Treneris paskelbė laimingųjų pavardes

2010 08 23 0:00
P.Jankūnas tik taip sugebėjo nutraukti amerikiečio E.Gordono ataką.

Po turnyro Madride, kur Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė pralaimėjo Ispanijos bei JAV rinktinėms, vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra paskelbė žaidėjų dvyliktuką, kuris jau šį šeštadienį pradės kovas pasaulio čempionate Turkijoje.

Dviejų nelaimingųjų pavardes K.Kemzūra paskelbė vakar vakare sostinės oro uoste, kai komanda grįžo iš Ispanijos. Už darbą rinktinėje padėkota Arvydui Eitutavičiui ir Mindaugui Lukauskiui.

Abu nusiminė.

"Sprendimą priimti buvo nelengva, - teigė K.Kemzūra. - Kai susiformavo rinktinės branduolys, mes žiūrėjome, kokių pozicijų ir savybių žaidėjai mums reikalingesni. Noriu šiems vyrams padėkoti už atiduotas jėgas rinktinei."

Pasak trenerio, sužinoję verdiktą abu krepšininkai nusiminė. "Bet tai natūralu, - tęsė strategas. - Abu padėkojo žaidėjams ir gražiai su jais atsisveikino."

Kiek anksčiau su viltimis rungtyniauti pasaulio čempionate teko atsisveikinti Giedriui Gustui, Donatui Motiejūnui ir dėl čiurnos traumos - Mindaugui Katelynui.

Tad pasaulio čempionate Lietuvai atstovaus Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis, Martynas Gecevičius, Martynas Pocius, Renaldas Seibutis, Simas Jasaitis, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza, Paulius Jankūnas, Tadas Klimavičius, Martynas Andriuškevičius ir Robertas Javtokas.

Per daug klaidų

Turnyrai Bamberge ir Madride mūsų trenerių kolektyvui padėjo apsispręsti dėl galutinio dvyliktuko. Paskutinis rimtas išbandymas mūsiškiams buvo Madride, kur teko atlaikyti pasaulio čempionato favoritais laikomų Ispanijos ir JAV rinktinių egzaminavimą. Abejos rungtynės pralaimėtos. Ispanai mūsiškius nugalėjo 94:75, amerikiečiai pergalę šventė rezultatu 77:61.

"Pergalės nebuvo svarbiausias tikslas, - po turnyro sakė K.Kemzūra. - Po pralaimėjimo ispanams vyrai nusiteikė kovoti su amerikiečiais ir didžiąją rungtynių dalį laikėsi numatyto žaidimo plano. Patiko, kad ilgai sugebėjome kontroliuoti žaidimą, neleidome varžovams diktuoti savo sąlygų."

Strategas pabrėžė, jog per šias kontrolines rungtynes norėjo išbandyti kai kuriuos variantus, todėl krepšininkų keitimų buvo daugiau. Tai turėjo įtakos ir rungtynių eigai - baigiantis trečiajam kėliniui komanda pateko į duobę: pritrūko aštrumo, agresyvumo, keliskart suklysta ir amerikiečiai pabėgo.

Kokias galima daryti išvadas? "Gerai tai, kad momentais parodėme, jog galime žaisti. Blogai - kad visas 40 minučių neišlaikėme ritmo. Mes nei pakilome virš debesų, nei sugriuvome. Tvirtai stovime ant žemės, nes suprantame, kad galime žaisti ir laimėti. Ir būtina įvertinti varžovą", - teigė K.Kemzūra.

Atrodė išsigandę

Penktadienį per pirmas turnyro rungtynes Lietuvos krepšininkai 75:94 pralaimėjo pasaulio ir Europos čempionei Ispanijos rinktinei. Koją mūsiškiams pakišo trečias kėlinys, kuris pralaimėtas 13:25. "Šiandien buvome labiau susikoncentravę, du pirmi kėlinukai buvo neblogi. Įstrigome trečiajame, - pripažino K.Kemzūra. - Per pirmus du kėlinukus padarėme šešias klaidas, o baigėme rungtynes turėdami 19 klaidų. Pirmus du kėlinius sugebėjome netgi pristabdyti ispanų greitą puolimą, o tai nėra paprasta. Tik po pertraukos atrodėme išsigandę."

