Tautiečiai šėlo NBA arenose

2008 12 01 0:00
Ž.Ilgauskas (dešinėje) terorizavo "Bucks" gynybą.

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybėse naktį iš šeštadienio į sekmadienį puikiai pasirodė Lietuvos krepšininkai.

Penktąją pergalę iš eilės iškovojo Rytų konferencijos Centrinio pogrupio lyderis Klivlando "Cavaliers" klubas su Žydrūnu Ilgausku.

Svečiuose "Cavaliers" krepšininkai (14 pergalių ir 3 pralaimėjimai) 97:85 (20:16, 28:22, 24:29, 25:18) nugalėjo Centrinio pogrupio autsaiderę Milvokio "Bucks" (7/12 pralaimėjimų) komandą.

Rezultatyviai žaidęs Ž.Ilgauskas vėl pasižymėjo dvigubu dubliu - jis pelnė 23 taškus, po krepšiais atkovojo net 17 kamuolių ir rezultatyvumu komandoje nusileido tik LeBronui Jamesui, kuris į varžovų krepšį įmetė 32 taškus.

32 minutes žaidęs lietuvis pataikė 11 dvitaškių iš 17 ir realizavo 1 baudos metimą iš dviejų. Be to, jis atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, blokavo 2 varžovų metimus, trissyk suklydo ir kartą prasižengė.

Šiame sezone "Cavaliers" krepšininkai toliau gerina klubo rekordą NBA čempionatų starte - vos 3 nesėkmės per 17 mačų.

Vakarų konferencijos Šiaurės Vakarų pogrupio lyderio poziciją su Portlando "Trail Blazers" ekipa besidalijantis Lino Kleizos Denverio "Nuggets" (11/6) klubas svečiuose 106:97 (25:31, 35:23, 27:16, 19:27) nugalėjo ketvirtąją vietą tame pačiame pogrupyje užimančią Minesotos "Timberwolves" (4 pergalės ir 11 pralaimėjimų) komandą.

Lietuvis nugalėtojams pelnė 15 taškų ir rezultatyvumu komandoje nusileido tik Chauncey Billupsui bei Carmelo Anthony, pelniusiems atitinkamai 27 ir 25 taškus.

Per 25 minutes L.Kleiza pataikė 3 tritaškius iš 7, 2 dvitaškius iš 4 bei abu baudų metimus, atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį.

Tai buvo septintoji iš eilės "Nuggets" krepšininkų pergalė prieš "Timberwolves" ekipą.

Tuo tarpu Dariaus Songailos ekipa Vašingtono "Wizards" suklupo eilinį kartą.

Absoliutūs Rytų konferencijos autsaideriai "Wizards" (2/12) savoje arenoje 98:102 (17:28, 28:27, 26:25, 27:22) nusileido antrąją vietą Pietryčių pogrupyje užimančiai Atlantos "Hawks" (10/6) komandai.

Trečias komandoje pagal rezultatyvumą buvęs lietuvis arenos šeimininkams pelnė 16 taškų, po krepšiais atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo bei prasižengė penkis kartus. Per 24 žaidimo minutes D.Songaila pataikė 5 dvitaškius iš 8 ir visus 6 baudų metimus.

26 taškus į svečių krepšį įmetė Antawnas Jamisonas (12 atkovotų kamuolių), 21 - Caronas Butleris (10).