TEO skęsta Eurolygos vandenyse

2009 12 03 0:00
Galbūt TEO vakar pralaimėjo būsimoms Eurolygos čempionėms, tačiau vilniečių žaidimas parodė, jog duobės viršaus nematyti.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Sužaidusios nerezultatyviausias šio sezono Eurolygos rungtynes Vilniaus TEO krepšininkės patyrė šeštą iš eilės pralaimėjimą.

Permainos TEO komandos trenerių kolektyve naudos neduoda. Daugkartinės Lietuvos čempionės vakar per Eurolygos A grupės rungtynes savo žiūrovų akivaizdoje 37:86 (4:20, 12:20, 8:16, 13:30) nusileido Rusijos superklubui Jekaterinburgo UMMC. Su šešiais pralaimėjimais vilnietės tik dar giliau įsikasė į grupės dugną.

Pelniusios tik 37 taškus TEO krepšininkės sužaidė nerezultatyviausias sezono rungtynes. Ligi šiol mažiausiai taškų Lietuvos ekipa buvo pelniusi per dvikovą namie su Ispanijos "Ros Casares" (48). Iš šešių pralaimėjimų net per keturis mūsų komanda buvo sutriuškinta.

"Žaidėjos pačios supranta, kad reikia iš duobės lipti. Jos privalo kovoti, nes trauktis nėra kur", - taip prieš trečiadienio susitikimą LŽ sakė TEO vyriausiasis treneris Mantas Šernius.

Tačiau jau susitikimo pradžia Lietuvos komandai nieko gera nežadėjo: Rusijos komanda per pirmą ketvirtį šeimininkėms leido įmesti tik 4 taškus (4:20). Per šias 10 minučių TEO žaidėjos suklydo net 8 kartus, pataikė tik 2 dvitaškius iš 9.

Malonesnę akimirką išvydome antrame kėlinyje, kai vilnietės, atsilikdamos 6:24, Renee Montgomery ir Aurimės Rinkevičiūtės tritaškių dėka priartėjo iki 8 taškų (15 min. 16:28). Tačiau tuoj pat taikliais tolimais metimais atsakė Agnieszka Birbzycka ir Ann Wauters. Likusią penkių minučių atkarpą rusės laimėjo 12:0 ir iki didžiosios pertraukos turėjo jau 24 taškų pranašumą (40:16).

Šeimininkės per antrą kėlinį suklydo tik kartą (!), tačiau po dviejų kėlinių gerokai nusileido kovodamos po krepšiais dėl kamuolio (11:22).

Po pertraukos vaizdas nepasikeitė, tad liko tik viltis, kad vilnietės nebus sutriuškintos didžiausiu šį sezoną skirtumu. Tačiau ir čia teko nusivilti - pralaimėjimas 49 taškais - taip pat blogiausias šio sezono TEO rezultatas.

Rezultatyviausiai Vilniaus ekipoje žaidė Milka Bjelica (11 taškų), A.Rinkevičiūtė (9) ir R.Montgomery. Amerikietė pataikė tik 1 dvitaškį iš 10.

Jekaterinburgo komandoje geriausiai sekėsi po 15 taškų surinkusioms Svetlanai Abrosimovai (tritaškiai 4/4) ir Sandrinei Grudai, 12 pelnė Marija Stepanova.

Kitas rungtynes TEO krepšininkės gruodžio 9 dieną svečiuose žais su Valensijos "Ros Casares" (Ispanija) ekipa. Per pirmą ratą Vilniuje Ispanijos čempionės pergalę iškovojo rezultatu 78:48.