TEO ekipą sutramdė superklubo žvaigždės

2008 02 06 0:00
Rezultatyviausia Eurolygos žaidėja L.Jackson per 28 minutes spėjo pelnyti 34 taškus.
Fibaeurope.com nuotrauka

Vilniaus TEO krepšininkės nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Eurolygos čempionės titulą ginančiai Maskvos srities "Spartak" komandai.

Iš žvaigždžių sudarytas Rusijos superklubas per pirmąsias moterų Eurolygos aštuntfinalio rungtynes namie 93:67 sutriuškino vilnietes.

"Nesvarbu, kad per reguliarųjį sezoną TEO savo grupėje liko ketvirta, o mes buvome pirmos. Turime susikoncentruoti, nes per aštuntfinalio varžybas kiekviena komanda gali pateikti staigmenų", - taip prieš antradienio dvikovą sakė "Spartak" vyriausioji trenerė Nalalia Hejkova.

Deja, TEO krepšininkėms staigmenos pateikti nepavyko. Prieš rungtynes Vilniaus komandos treneris Valdas Gecevičius, paklaustas, ko reikia, kad "Spartak" būtų nugalėta, atsakė: "Jei mūsų komandai labai seksis, o varžovėms bus juoda diena".

Greičiausiai juodos dienos sulaukė Lietuvos čempionės, kurios vakar pirmavo tik rungtynių pradžioje po taiklaus Jurgitos Štreimikytės metimo - 2:0. Paskui šeimininkės, vedinos rezultatyviausios Eurolygos žaidėjos 195 cm ūgio puolėjos australės Lauren Jackson, pradėjo tolti. Pirmą kėlinuką rusės laimėjo 19:11, po antrojo skirtumas padvigubėjo - 47:23. L.Jackson per 28 minutes pelnė 34 taškus (2-8/10, 3-4/7, 1-6/6) ir 7 kartus atkovojo kamuolį.

Per pirmąsias 20 minučių TEO žaidėjoms nesisekė atakuoti iš toli - taiklus buvo tik vienas metimas iš 11. Per antrąją susitikimo dalį mūsiškės pasitaisė - pataikė 7 tritaškius iš 12, ir tai neleido "Spartak" ekipai laimėti dar didesne persvara.

Rezultatyviausiai TEO komandoje vakar žaidė Kristin Haynie, ji pelnė 20 taškų (3-4/8). Po 12 taškų surinko J.Štreimikytė ir jaunoji Gintarė Petronytė. Pastaroji dar atkovojo 13 kamuolių. Mūsų komanda kovą dėl kamuolio pralaimėjo net 27:47.

TEO ekipoje per Eurolygos varžybas vakar debiutavo dvi naujokės - 21 metų 191 cm ūgio vidurio puolėja Jelena Gogija ir 24 metų 175 cm ūgio įžaidėja Valentina Leščeva. Abi Rusijos pilietybę turinčios krepšininkės šį sezoną žaidė Jekaterinburgo UMMC (Rusija) komandoje. Beje, J.Gogija prie TEO prisidėjo tik Maskvoje. Treneriai joms leido pažaisti po 7 minutes, per tą laiką du taškus pelnė tik J.Gogija.

Atsakomosios aštuntfinalio varžybos vyks vasario 8-ąją Vilniuje. Jei prireiktų trečiųjų serijos rungtynių, jos vasario 13 dieną vėl bus žaidžiamos Rusijoje.