TEO tradiciškai pradėjo finalą

2010 04 21 0:00
Rezultatyviausios abiejų ekipų žaidėjos - R.Valentienė (kairėje) ir L.Harding - atidžiai viena kitą prižiūrėjo.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Daugkartinės šalies čempionės Vilniaus TEO krepšininkės per pirmąsias Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo rungtynes vakar namie nugalėjo Latvijos vicečempiones.

Trenerio Manto Šerniaus vadovaujamos vilnietės savo žiūrovų akivaizdoje 86:68 (20:18, 16:14, 24:15, 26:21) įveikė Cėsio "Cesis" ekipą. Šioje komandoje rezultatyviausia buvo ilgametė TEO žaidėja Rima Valentienė - pelnė 23 taškus.

Daugiausia taškų nugalėtojoms surinko Lindsay Harding - 26. Jai puikiai talkino Quanitra Hollingsworth - 20 taškų ir 11 atkovotų kamuolių, Aurimė Rinkevičiūtė - 16 taškų bei žaidžianti trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė - 14 taškų ir 13 atkovotų kamuolių.

Lygi kova vyko iki 24 minutės - tuomet TEO buvo priekyje 43:40. Netrukus šeimininkės 12:0 laimėjo poros minučių dalį ir, pabėgusios nuo varžovių 55:40, nebepaleido iniciatyvos.

Finalo serijos iki trijų pergalių antrosios rungtynės bus žaidžiamos šiandien Ukmergėje.

Dar dramatiškiau prasidėjo LMKL mažasis finalas, kuriame irgi kovojama iki trijų pergalių. Šių metų Baltijos moterų krepšinio lygos vicečempionė Klaipėdos "Lemminkainen" pirmadienį namie tik po trijų pratęsimų 79:71 (14:17, 19:16, 9:13, 15:11, 6:6, 6:6, 10:2) įveikė Kauno "LKKA-Aistes". Rungtynių didvyre tapo dukart savo komandą nuo pralaimėjimo išgelbėjusi Rima Margevičiūtė. Ji taikliais baudos metimais išplėšė antrą ir trečią pratęsimus. Iš viso ji pelnė 19 taškų ir 17 kartų atkovojo kamuolį. 23 taškus prie pergalės pridėjo Marina Solopova, 12 taškų surinko ir 10 sykių kamuolį sugriebė Irma Raugaitė.

Kauno ekipoje geriausiai sekėsi Kornelijai Balčiūnaitei (15 tšk. ir 21 atk. kam.), Ingridai Masiulienei (14 tšk.) bei Jolantai Marmienei ir Santai Okockytei (po 12). Antrosios rungtynės įvyks šiandien Kaune.