TOP 16 starte - sutriuškinti

2010 01 29 0:00
Dviejų rezultatyviausiųjų akistata - D.Šalenga prieš D.Loganą.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Tomo Pačėso treniruojamas Lenkijos čempionas Sopoto "Asseco Prokom" per pirmas Eurolygos antrojo etapo - TOP 16 - rungtynes Kauno "Žalgiriui" nepaliko vilčių.

Be traumas patyrusių puolėjų Traviso Watsono ir Tado Klimavičiaus Lenkijoje rungtyniavęs "Žalgiris" 65:89 (18:25, 18:20, 16:22, 13:22) turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą. Po tokio sutriuškinimo kauniečiai atsidūrė paskutinėje G grupės vietoje.

Kauno komandą palaidojo netaiklūs tolimi metimai (tritaškiai 5/29, 17 proc.) bei nerezultatyvus lyderių žaidimas. Amerikietis Marcusas Brownas vienintelius 2 taškus pelnė paskutinėmis antro kėlinio sekundėmis, o Martynas Pocius vienintelį kartą taiklus (tritaškis) buvo tik 29-ąją minutę. Rezultatyviausiai "Žalgirio" komandoje žaidė kapitonas Dainius Šalenga (15 taškų) ir Mario Delašas (14).

Rungtynės prasidėjo rezultatyviausiai Lenkijos komandoje rungtyniavusio Davido Logano šou. Penktąją minutę šeimininkams pirmaujant 15:7 jis jau buvo surinkęs 12 (2-4/4, 3-1/1), o iš viso prie pergalės prisidėjo 20 taškų. Baigiantis antrajam kėliniui "Asseco Prokom" buvo įgijusi 15 taškų pranašumą (43:28), tačiau ilsėtis ekipos išėjo esant vienženkliui skirtumui (45:36). Ir tai teikė vilčių tol, kol neprasidėjo trečiasis kėlinys. Per jį lenkai atitrūko dvidešimčia taškų (25 min. 58:38) ir išlaikė šį atstumą iki finalinės sirenos.

Pergalingai TOP 16 etapą G grupėje pradėjo Maskvos srities "Chimki" komanda, kurioje rungtyniauja Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas. Vakar namie Rusijos komanda 83:70 (17:17, 19:18, 16:18, 31:17) įveikė Zagrebo "Ciboną" (Kroatija). Abu lietuviai svariai prisidėjo prie pergalės: R.Javtokas per 28 minutes pelnė 17 taškų (2-8/11, 1-1/3) ir atkovojo 9 kamuolius, o P.Jankūnas per 38 min. surinko 15 taškų (2-4/4, 3-1/4, 1-4/4).