Tritaškių rekordą pagerinusi „Spurs“ sutriuškino „Heat“

2013 06 12 8:14
Reuters/Scanpix nuotrauka

Dar niekada jokia NBA komanda finale tritaškių nemetė taip, kaip tai padarė San Antonijaus „Spurs“. Trečiosiose finalo serijos rungtynėse pagerinę lygos rekordą, San Antonijaus krepšininkai pasiuntė rimtą žinią Majamio „Heat“ ekipai.

„Spurs“ pataikė 16 tritaškių – daugiausiai per NBA finalų istoriją – ir namie net 113:77 (24:20, 26:24, 28:19, 35:14) sutriuškino „Heat“. Serijoje iki keturių pergalių San Antonijaus klubas pirmauja 2-1.

36 taškų skirtumu patirta nesėkmė yra didžiausia per visą „Heat“ komandos istoriją atkrintamosiose varžybose.

„Gavome tai, ką nusipelnėme, – po dvikovos reziumavo „Heat“ strategas Erikas Spoelstra. – Šiandien aš nepažinau savo komandos.“

„Spurs“ dar kartą išjungė iš žaidimo LeBroną Jamesą. Naudingiausias lygos žaidėjas tepelnė 15 taškų ir pataikė tik 7 metimus iš 21.

Tai buvo trečios finalo rungtynės iš eilės, kuriose Jamesas nepelnė bent 20 taškų. Paskutinį kartą toks nerezultatyvus Jamesas buvo 2011 metų NBA finale, kai trejas rungtynes paeiliui taip pat neperkopdavo 20 taškų ribos.

Maža to, Jamesas nemetė nė vienos baudos. Tai buvo pirmas toks kartas šį sezoną.

Šeimininkus iš pradžių tempė Gary Nealas, o paskui įsimėtė ir Danny Greenas. Pirmasis pataikė 6 tolimus metimus, įskaitant vieną aidint antro kėlinio sirenai, tarsi pabudinusį „Spurs“ ir letargo miego.

San Antonijaus ekipa trečią kėlinį pradėjo spurtu 9:2 ir pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklę persvarą (59:46).

Vos 4 taškus iki ilgosios pertraukos pelnęs Jamesas įsibėgėjo trečio kėlinio pabaigoje, kai surinko 9 iš eilės, tačiau tai nepadėjo pakeisti mačo eigos.

Vos prasidėjus ketvirtam kėliniui Nealas smeigė du tritaškius, Kawhi Leonardas pridėjo dėjimą ir skirtumas tarp komandų tapo triuškinantis (86:63). Lyg Nealo metimų būtų maža, Greenas pradėjo bausti varžovus iš įvairių distancijų, iš viso per rungtynes pataikydamas net 7 tritaškius.

„Nealas puikiai rungtyniavo, žinome, ką jis gali ir to iš jo tikimės, – komentavo Greenas. – Kai taip krenta, mes tik galvojame apie gynybą. Pataikome, tačiau varžovus reikia ir sustabdyti.“

Nė neįpusėjus paskutiniam kėliniui abiejų komandų lyderiai mačą jau stebėjo iš šalies.

NBA finalų statistika byloja, kad trečiąsias rungtynes laiminti komanda dažniausiai tampa NBA čempione. Nuo tada, kai finalo serija žaidžiama 2-3-2 formatu, net 92 proc. atvejų komanda, laimėjusi trečiąsias serijos rungtynes, laimėjo ir seriją.

„Spurs“ pergalę kiek apkartinti gali nežinomybė dėl Tony Parkerio. Įžaidėjas susižeidė šlaunį ir didžiąją dalį antrosios rungtynių pusės praleido ant suolo.

Ankstesnis NBA finalų tritaškių rekordas buvo 14.

Ketvirtosios serijos rungtynės vyks naktį iš ketvirtadienio į penktadienį San Antonijuje.

„Spurs“: Danny Greenas 27 (7/9 trit.), Gary Nealas 24 (6/10 trit.), Kawhi Leonardas 14 (12 atk. kam., 4 per. kam.), Timas Duncanas 12 (14 atk. kam.).

„Heat“: Dwyane'as Wade'as 16, Mike'as Milleris (5/5 trit.) ir LeBronas Jamesas (7/21 metimų) po 15, Chrisas Boshas 12 (10 atk. kam.).