Trilerį užbaigė L.Kleiza

2008 08 11 0:00
Ilgai šešėlyje buvęs L.Kleiza (atakuoja) pratrūko per paskutines dešimt minučių.

Likus žaisti 2,1 sekundės Linas Kleiza pataikė tritaškį. Tai buvo mirtinas smūgis olimpiams čempionams argentiniečiams.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė po dramatiškos kovos 79:75 įveikdama Argentinos rinktinę ir pergalingai pradėjo XXIX vasaros olimpinių žaidynių turnyrą. Pergalės kalviu tapo visus tris tritaškius pateikęs L.Kleiza.

L.Kleiza po rungtynių džiaugėsi išplėšęs pergalę: "Buvau laisvas, todėl privalėjau pataikyti, - šypsojosi L.Kleiza. - Metimas man nebuvo sudėtingas."

Atsakomybę suteikė kitam.

Lietuvos krepšininkai per paskutinę ataką esant rezultatui 75:75 kamuolį galėjo kontroliuoti iki rungtynių pabaigos. Visiems kilo tik vienas klausimas - mūsiškiai įmes ar teks žaisti papildomas penkias minutes.

Tačiau rinktinės įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius pamatė be priežiūros prie tritaškio linijos paliktą L.Kleizą. Nedvejodamas perdavė kamuolį Linui, o šis gerai prisitaikęs švystelėjo - 78:75!

"Mačiau, kad Kleiza buvo atsidengęs ir nemačiau kitos galimybės kaip tik atiduoti kamuolį jam, - apie lemiamą momentą po dvikovos pasakojo Š.Jasikevičius. - Prieš tai labai kvailai pramečiau, todėl lemiamu momentu atidaviau atsakomybę kitam."

Per likusias 2,1 sek. argentiniečiai dar spėjo suklysti ir prasižengti - Ramūnas Šiškauskas pataikė vieną baudos metimą ir įtvirtino pergalę 79:75.

Rezultatyviausiai mūsų komandoje žaidęs L.Kleiza pelnė 13 taškų nugalėtojams, 12 surinko Robertas Javtokas, po 10 - R.Šiškauskas, Marijonas Petravičius ir Š.Jasikevičius. Pastarasis dar atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Aikštelėje nepabuvojo Jonas Mačiulis, Darjušas Lavrinovičius ir Marius Prekevičius. Argentinos rinktinėje geriausiai sekėsi Emanueliui Ginobiliui (19 tšk.) ir Andresui Nocioniui (15).

Pergalę reikia pamiršti

Rungtynės vyko permainingai. Trečiojo kėlinio pradžioje argentiniečiai pelnė 7 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį - 34:37. Tuomet lietuviams atsirišo krepšys metant nuo trijų taškų linijos (per pirmuosius du kėlinius iš 10 tritaškių taiklus buvo tik vienas): R.Kaukėnas. S.Jasaitis, R.Šiškauskas, K.Lavrinovičius buvo taiklūs. Po trijų kėlinių lietuviai pirmavo 51:45.

Paskutinį ketvirtį dviem tritaškiais pradėjo M.Lukauskis, dar tris atakas baigė R.Javtokas, gavęs juvelyrinius perdavimus iš Š.Jasikevičiaus ir R.Kaukėno. Tačiau įgytos 12 taškų persvaros išlaikyti nesugebėta - likus žaisti pusantros minutės teko viską pradėti nuo nulio - 75:75.

"Esame labai laimingi, bet mūsų laukia dar ilgas kelias, - po triumfo džiaugsmo neslėpė didvyris L.Kleiza. - Laimėjome prieš galingą komandą, bet dabar šią pergalę jau turime pamiršti."

"Mes laimėjome prieš olimpinę čempionę, o tai daug ką pasako, - sakė Š.Jasikevičius. - Mes puikiai žaidėme visas 40 minučių."

"Mes nežaidėme taip protingai, kaip kad galime tai daryti, - džiaugsmu netryško rezultatyviausias Argentinos rinktinės žaidėjas E.Ginobilis.

Ligi šiol tik Argentinos ir Italijos rinktinių lietuviams nebuvo pavykę įveikti per olimpines žaidynes. Vienas revanšas jau pasiektas.

Antras A grupės rungtynes Lietuvos rinktinė rytoj žais su Irano komanda, kuri vakar 49:71 pralaimėjo rusams.

STATISTIKA

A grupė

Lietuva - Argentina 79:75 (14:11, 20:19, 17:15, 28:30). Lietuva: L.Kleiza 13 tšk. (3-3/3), R.Javtokas 12, Š.Jasikevičius (8 rez.perd.), R.Šiškauskas ir M.Petravičius po 10, K.Lavrinovičius 9 (7 atk.kam.), M.Lukauskis 7, S.Jasaitis 5, R.Kaukėnas 3; Argentina: E.Ginobilis 19, A.Nocionis 15 (9 atk. kam.), C.Delfino 13, L.Scola 10, F.Oberto 9, P.Prigionis 4.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 15/33 (45 proc.) ir 21/41 (51 proc.), tritaškiai - 10/25 (40) ir 5/22 (23), baudos - 19/24 (79) ir 18/22 (82), kamuolys atkovotas 30 ir 39 kartus, rezultatyviai perduotas 16 ir 10, perimtas 9 ir 8, prarastas 16 ir 18, blokuotas 6 ir 1 kartą.

Rusija - Iranas 71:49 (24:5, 14:17, 8:16, 25:11). J.R.Holdenas 19, A.Kirilenka 15, A.Savrasenka 11; M.Nikas Khahas 16, M.Kamrany 11.

B grupė

Vokietija - Angola 95:66 (25:21, 29:13, 24:18, 17:14). Ch.Kamanas 24, D.Nowitzkis 23, S.Hamannas 13, J.H.Jagla 10 (11 atk. kam.); E.Mingas 24, C.Moraisas 14, M.Barrosas 10.

Ispanija - Graikija 81:66 (20:16, 15:13, 27:17, 19:20). R.Fernandezas 16, J.M.Calderonas 13, P.Gasolis 11 (7 atk. kam.); V.Spanoulis 15, D.Diamantidis 14, N.Zisis 10.