"Gal per daug pradėjome žaisti po vieną, o tokiai komandai, kaip Ispanija, to ir užteko - per trečią kėlinį sugriuvome", - reziumavo gynėjas Mantas Kalnietis. Jis neabejoja, kad komanda po truputį žengia į priekį, gerina žaidimą ir viskas turėtų būti gerai.

"Pralaimėjome vienai iš būsimo čempionato favoričių. Taškų skirtumas didelis, nors pirmus du kėlinius neblogai ir gynėmės, ir puolėme, - kalbėjo Renaldas Seibutis. - Bet trečiajame viskas sugriuvo."

Tai buvo antroji Lietuvos ir Ispanijos rinktinių dvikova per pasirengimo pasaulio čempionatui laikotarpį. Pirmą mačą Ispanijoje rugpjūčio 7-ąją 97:76 taip pat laimėjo šeimininkai.

Demonstravo gerą gynybą

Šeštadienį lietuviai kaip lygūs su olimpiniais čempionais amerikiečiais kovojo beveik tris kėlinius. Lūžis įvyko baigiantis trečiajam ketvirčiui, kai Mantas Kalnietis (šiukščiai sustabdė Rudy Gay'ų) gavo nesportinę, o Linas Kleiza (už ginčus su teisėjais) - techninę pražangas. Varžovai laimėjo atkarpą 7:0 ir prieš lemiamą ketvirtį atitrūko 57:49.

Per abejas rungtynes rezultatyviai mūsų komandoje žaidė L.Kleiza. Jis pelnė atitinkamai 19 ir 12 taškų.

"Pirmame kėlinyje pataikėme tik 3 metimus iš 20, tačiau vėliau šį tą pakoregavome ir jau dominavome aikštelėje, - po dvikovos kalbėjo JAV rinktinės strategas Mike'as Krzyzewskis. - Džiaugiuosi, kad pademonstravome gerą gynybą. Ši komanda nėra ta, kurią turėjome Pekine."

Amerikiečiam tai buvo tik trečios rungtynės per pasirengimo planetos pirmenybėms etapą. Pirmus du susitikimus su kinais ir prancūzais JAV žaidėjai laimėjo užtikrinta persvara.

Rytoj Kaune mūsų rinktinė su "Žalgiriu" žais paskutines draugiškas rungtynes prieš pasaulio čempionatą. Planetos pirmenybės Turkijoje prasidės rugpjūčio 28 dieną. Lietuviai kovos D grupėje su Ispanijos, Prancūzijos, Kanados, Naujosios Zelandijos ir Libano komandomis.

Lietuva - Ispanija 75:94 (19:24, 22:25, 13:25, 21:20). Lietuva: L.Kleiza 19 taškų, M.Kalnietis 13, P.Jankūnas 10, M.Gecevičius 8, T.Klimavičius 7, R.Seibutis 6, R.Javtokas 4, S.Jasaitis, J.Mačiulis, M.Lukauskis ir T.Delininkaitis - po 2; Ispanija: M.Gasolis 18, J.C.Navarro ir F.Reyesas - po 13, J.Garbajosa 8, J.M.Calderonas ir S.Llullas - po 7, R.Fernandezas 6, R.Rubio, A.Mumbru ir F.San Emeterio - po 5, V.Claveras 4, F.Vasquezas 3.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 23/36 (64 proc.) ir 22/44 (50 proc.), tritaškiai - 4/16 (25) ir 10/21 (48), baudos - 17/19 (89) ir 20/30 (67), kamuolys atkovotas 29 ir 35 kartus, rezultatyviai perduotas 13 ir 24, perimtas 8 ir 13, prarastas 19 ir 12 kartų.

Lietuva - JAV 61:77 (15:7, 14:21, 20:29, 12:20). Lietuva: L.Kleiza 12, R.Javtokas 10, M.Kalnietis, J.Mačiulis (5 kld.) ir M.Pocius - po 7, R.Seibutis 6, T.Delininkaitis 5, P.Jankūnas 3, M.Gecevičius ir M.Lukauskis - po 2; JAV: K.Durantas 15, R.Gay'us 14, R.Westbrookas 12, E.Gordonas 9, Ch.Billupsas 7, A.Iguodala ir S.Curry - po 5, D.Rose'as, R.Rondo, D.Grangeris, K.Love'as ir L.Odomas - po 2.