Toronto „Raptors“ pateko į NBA stipriausių ketvertuką

2016 05 16 9:00

Toronto „Raptors“ ir Jonas Valančiūnas keliauja į NBA Rytų konferencijos finalą. Lemiamose pusfinalio serijos rungtynėse Kanados ekipa 116:89 (25:24, 28:23, 33:31, 30:11) pranoko Majamio „Heat“ ir laimėjo seriją 4–3.

Konferencijos finale „Raptors“ kovos su Klivlando „Cavaliers“ ir tikimasi, kad jame jau galės žaisti Valančiūnas. Aukštaūgis susižeidė čiurną trečiosiose serijos su „Heat“ rungtynėse, bet jau vaikšto be apsauginio bato ir nebešlubčioja.

Pirmadienį lietuvio kojos būklė bus įvertinta medikų ir tada bus nuspręsta, ar jam leidžiama sugrįžti į aikštę.

Patekimas į konferencijos finalą yra geriausias visų laikų „Raptors“ pasiekimas. Prieš 15 metų jie taip pat žaidė septintąsias pusfinalio serijos rungtynes, bet tada jas pralaimėjo Filadelfijos „76ers“ komandai.

Šį kartą Toronto ekipa perėmė iniciatyvą iš karto po ilgosios pertraukos. Kyle'as Lowry ir DeMaras DeRozanas vien trečiajame kėlinyje kartu pelnė 23 taškus ir jų vedama komanda įgijo 17 taškų persvarą (75:58).

Justise'as Winslow ir Dwyane'as Wade'as pataikė po tritaškį ir sušvelnino „Heat“ deficitą iki 6 taškų (78:84), tačiau Lowry taškai ketvirto kėlinio pradžioje vėl sugrąžino dviženklę persvarą šeimininkams (88:78). Netrukus „Raptors“ dar kartą galingai spurtavo ir, įpusėjus paskutiniam kėliniui, pirmavo 102:82.

Kai, likus žaisti 3 minutes 23 sekundes Lowry pataikė tritaškį ir padidino „Raptors“ pranašumą iki 111:86, Toronto areną aklinai užpildę žiūrovai sprogo iš triukšmo.

„Raptors“ dabar neturės daug poilsio prieš pirmąsias konferencijos finalo rungtynes – mačas Klivlande vyks jau naktį iš antradienio į trečiadienį.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 35 (9 rez. perd., 7 atk. kam., 4 per. kam.), DeMaras DeRozanas 28, Bismackas Biyombo 17 (16 atk. kam.), DeMarre'as Carrollas 14, Patrickas Pattersonas 11 (11 atk. kam.).

„Heat“: Goranas Dragičius ir Dwyane'as Wade'as po 16, Justise'as Winslow 14, Joe Johnsonas 13, Luolas Dengas 12, Joshas McRobertsas 10.