Traumų išretintas „Juventus“ klubas paskutinėmis minutėmis suklupo Pasvalyje

2015 09 30 20:01
Kristinos Kučinskaitės (LŽ) nuotrauka

Nesėkmingai naująjį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną pradėjo Utenos „Juventus“ klubas. Be trijų traumuotų žaidėjų rungtyniavę uteniškiai svečiuose 71:83 (22:19, 15:18, 18:24, 16:22) nusileido Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandai.

„Juventus“ ekipai šiame susitikime negalėjo padėti Edgaras Želionis, Saulius Kulvieitis ir Edgaras Stanionis.

Svečiai gerokai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po Spencerio Butterfieldo bei Aido Viskonto tritaškių įgijo aštuonių taškų persvarą – 13:5. Minutės pertraukėlės paprašęs Mantas Šernius kiek sustygavo pasvaliečių žaidimą (10:15), bet Egidijus Dimša ir A.Viskontas vėl leido atitrūkti „Juventus“ komandai – 19:13. Nors netrukus rezultatas tapo lygus (19:19), Martynas Linkevičius tolimu metimu ketvirčio pabaigoje vėl persvėrė rezultatą Utenos klubo naudai – 22:19.

Antrąjį ketvirtį penkiais taškais iš eilės pradėjęs Osvaldas Olisevičius pirmą kartą išvedė į priekį aikštės šeimininkus (25:22), bet „Juventus“ atsakė spurtu 8:0 ir Chavaughno Lewiso bei Egidijaus Dimšos atakų dėka dar sykį nutolo – 30:25. Lauryno Samėno tolimas metimas įpusėjus kėliniui atstatė pusiausvyrą (30:30), kuri išliko ir įpusėjus susitikimui – 37:37.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Pieno žvaigždės“ surengė dviejų minučių spurtą 11:0 ir pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklę persvarą – 48:37. S.Butterfieldo tolimas metimas kiek atgaivino uteniškių puolimą (40:48), bet netikslūs baudų metimai neleido svečiams dar labiau priartėti. Kėlinio pabaigoje tris tikslias atakas iš eilės surengę uteniškiai sumažino deficitą iki trijų taškų (55:58), bet Andrijus Agafonovas tritaškiu atstatė pasvaliečių šešių taškų persvarą – 61:55.

Ch.Lewiso penki taškai iš eilės sužaidus dvi minutes ketvirtajame kėlinyje sumažino „Juventus“ deficitą iki minimumo (62:63), bet Žygimantas Skučas dar sykį kiek nutolino pasvaliečius – 68:64. Likus žaisti tris minutes komandas vėl skyrė šeši taškai (73:67), o netrukus šoktelėjo dar labiau – 80:69. Per likusį laiką uteniškiai išsigelbėti jau nespėjo ir patyrė nesėkmę rezultatu 71:83.

„Juventus“ klubui 15 taškų surinko Chavaughnas Lewisas (dvitaškiai 4/11, 5 atk. kam.), 12 – Arminas Urbutis (dvitaškiai 4/6, baudos 4/4, 8 atk. kam.), 11 – Rolandas Alijevas (dvitaškiai 5/6), 9 – Martynas Linekvičius (8 atk. kam., 4 rez. pred.), po 8 – Egidijus Dimša (dvitaškiai 4/7) ir Spenceris Butterfieldas (tritaškiai 2/2), 6 – Aidas Viskontas, 2 – Paulius Petrilevičius.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Žygimantas Skučas (14 tšk., 5 atk. kam.), Edwardas Moore‘as (13 tšk., 6 rez. perd.) bei Giedrius Staniulis (11 tšk., 12 atk. kam.) ir Andrijus Agafonovas (11 tšk.).