Trečias ketvirtis lėmė Prancūzijos pergalę prieš Lietuvą

2012 08 02 13:48
Tony Parkeris veržiasi pro Martyną Pocių. /AFP/Reuters/Scanpix nuotr.

Olimpinio krepšinio turnyro trečiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 74:82 (21:25, 22:14, 9:20, 22:23) pralaimėjo Prancūzijai.

Rungtynes lietuviai pradėjo tradiciniu penketu: Jonas Valančiūnas, Linas Kleiza, Jonas Mačiulis, Mantas Kalnietis, Rimantas Kaukėnas.

Prancūzijos rinktinė šauna į priekį 6:12, beveik nepramesdami iš dviejų taškų zonos. Po varžovų taiklaus metimo su bauda, skirtumas šoka iki 6:15. J.Valančiūnas atsako dvitaškiu ir kėlinio viduryje prancūzai pirmauja 8:15. Antrą kartą prasižengęs J.Valančiūnas sodinamas ant suolelio, į aikštelę išleidžiant A.Kavaliauską. M.Pocius su priešininkais "apsikeičia" taikliais tritaškiais - 11:18. Lietuviai prasižengė prieš T.Parkerį, kuris nuo baudų metimo linijos neprameta 11:20. Tuomet lietuviai tarsi atsigauna - L.Kleiza realizuoja baudų metimus, pataiko dvitaškį sekančioje atakoje ir vaizdas aikštelėje lietuvio akiai tampa geresnis 15:20. Dar vienas M.Pociaus tritaškis pasiuntė pavojaus signalą prancūzams - 17:20. Įmeta T.Parkeris, bet A.Kavaliauskas nenusileidžia - 19:22. Vėl prasiveržus M.Pociui, lietuviai atsilieka minimaliai 21:22. Kas kitas, jei ne T.Parkeris turėjo pataikyti tritaškį - pirmasis ketvirtis pasibaigė 21:25 pirmaujant varžovams.

Prancūzijos komandos puolėjas Kevinas Seraphinas - Antano Kavaliausko ir Simo Jasaičio gniaužtuose.

Antrasis kėlinys prasidėjo Š.Jasikevičiaus rezultatyviu perdavimu P.Jankūnui 23:25. M.Pocius vėl šovė iš toli ir Lietuvos rinktinė persvėrė rezultatą 26:25. Neilgam - varžovų puolėjas N.Batumas atsako tritaškiu, lietuviai klysta puolime, o prancūzai ir vėl taiklūs 26:30. M.Pocius nepasiduoda - dar vienas tritaškis priartina prie važovų 29:30. T.Parkeris ir D.Songaila "padovanoja" po dvitaškį savo komandoms - 31:32. Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai rungtyniauja M.Pocius, Prancūzijos - T.Parkeris (per 13 minučių pelnė 13 taškų). Prasidėjusiose "sūpuoklėse" rezultatas keičiasi tai vienos, tai kitos komandos naudai. Po N.Batumo dvitaškio su bauda rezultatui tapus 35:37 prancūzų naudai, Lietuvos rinktinės vyr. treneris K.Kemzūra paėmė minutės pertraukėlę. Po jos R.Seibutis lygina rezultatą 37:37. J.Mačiulis efektingai blokuoja varžovų metimą, o M.Kalnietis atstato pranašumą 39:37. Lietuviams apsigynus nuo T.Parkerio atakos, minutės pertraukėlės priversti prašyti ir priešininkai. L.Kleiza mūsiškių persvarą didina baudomis, o kitoje atakoje, po M.Kalniečio perdavimo besibaigiant kėliniui taiklus R.Seibutis 43:39.

Borisas Diaw veržiasi pro Liną Kleizą ir Joną Valančiūną.

Prasidėjus antrajai rungtynių pusei, rezultatui išlyginti pracūzams pakako minutės - 43:43. Netrukus varžovai susigrąžino persvarą 45:47. A.Kavaliauskas taikliu baudos metimu skirtumą sumažino iki minimumo 46:47, tačiau prancūzų gretose ir toliau nesulaikomas N.Batumas 46:49. Lietuvių atakos metu taiklus R.Kaukėnas, varžovai prasižengia prieš L.Kleizą, kuris atstato pusiausvyrą 49:49. Tuomet Prancūzijos komandos ataka baigiasi taikliu tritaškiu 49:52, o Š.Jasikevičiaus metimas skrieja pro šalį ir K.Kemzūra prašo minutės. Po jos prancūzai prideda dvitaškį 49:54. Š.Jasikevičius klysta, o varžovai vėl taiklūs 49:56. S.Jasaitis pataiko iš toli, tačiau tą patį padaro T.Parkeris, pelnydamas jau 18-ąjį tašką 52:59. Trečiąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pralaimi net 11-kos taškų skirtumu 9:20.

Pagarba varžovui: Linas Kleiza ir Martynas Pocius nenusisuko nuo parkritusio Tony Parkerio.

Paskutiniame ketvirtyje nesėkmingas ruožas lietuviams nesibaigia, -  neįstengiama prasimušti pro Prancūzijos aukštaūgių gynybą, tuo tarpu priešininkai neprameta. Prancūzijos rinktinė atitrūksta 16-lika taškų 54:70. L.Kleiza taikliu dvitaškiu su bauda grąžino viltis 57:70. Rezultatyviai atakuoja Š.Jasikevičius 59:70 ir sunerimę prancūzai ima minutės pertraukėlę. J.Mačiulio dvitaškis dar mažina skirtumą, tačiau taiklus ir T.Parkeris - 61:72. S.Jasaičio tritaškis prancūzų persvarą mažina iki 68:76, bet nesulaikomas T.Parkeris likus žaisti 54 sek. baudų metimais sugrąžino dviženklį pranašumą 68:78. Po Lietuvos rinktinės paprašytos minutės pertraukėlės dar kartą iš toli taiklus S.Jasaitis 71:78, tačiau T.Parkeris vėl priminė apie save 71:80. Rungtynių pabaigoje L.Kleiza vėl pelnė du taškus su bauda 74:80, savo ruožtu prancūzai padėjo tašką rungtynėse 74:82.

Žaidėjų rezultatyvumas:

Lietuva: L.Kleiza 17, M.Pocius 15, S.Jasaitis 11, M.Kalnietis 6, A.Kavaliauskas 5, J.Mačiulis, J.Valančiūnas, R.Seibutis ir D.Songaila po 4, Š.Jasikevičius ir R.Kaukėnas po 2.

Prancūzija: T.Parkeris 27, N.Batumas 21, B.Diaw 10, M.Gelabale'is N.de Colo po 8, R.Turiafas 6, K.Seraphinas 2.

Primename, kad pirmose olimpinio krepšinio turnyro rungtynėse Lietuvos rinktinė 79:102 pralaimėjo Argentinai, antrose 72:53 nugalėjo Nigeriją.

Ketvirtąsias rungtynes Lietuvos krepšininkai šeštadienį žais prieš amerikiečius.