Treneriai viešai piktinasi savo auklėtiniais

2009 10 22 0:00

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) savo komandų žaidimu nepatenkinti treneriai auklėtiniams nevengia viešai išsakyti kritikos.

Antradienį LKL čempionate sužaistos ketverios rungtynės. Trečią pergalę iš eilės iškovojo "Šiauliai". Po antrą laimėjimą į savo sąskaitą įsirašė Panevėžio "Techasas", "Alytus" ir Utenos "Juventus".

LKL bronzos medalininkai "Šiauliai" Marijampolėje nepaliko jokių šansų "Sūduvai" - 118:81. Jau po dviejų kėlinių šiauliečiai buvo nutolę 66:42, bet trenerio Antano Sireikos tai netenkino.

"Per pertrauką teko pakeltu balsu žaidėjams priminti, jog būtina gintis", - teigė A.Sireika.

Atkaklus susitikimas vyko Kėdainiuose, ten "Nevėžis" priėmė "Techasą". Panevėžio komandą šį sezoną treniruoja dar pernai su "Nevėžiu dirbęs Gintaras Leonavičius, tad dvikova buvo principinė.

Panevėžiečiai geriau pradėjo rungtynes ir išsiveržė į priekį. Įpusėjus dvikovai, jie pirmavo 11 taškų (45:34). Po pertraukos "Nevėžis" ėmė vytis varžovus. Po Pauliaus Beliavičiaus dvitaškio ketvirto kėlinio pradžioje skirtumas ištirpo iki minimumo - 61:62. Tačiau "Techasas" nesutriko, surengęs lemiamą spurtą jis šventė pergalę 79:74.

Naujasis "Nevėžio" treneris Nerijus Zabarauskas po nesėkmės kritikavo saviškius: "Žaidėme nepasiruošę, darėme daug klaidų. Rungtynių baigtį lėmė mūsų meistriškumo stygius. Bariau vyrus, kad neatidavė visų jėgų."

Užvakar po pralaimėjimo "Alytui" (72:76) kritikos savo komandai pažėrė ir Vilniaus "Sakalų" treneris Erikas Kučiauskas: "Darėme vaikiškas klaidas lemiamais momentais, neišnaudojome progų įmesti. Nepavyko puolimo deriniai, nors šiems žaidimo komponentams itin daug dėmesio skiriame treniruotėse."

Namie žaidusiems "Sakalams" pergalė išsprūdo susitikimo pabaigoje. Likus žaisti 8 sekundes, rezultatas buvo 72:72. Tada alytiškis Andrius Aleksandrovas iš po krepšio įmetė dvitaškį su bauda. Netrukus "Sakalų" gynėjas Gintaras Leonavičius prarado kamuolį, o svečiai savo pranašumą įtvirtino tiksliu baudos metimu.

Per kitas rungtynes LKL debiutantai "Juventus" namie 81:71 palaužė Klaipėdos "Neptūną". Uteniškiai pirmavo per visą mačą, o į šturmą pakilusių klaipėdiečių entuziazmą jie atšaldydavo taikliais tritaškiais. "Juventus" šiose rungtynėse pataikė net 12 iš 26 tolimų metimų (46 proc.).

Marijampolės "Sūduva" - "Šiauliai" 81:118 (15:29, 27:37, 9:27, 25:30). A.Birgelis 23, A.Kieža 21, R.Danys 15; B.Brownas 22, V.Šarakauskas 19, D.Low 15.

Vilniaus "Sakalai" - "Alytus" 72:76 (27:22, 14:18, 15:16, 16:20). V.Sirvydis 21, J.Jurgo 11, R.Matulis 8; S.Kazevičius 18, A.Aleksandrovas 15, P.Ivanauskas 11.

Kėdainių "Nevėžis" - Panevėžio "Techasas" 74:79 (22:24, 12:21, 18:9, 22:25). G.Maciulevičius ir D.Gvezdauskas po 12, E.Dimša 10; G.Sirutavičius 27, D.Griškėnas 13, L.Lukoševičius 12.

Utenos "Juventus" - Klaipėdos "Neptūnas" 81:71 (22:13, 12:17. 24:20, 23:21). J.Elvikis 18, A.Vasiliauskas 16, P.Morkeliūnas 13; R.Bitinas 20, O.Kurauskas 17, J.Žurna 12.