Svečiai Vilniuje jautėsi šeimininkais

2010 12 30 0:00
D.Gvezdauskas (Nr. 9, geltona apranga), pataikęs 6 tritaškius, labiausiai prisidėjo prie penktos "Šiaulių" pergalės.
Alinos Ožič nuotrauka

"Kalnapilio-Lietuvos krepšinio lygos" (LKL) čempionato lentelės apačioje įsitaisiusios dvi sostinės ekipos "Perlas" ir "Sakalai" savo žiūrovų akivaizdoje patyrė po aštuntą nesėkmę.

"Perlo" krepšininkai 78:89 turėjo pripažinti jėgas atgaunančių "Šiaulių" pranašumą, o "Sakalus" 92:71 įveikė titulą ginantis Vilniaus "Lietuvos rytas".

"Šiauliai" kokybiškėja

"Šiaulių" krepšininkai, išvykoje "Perlą" nugalėję 89:78, iškovojo penktą pergalę per devintas rungtynes ir pakilo į šeštąją vietą.

Praėjusio sezono bronzos medalininkai šiauliečiai pirmą kėlinį pralaimėjo 22:28, tačiau per kitus tris šeimininkavo ir laimėjo pelnytai. Net 28 taškus (11 per paskutinį kėlinį) nugalėtojams pelnė Darius Gvezdauskas. Krepšininkas pataikė 6 tritaškius iš 11. Nuo jo nedaug atsiliko "Perlo" lyderis Aidas Viskontas, surinkęs 26 taškus.

"Šiaulių" ekipoje tądien debiutavo į peržiūrą atvykęs amerikietis Rashaunas Broadusas. Įžaidėjas, spėjęs sudalyvauti tik dviejose treniruotėse, rungtyniavo 19 minučių ir pelnė 6 taškus.

"Rashaunas atnešė ir energijos, agresyvumo, ir ramybės", - krepšininką liaupsino "Šiaulių" treneris Antanas Sireika. Jį nudžiugino ir visos komandos žaidimas, kuris tampa kokybiškesnis.

"Vijomės varžovus, bet žaidimas nesugriuvo, nes nepradėjome gelbėtis po vieną. Komandinės pastangos leido išlyginti rezultatą, vėliau jį ir persverti", - teigė "Šiaulių" strategas.

Laikėsi tris kėlinius

Rūtenio Paulausko treniruojami "Sakalai" laikėsi iki ketvirto kėlinio. Padėties šeimininkais "Lietuvos ryto" krepšininkai tapo per paskutines dešimt minučių - lemiamą ketvirtį laimėjo 27:14 ir iškovojo aštuntą pergalę iš devynių galimų. Tai jiems kol kas garantuoja trečiąją vietą LKL lentelėje.

Į Eurolygos TOP 16 varžybas patekusioje "Lietuvos ryto" komandoje per šį susitikimą nerungtyniavo Šarūnas Jasikevičius, Martynas Gecevičius, Cemalis Nalga ir Arvydas Šikšnius.

21 tašku prie pergalės prisidėjo ir 13 kamuolių atkovojo Jonas Valančiūnas, 15 taškų surinko Milko Bjelica. Iš šeimininkų geriausiai sekėsi 12 taškų įmetusiam Osvaldui Varanauskui.

"Sakalai", per 11 susitikimų laimėję tik triskart, užima vienuoliktąją vietą.

Čempionate, iškovoję dešimt pergalių iš eilės, pirmauja Kauno "Žalgiris", antrąją vietą užima Prienų "Rūdupis" (9 pergalės/2 pralaimėjimai).

Vilniaus "Sakalai" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 71:92 (20:25, 18:18, 20:22, 13:27). O.Varanauskas 12 tšk. (2-6/7, 5 rez. perd., 4 kld.), A.Gydra (2-4/4) ir M.Janišius (7 atk. kam.) - po 11, Ž.Stankus 10; J.Valančiūnas 21 (2-9/11, 13 atk. kam.), M.Bjelica 15 (2-5/6), K.El-Aminas ir K.Bajramovičius - po 12, B.Newley 11.

Vilniaus "Perlas" - "Šiauliai" 78:89 (28:22, 15:22, 22:28, 13:17). A.Viskontas 26 (2-7/8, 32 naud. bal.), T.Šležas 13 (2-6/7, 1-1/6), D.Redikas 12; D.Gvezdauskas 28 (3-6/11), D.Weaveris 18 (2-8/10), V.Šarakauskas ir M.Žukauskas - po 8.