TEO vėl pralaimėjo

2009 11 26 0:00
TEO krepšininkėms nepavyko įkąsti ir Italijos komandai.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Naujajam Vilniaus TEO komandos trenerių duetui nepavyko FIBA moterų Eurolygoje debiutuoti pergale.

Kardinalios permainos, įvykusios prieš savaitę Vilniaus TEO trenerių štabe, kol kas rezultatų nedavė. Vyriausiojo trenerio Manto Šerniaus ir asistentės Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės treniruojama daugkartinė Lietuvos čempionė patyrė penktą iš eilės pralaimėjimą.

Vakar namie žaidusios TEO krepšininkės 67:80 (12:30, 16:11, 18:20, 23:19) nusileido Taranto "Cras Basket" (Italija) ekipai ir su penkiomis nesėkmėmis po pirmojo rato dar labiau įsitvirtino A grupės dugne. Italėms tai buvo trečia pergalė.

Prieš šią dvikovą TEO strategas M.Šernius tenorėjo vieno - kad auklėtinės demonstruotų kokybiškesnį žaidimą, mažiau klystų. Tačiau jau pirmosios 10 minučių parodė, kad mūsų komandai ši užduotis per sunki. 3 minutę rezultatas dar buvo lygus (9:9), tačiau per likusias 7 ketvirčio minutes viešnios pelnė 21 tašką, o mūsiškės - tik 3. Tai varžovėms pavyko padaryti metant tritaškius be klaidų (4/4) ir laimint kovą dėl kamuolio 13-5.

Po pirmo kėlinio įgijusios 18 taškų pranašumą (30:12), per kitus tris ketvirčius Italijos krepšininkės neleido šeimininkėms pakreipti susitikimo eigos. Tiesa, antrame kėlinyje vilnietės buvo sušvelninusios skirtumą iki 8 taškų (41:49), bet viešnios netruko atstatyti turėtą pranašumą. Negausiai susirinkę žiūrovai skirstėsi nusivylę. Tarp jų buvo ir jaunasis Vilniaus "Perlo" krepšininkas Jonas Valančiūnas su drauge.

Rezultatyviausiai TEO ekipoje rungtyniavo Renee Montgomery, surinkusi 29 taškus. Amerikietė pataikė 9 dvitaškius iš 16, 3 tritaškius iš 10 ir abu baudų metimus. Milka Bjelica pelnė 10, Giedrė Paugaitė - 9 taškus. Italijos ekipoje sėkmingiausiai žaidė Rebekkah Brunson (20 tšk.) ir Jami Montagnino (18). TEO komanda pataikė 6 tritaškius iš 21, "Cras Basket" - 6 iš 9.

"Pirmoje rungtynių dalyje mums nepavyko sustabdyti greito varžovių puolimo, krepšininkės darė daug neapgalvotų dalykų, - per spaudos konferenciją kalbėjo TEO strategas M.Šernius. - Per antrą susitikimo dalį sekėsi geriau, bet planus griovė per trumpas mūsų atsarginių žaidėjų suolelis. Tai ir lėmė pralaimėjimą."

Į klausimą, ar trumpas atsarginių žaidėjų suolelis nekels problemų per būsimas varžybas M.Šernius atsakė: "Komandoje yra jaunų krepšininkių, kurios sunkiai supranta mano žaidimo filosofiją. Kai padėtis pasikeis ir jos pelnys pasitikėjimą, bus išleistos į aikštelę."