Trise aikštelėje

2012 11 29 7:02
AFP/Scanpix nuotr.

Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate pirmą kartą susitiko ekipos, turinčios visus tris šioje lygoje rungtyniaujančius krepšininkus iš Lietuvos.

Sėkmė tądien šypsojosi Donatą Motiejūną turinčiai Hiustono "Rockets" ekipai. Namie žaidę Hiustono krepšininkai 117:101 (29:23, 32:28, 38:28, 18:22) nugalėjo Toronto klubą "Raptors" su Linu Kleiza ir Jonu Valančiūnu. Trečią pergalę iš eilės iškovojusiai "Rockets" komandai D.Motiejūnas padėjo simboliškai. Prieš kelias dienas iš NBDL (NBA Development League) lygos "Rio Grande Valley Vipers" klubo sugrąžintas lietuvis aikštelėje pasirodė minutei ir niekuo nepasižymėjo. 24 taškais ir 12 rezultatyvių perdavimų prie pergalės prisidėjo Jamesas Hardenas.

Dvyliktą pralaimėjimą per 15 rungtynių patyrusios ir 14 vietą tarp penkiolikos Rytų konferencijos komandų užimančios "Raptors" ekipos vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas rungtynes pradėjo starto penkete. Per 32 minutes jis pelnė 12 taškų (2-5/10, baudos 2/3), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą ir dukart suklydo. 5 minutes žaidęs Linas Kleiza taškų nepelnė - prametė vienintelį dvitaškį ir kartą suklydo.

Toronto komandos gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Andrea Bargnani, jis pelnė 21 tašką.