., 3 per. kam.), P.Jankūnas 14 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), R.Javtokas 10 (7 atk. kam.), V.Lipkevičius 9 (6 atk. kam.), K.Lavrinovičius 7, M.Kupšas 6, VČižauskas 5 (4 rez. perd.), M.Pocius 2, T.Dimša 2, T.Klimavičius 0.

„Neptūnas“: M.Runkauskas 25 (4/7 trit.), J.Sinica 17 (3/5 trit.), E.Ulanovas 12.