Tituluočiausieji liko garbės pakylos papėdėje

2011 08 31 0:00
Be medalio likęs V.Alekna Korėjoje neprarado stabilumo - per atranką ir finale jo diskas toliausiai nuskriejo 64 m su uodegėle.
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka

Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Daegu (Pietų Korėja) tituluočiausiems mūsų sportininkams nepavyko iškovoti medalių - vakar startavę rinktinės lyderiai liko garbės pakylos papėdėje.

Europos, dukart pasaulio ir dukart olimpinis čempionas 39 metų disko metikas Virgilijus Alekna užėmė šeštąją vietą. 32 metų septynkovininkė Austra Skujytė po pirmosios varžybų dienos irgi buvo šešta, tačiau vakar po paskutinės rungties smuktelėjo į 8 poziciją.

Trūko 2 metrų

Disko metikų finale vakar V.Alekna geriausiu, trečiuoju, bandymu įrankį nusviedė 64,09 metro. Atrankos varžybose lietuvio rezultatas buvo panašus - 64,21 m (irgi buvo šeštas rezultatas). Per finalą pirmuoju mėginimu V.Aleknos diskas skriejo 62,75 m, antrasis ir penktasis buvo neįskaityti, ketvirtuoju bandymu lietuvis nusviedė 62,62, šeštuoju - 61,25. Prieš dvejus metus pasaulio čempionate Berlyne geriausias V.Aleknos bandymas buvo 66,36 m, tai jam lėmė 4 vietą.

Disko sektoriuje pasaulio čempiono titulą antradienį apgynė 26-erių vokietis Robertas Hartingas, jau pirmuoju bandymu diską nusviedęs 68,49 m, o ketvirtuoju mėginimu vokiečio įrankis nulėkė toliausiai - 68,97 m. Sidabrą iškovojo 32 metų estas Gerdas Kanteris (66,95 m), bronzą - 26 metų Irano atletas Ehsanas Hadadi (66,08 m). V.Alekną iranietis aplenkė 1,99 m. Nepasisekė 2009-ųjų pasaulio vicečempionui 28 metų lenkui Piotrui Malachowskiui. Nusviedęs diską 63,37 m jis liko tik devintas ir į antrą finalo dalį nepateko. Iki jos lenkui pritrūko 17 cm. Įdomu, jog per atrankos varžybas P.Malachowskio rezultatas buvo geriausias - 65,48 m.

Krito žemyn

Vakar baigėsi ir moterų septynkovės varžybos, jose A.Skujytė užėmė 8 vietą (6297 taškai). Pasaulio čempionės titulą iškovojo 23 metų rusė Tatjana Černova (6880 tšk.), sidabras atiteko 25 metų britei Jessicai Ennis (6751), bronza - 27 metų vokietei Jennifer Oeser (6572).

Penktojoje - šuolių į tolį - rungtyje A.Skujytė įveikė 6,05 m (865 tšk.) ir tarp 26 sportininkių buvo 18-a, o bendrojoje įskaitoje iš 6 vietos nusmuko į 9-ąją. Geriau sekėsi ieties metimo rungtyje. Čia Austra buvo šešta ir pasiekė geriausią sezono asmeninį rezultatą - 49,19 m (844 tšk.). Po šeštos rungties ji bendrojoje įskaitoje pakilo į septintąją poziciją. Tačiau paskutinėje 800 m bėgimo rungtyje lietuvė nesugebėjo atsigriebti: savo grupėje ji finišavo priešpaskutinė - 2:23,21 (780 tšk.) ir galutinėje įskaitoje užėmė 8 vietą. Greičiausiai bėgo ir galutinėje įskaitoje A.Skujytę iš 7 vietos išstūmė ir į 4 poziciją pakilo lenkė Karolina Tyminska (2:05,21).

Dar kukliau pasirodė šuolio į aukštį atrankos varžybose startavęs Raivydas Stanys. 24 metų sportininkas peršoko į 2,25 m aukštį iškeltą kartelę ir tarp 33 atletų liko 20-as. Kvalifikacinis normatyvas buvo 2,31 m, jį įvykdė 10 šuolininkų.

Šiandien Daegu vyks 20 km sportinio ėjimo varžybos. Jose startuos trys Lietuvos ėjikės - Neringa Aidietytė, Kristina Saltanovič ir Brigita Virbalytė.

Aukštis nepakluso

Vakar pasaulio čempionate išdalyti šeši medalių komplektai. Antrose pirmenybėse iš eilės it musę kandusi liko daugkartinė šuolio su kartimi pasaulio rekordininkė rusė Jelena Isinbajeva. Ne kartą 5 m aukštį įveikusi 28 metų atletė antradienį pasirodė itin kukliai - 4,65 m, nuo bronzos ją atskyrė net 10 cm.

Nepasisekė ir amerikietei Jennifer Suhr. Šiemet ji buvo užfiksavusi geriausią sezono rezultatą - 4,91 m. Tačiau nugaros skausmus kentusiai J.Suhr finale pasidavė tik 4,70 m aukštis, jai beliko tenkintis 4 vieta.

Vyrų 800 m distancijoje karaliavo Kenijos bėgikas Davidas Lekuta Rudisha. Du kartus per karjerą pasaulio rekordą gerinęs 22 metų afrikietis vakar laimėjo jau 23 varžybas iš eilės ir pirmą kartą tapo pasaulio čempionu.

Finale distanciją įveikęs per 1:43,91 D.L.Rudisha artimiausią varžovą Abubakerą Kaki iš Sudano aplenkė 0,5 sek.