Triumfavo kroatai, ispanai ir slovėnai

2013 09 15 8:33
Kroatai šventė pergalę prieš Italijos rinktinę. AFP/Scanpix nuotrauka

Europos vyrų krepšinio čempionato F grupės II-ojo turo rungtynėse Slovėnija įveikė Graikiją, Ispanai užtikrintai laimėjo prieš suomius, o kroatai džiaugėsi pergale prieš italus

Kroatija - Italija

Kroatijos rinktinė žengė tvirtą žingsnį atkrintamųjų link. Jasmino Repešos treniruojama ekipa Europos čempionato antroj etapo F grupės rungtynėse 76:68 (8:17, 23:19, 26:9, 19:23) nugalėjo italus bei iškovojo šeštą pergalę iš eilės.

Visą pirmą mačo pusę pirmavo italai, kurie vienu metu buvo susikrovę 13 taškų persvarą (26:13). Kroatai pirmą kartą persvėrė rezultatą tik sužaidus tris minutes trečiame ketvirtyje (41:40).

Italai per septynias minutes pelnė vos du taškus, o tuo pasinaudoję varžovai šovė į priekį 18:2 bei ženkliai atitrūko (59:45, 31-ąją min.).

Ketvirtame kėlinyje sužaidus tris minutes Kroatijos rinktinė vis dar turėjo solidų 15 taškų pranašumą (64:49), tačiau tuomet išaušo italų valanda. Jie spurtavo 17:6 bei atkūrė rungtynėse intrigą (66:70).

Visgi per likusį laiką italai prametė du dvitaškius, prasižengė puolime, o be klaidų baudas metę kroatai jiems neleido pagalvoti apie pergalę.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 18 (4/6 trit.), Krunoslavas Simonas 14, Roko Leni Ukičius 13 (1/6 trit.), Dontaye Draperis 12, Ante Tomičius 8 (8 atk. kam., 4/4 dvit.).

Italija: Luigi Datome 24, Pietro Aradori 12 (0/4 trit.), Andrea Cinciarini 9, Marco Belinelli 9

Paskutines antrojo etapo rungtynes kroatai pirmadienį (09.16) 15:30 val. žais su graikais, o italai 18:45 val. mėgins palaužti ispanus.

Slovėnija - Graikija

Zoranas ir Goranas Dragičiai pelnė daugiau nei pusę komandos taškų, o jų vedama Slovėnijos rinktinė (3-1) sukūrė dar vieną šventė savo sirgaliams. Božidaro Maljkovičiaus auklėtiniai 73:65 (26:13, 17:14, 19:19, 11:19) palaužė Graikijos nacionalinės komandos (1-3) pasipriešinimą.

Nuo pat rungtynių pradžios į priekį šovę Slovėnijos krepšininkai susikrovė dviženklį pranašumą, o trečiojo kėlinio viduryje komandas skyrė 26 taškai (60:34).

Per likusią mačo dalį graikams perlaužti rungtynių eigos nepavyko, o Maljkovičiaus auklėtiniai šventė pergalę.

Graikams neišsprendžiama mįslė nuo pat pirmųjų mačo minučių tapo Goranas Dragičius, kuris pirmoje rungtynių pusėje pelnė 18, o antroje – 10 taškų.

Slovėnai taikliau atakavo krepšį iš įvairių distancijų (33,8 proc. prieš 28,3), laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (47 prieš 39) bei atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (11 prieš 6).

Graikijos nacionalinės nacionalinės komandos pralaimėjimą apkartino Kosto Papanikalaou trauma. Puolėjas trečiajame kėlinyje verždamasis į slovėnų baudos aikštelę pasisuko čiurną bei sunkiai nuo parketo pakilęs Papanikalaou aikštę paliko tik su gydytojų ir ekipos draugų pagalba.

Graikijos rinktinė: Vassilis Spanoulis 21 (8 atk. kam.), Nikos Zisis 13, Kostas Sloukas 6, Ioannis Bourusis 6.

Slovėnijos rinktinė: Goranas Dragičius 28, Zoranas Dragičius 11, Jaka Lakovičius 10, Jaka Blazičius 7.

Pirmadienį Graikijos rinktinė susirungs su Kroatijos nacionaline komanda, tuo tarpu slovėnai ginklus surems su Suomijos krepšininkais.

Ispanija - Suomija

Sensacija neįvyko. Ispanijos krepšinio rinktinė Europos čempionato F grupės antrojo turo rungtynėse 82:56 (18:15, 24:15, 15:14, 25:12) įveikė daug netikėtumų pirmenybėse pateikusius suomius ir tęsia kovą dėl kelialapio į ketvirtfinalį.

Įgyti dviženklę persvarą čempionų titulą ginantiems ispanams pavyko dar iki ilgosios pertraukos. Sužaidus du kėlinius jie buvo priekyje 42:30. Trečiajame kėlinyje atsilikti nuo Ispanijos rinktinės suomiams dar padėjo tritaškiai metimai, tačiau ketvirtajame jų toliašaudė artilerija visiškai užstrigo ir Juano Antonio Orengos auklėtiniai nutolo į priekį nesigrežiodami atgalios.

Ispanai kur kas taikliau nei jų varžovai metė tritaškius ir dvitaškius, o po krepšiais suomiai apskritai neturėjo jokių šansų. Kovą dėl atšokusių kamuolių Ispanijos rinktinė laimėjo 43:28. Ispanai atliko 20, o suomiai – dvigumai mažiau rezultatyvių perdavimų.

Ispanija: Jose Manuelis Calderonas 23 (5/7 trit.), Victoras Claveras 12, Sergio Rodriguezas 9.

Suomija: Petteri Koponenas 17, Geraldas Lee 12.

Paskutiniame antrojo etapo rate Ispanijos rinktinė stos į žūtbūtinį mūšį su Italija, o Suomija varžysis su Slovėnijos ekipa.