Tritaškių lietus pergalės Stambule „Žalgiriui“ neatnešė

2014 01 31 22:09

Net penkis tritaškius ir 21 tašką per trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius pelnęs Martynas Pocius Kauno „Žalgirio“ (0-5) ekipos į pirmąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etape neatvedė.

Sauliaus Štombergo auklėtiniai išvykoje 83:90 (25:17, 10:23, 22:25, 26:25) nusileido antrąją pergalę paeiliui iškovojusiai Stambulo „Galatasaray“ (2-3) komandai.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 33 sekundes po Roberto Javtoko metimo iš po krepšio žalgiriečių deficitas siekė tik keturis taškus (83:87), tačiau per likusį laiką svečiams pasižymėti nepavyko.

Popsui Mensah-Bonsu pataikius tik vieną baudą (88:83), Justinas Dentmonas apmaudžiai prametė iš po krepšio, o ryžto pritrūkę žalgiriečiai varžovus pražangomis sustabdė tik likus žaisti 14 sekundžių iki rungtynių pabaigos. Abukart pataikęs Cenkas Akyolas įtvirtino „Galatasaray“ pergalę.

Lietuvos čempionai, kaip jau tapo įprasta, rungtynes pradėjo itin sėkmingai, tačiau daugiausiai Javtoko pastangomis pirmajame kėlinyje susikrautą dviženklį pranašumą (23:12) iššvaistė prieš pat didžiąją pertrauką.

Nesulaikomai pirmoje mačo dalyje rungtyniavęs ir 16 taškų pelnęs Carlosas Arroyo padėjo „Galatasaray“ perimti iniciatyvą ir išsiveržti į priekį (43:37).

Sugrąžinti intrigą ir pavyti varžovus kauniečiams leido antroje mačo dalyje prabilę snaiperiai. Per pirmuosius du kėlinius „Žalgirio“ krepšininkai buvo pataikę vos 2 tritaškius iš 15, tačiau po pertraukos jie pataikė net 10 tolimų metimų iš 13.

Visiškai panaikinti deficito ir išsiveržti į priekį žalgiriečiams neleido taikliais šūviais atsakę turkų snaiperiai. Kauniečiams itin trūko ir komandos lyderio Dentmono paramos. Pirmuosius savo taškus rezultatyviausias ekipos žaidėjas pelnė tik 34-ąją mačo minutę, o iki tol netaikliai atakavo 10 kartų.

Iš viso Dentmonas pelnė 6 taškus (2/13 metimų), atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir 3 kartus suklydo. Tuo metu visa Kauno komanda prarado vos 10 kamuolių ir pasiekė geriausią rezultatą Eurolygos „Top 16“ etape. Per pirmuosius keturis mačus „Žalgirio“ ekipa varžovams vidutiniškai padovanodavo po 17 kamuolių.

Kauniečiai šiame mače rėmėsi devyniais žaidėjais, tačiau Mindaugas Kupšas aikštėje praleido vos 3 minutes, o Tadas Klimavičius apskritai nepasirodė. Kauno klubo treneriai progų pasireikšti nesuteikė ir jaunajam Tomui Dimšai.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidė puikiai baudos aikštelėje grūmęsis Javtokas. Jis vien per pirmąjį kėlinį pataikė visus 6 metimus ir pelnė 12 taškų. Iš viso 33 metų 211 cm ūgio veteranas pelnė 21 tašką, atkovojo 9 kamuolius bei surinko 25 naudingumo balus.

Ankstesnį rezultatyvumo rekordą jis pasiekė dar 2001 m. balandžio 4 d., kai trečiosiose FIBA Suprolygos aštuntfinalio serijos rungtynėse su Stambulo „Efes Pilsen“ klubu pelnė 20 taškų. ULEB Eurolygoje Javtokas daugiausiai buvo surinkęs 17 taškų, kai prieš ketverius metus vilkėjo Maskvos srities „Chimki“ ekipos marškinėlius.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidė ir Pocius. Iš viso jis pelnė 26 taškus (5/6 dvitaškių, 5/9 tritaškių, 1/1 baudos), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus.

Ankstesnį rezultatyvumo rekordą Pocius buvo pasiekęs spalio 31 d. mače su Strasbūro IG klubu, kai pataikė net 7 tritaškius iš 9 ir surinko 23 taškus.

„Galatasaray“: Carlosas Arroyo 22 (9 rez. perd.), Cenkas Akyolas 13, Zoranas Ercegas 12, Enderas Arslanas 12, Milanas Mačvanas 11.

„Žalgiris“: Martynas Pocius 26, Robertas Javtokas 21 (9 atk. kam.), Paulius Jankūnas 11, Vytenis Lipkevičius 8.

Kitą savaitę Eurolygoje bus pertrauka, o „Top 16“ etapo šeštojo turo rungtynes „Žalgirio“ krepšininkai vasario 13 d. žais namie su Belgrado „Partizan“ ekipa.

Kitų rungtynių rezultatai:

Belgrado "Partizan" - Krasnodaro "Lokomotiv" 81:87 (Mantas Kalnietis 10, Simas Jasaitis 10)

Atėnų "Panathinaikos" - FC Barcelona 56:63 (Jonas Mačiulis 11)

Vitorijos "Laboral Kutxa" - Stambulo "Anadolu Efes" 66:72