Tapo NCAA čempionais skambant sirenai

2016 04 06 6:00
Šaltakraujiškai nuo trijų taškų linijos kamuolį švystelėjęs Krisas Jenkinsas padėjo Vilanovos ekipai po 31 metų pertraukos triumfuoti NCAA čempionate. „USA Today Sports“ nuotrauka

Nacionalinė koledžų atletų asociacija (NCAA) turi naujus krepšinio čempionus. Jie paaiškėjo po įnirtingų ir nenuspėjamų finalo, kuris jau vadinamas vienu dramatiškiausių turnyro istorijoje, rungtynių.

JAV studentų krepšinio čempionato finale kovėsi Vilanovos „Wildcats“ ir pirmą reitingą turėjusi Šiaurės Karolinos „Tar Heels“ komanda. Svarbiausia NCAA sezono dvikova vyko Hjustono NRG stadione. Į jį susirinko beveik 75 tūkst. aistruolių (daugiau žiūrovų NCAA finalą stebėjo tik 2014 metais – 79 238).

Likus žaisti penkias minutes „Wildcats“ turėjo 10 taškų persvarą (67:57). Tada Šiaurės Karolinos universiteto studentai kilo į lemiamą šturmą, ir po nerealaus Marcuso Paige'o taiklaus metimo iš toli rezultatas tapo lygus – 74:74. Nors iki rungtynių pabaigos tebuvo likusios 6 sekundės, „Wildcats“ treneriai dar spėjo paprašyti minutės pertraukėlės. Jai pasibaigus Vilanovos žaidėjai surengė lemiamą ataką: nepaisydamas intensyvios varžovų gynybos Ryanas Arcidiacono perdavė kamuolį Krisui Jenkinsui, o šis šaltakraujiškai švystelėjo kamuolį nuo trijų taškų linijos ir išplėšė savo komandai pergalę.

Vilanovos „Wildcats“ studentai triumfavo 77:74 (34:39, 43:35). NCAA čempionais jie tapo antrą kartą. JAV studentų krepšinio lygoje Vilanovos komanda pirmąsyk buvo stipriausia 1985 metais. Tąkart ji sukėlė sensaciją – finale 66:64 palaužė titulą gynusius Džordžtauno „Hoyas“ krepšininkus, tarp kurių buvo būsima NBA legenda Patrickas Ewingas.

Šio sezono finale nugalėtojų ekipoje rezultatyviausiai žaidė Philas Boothas (surinko 20 taškų), Ryanas Arcidiacono (16) ir rungtynių didvyris K. Jenkinsas (14). Šiaurės Karolinos universiteto komandoje, kuri siekė jau šešto čempionų trofėjaus (pastarąjį kartą ji triumfavo 2009-aisiais), geriausiai sekėsi M. Paige'ui, pelniusiam 21 tašką, ir Joelui Berry – šis pridėjo 20 taškų.