Sužeistas žvėris pareikalavo aukų

2010 05 14 0:00
D.Šalenga (kairėje) puikiai susitvarkė su trenerio pareigomis.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Sukrėtimų purtomi Kauno "Žalgirio" krepšininkai įrodė, kad klubo savininko Vladimiro Romanovo sunkiai suvokiami sprendimai jų nepalaužė. Žalgiriečiai vakar 83:70 (20:16, 21:12, 19:23, 23:19) palaužė Vilniaus "Lietuvos rytą" ir išlygino Lietuvos krepšinio lygos (LKL) superfinalo serijos iki 4 pergalių rezultatą 2:2.

Vakar žalgiriečiai pademonstravo neeilinį kovingumą. Prieš rungtynes komandą paliko ir kitas treneris - buvęs Dariaus Maskoliūno asistentas Gvidonas Markevičius. Tad Kauno ekipa liko be trenerio.

Rungtynių protokole oficialiai "Žalgirio" treneriu buvo įvardytas ekipos kapitonas Dainius Šalenga, o jo asistentu - fizinio rengimo treneris Sigitas Kavaliauskas. D.Šalenga prašydavo minutės pertraukėlių, ant lentos braižydavo derinius, patardavo kitiems komandos draugams. Bendrą žaidimo strategiją kūrė visi ekipos krepšininkai.

Komanda mobilizavosi

Net ir tokiomis ekstremaliomis sąlygomis žalgiriečiai pradžiugino sausakimšą Kauno sporto halę. Vieninga lyg kumštis komanda parodė tokį kovingumą, kokio neretai stinga net Lietuvos rinktinei. Žaidėjai grūmėsi dėl kiekvieno kamuolio ir dėl kiekvieno aikštės centimetro.

"Neturėjome kur trauktis. Serijoje atsilikome 1:2, pastarosios dienos buvo įtemptos. Todėl mobilizavomės, - po rungtynių sakė D.Šalenga. - Vyresni ir daugiau patirties turintys žaidėjai stengėsi valdyti komandą ir išvengti chaoso. Be trenerio sunku. Juk ne veltui kitos komandos turi trenerius."

Prieš rungtynes komandos draugus stengėsi užvesti kapitonas ir ekipos legionierius Marcusas Brownas.

"Lietuvos ryto" treneris Rimas Kurtinaitis pagyrė varžovus: "Mes neturėjome jokių šansų prieš susitelkusius žalgiriečius. Jie žaidė puikiai, racionaliai ir protingai. Būtent to mūsų komandai šį kartą trūko".

Dominavo nuo pradžių

Karštai savų žiūrovų palaikomi "Žalgirio" žaidėjai į priekį pabėgo dar pirmoje rungtynių dalyje. Po truputį perėmę iniciatyvą, antrame ketvirtyje po Traviso Watsono baudų metimų kauniečiai nutolo 15 taškų - 41:26. Po didžiosios pertraukos "Lietuvos rytas" buvo aptirpdęs atsilikimą (41:32, 55:47). Bet sirgalių įaudrinti "Žalgirio" krepšininkai iniciatyvos nebeišleido ir triumfavo 83:70.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė M.Brownas, pelnęs 17 taškų. Treneris D.Šalenga įmetė 13, T.Watsonas ir Martynas Pocius surinko po 10. "Lietuvos ryte" išsiskyrė Igoris Miloševičius - 14 taškų. Po 10 įmetė Steponas Babrauskas, Artūras Jomantas ir Aaronas Baynesas.

Antrame dvikovos kėlinuke kojos traumą patyrė "Lietuvos ryto" puolėjas Donatas Zavackas. Nemėgstamiausiu "Žalgirio" sirgalių žaidėju vadinamas vilnietis buvo priverstas palikti aikštę ir joje daugiau nebepasirodė. Tai sukėlė daug džiaugsmo Kauno publikai.

Vadas atvyko su apsauga

V.Romanovo keisti sprendimai ne juokais įsiutino komandos aistruolius. Prieš pat rungtynes D.Šalenga, norėdamas numalšinti įtampą, paėmė mikrofoną ir įsiaudrinusios minios paprašė nurimti bei pažadėjo iškovoti pergalę.

Komandoms žengus į aikštelę, iš tribūnų ėmė skrieti popierinės juostos. Rungtynės prasidėjo, kai jos buvo surinktos. Tuomet palei aikštę pražygiavo keli "Žalgirio" gerbėjai, nešini didžiuliu plakatu su užrašu "Buratiną - į durnyną!" Netrukus tribūnose sirgaliai iškėlė kelias dešimtis perbrauktų V.Romanovo portretų ir kitą plakatą, kuriame buvo parašyta "Garbės už pinigus nenupirksi".

Rungtynes stebėjo ir pats V.Romanovas. Tiesa, šį kartą ne įprastoje VIP ložėje. Verslininkas įsitaisė už žalgiriečių atsarginių suolelio, jį saugojo keturi apsaugininkai.