Troškimą laimėti užgožė meistriškumo stygius

2008 11 29 0:00
"Žalgirio" lyderis P.Jankūnas nuolat jautė varžovų "globą".
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Kauno "Žalgirio" krepšininkai tebegrimzta į Eurolygos dugną. Ketvirtadienį pralaimėję "Barcelonos" komandai kauniečiai pirmąjį varžybų ratą baigė be pergalių.

Lietuvos čempionai užvakar neatrodė beviltiškai. Jiems nestigo noro kovoti su tituluotais varžovais, tačiau vien gerų ketinimų nepakako. Meistriškumu visa galva pranašesni Barselonos krepšininkai už grubias klaidas ir netaiklius metimus žalgiriečius baudė itin skaudžiai.

Palūžo po pertraukos

Jau rungtynių pradžioje svečiai truktelėjo į priekį - 17:5. Netrukus šeimininkai atsigavo po šalto dušo ir ėmė mažinti skirtumą. Antrajame ketvirtyje jis daugiausia Jono Mačiulio pastangomis aptirpo iki 6 taškų - 32:38.

Po didžiosios pertraukos komandas skyrė vos du taškai, o vienos atakos metu Willie Deane'as turėjo galimybę išlyginti rezultatą. Tačiau blankiai rungtyniavęs amerikietis eilinį kartą prametė iš arti. Neapdairiai sužaidė ir jo komandos draugai, o katalonai netrukus surengė kelis staigius ir rezultatyvius išpuolius bei atitrūko 51:42. Prieš ketvirtą kėlinuką jie susikrovė 16 taškų persvarą, tad svečių pergale nebeabejojo niekas.

"Barcelonos" komandą į priekį vedė slovėnas Jaka Lakovičius, pataikęs visus 5 tritaškius ir surinkęs 22 taškus. Po šio mačo J.Lakovičius tapo penktuoju krepšininku Eurolygoje, pelniusiu per du tūkstančius taškų. Anksčiau tai yra pavykę tik amerikiečiams Johnui Robertui Holdenui ir Marcusui Brownui bei argentiniečiui Luisui Scola.

Psichologas nepadės

"Po krepšiais mums pritrūko ūgio. Buvo sunku grumtis su D.Andersenu, D.Santiago, E.Ilyasova, todėl reikėjo pataikyti iš toli. Deja, nesame snaiperių komanda", - vėl po pralaimėtų rungtynių nusivylimo neslėpė "Žalgirio" vyriausiasis treneris Gintaras Krapikas, kalbėdamas apie prastą taiklumą - tik 33 proc. taiklių dvitaškių ir 23 proc. tritaškių. - Komanda labai jauna, jai reikia patirties, o ne psichologų. Pats esu studijavęs psichologiją ir stengiuosi padėti žaidėjams. Tačiau jokie patarimai ir pamokymai neatstos to, ką žaidėjas įgaus bent kelias minutes paragavęs Eurolygos krepšinio."

Nugalėtojų komandos treneris Xavieras Pascalis padėkojo Kauno sporto halės publikai už puikią atmosferą, bet dėl pergalės nedžiūgavo: "Rungtynių lūžis įvyko trečiame kėlinyje, kai atitrūkome ir išlaikėme persvarą. Nors laimėjome, savo komandai turiu priekaištų. Dar turime ką tobulinti tiek puolime, tiek gynyboje."

Liūdna statistika

Šis Eurolygos sezonas "Žalgiriui" gali tapti košmariškiausiu per visą istoriją. Kauniečiai jau dabar pakartojo savo blogiausią sezono startą - 5 pralaimėjimai iš eilės, kurį buvo pasiekę 2001-2002 metų sezoną. O absoliučiai blogiausias sezonas Eurolygoje Lietuvos čempionams buvo 2006-2007 metais, kai grupės varžybose pavyko laimėti vos dvejas rungtynes iš 14.

6 komandų grupės turnyre "Žalgiriui" prasčiausiai sekėsi 1999-2000 metais - dvi pergalės iš 10.

Po 5 turų šį sezoną Kauno klubas lieka prasčiausiai atakuojančia lygos komanda ir per rungtynes vidutiniškai pelno tik 60,4 taško. Žalgiriečius į dugną gramzdina prasčiausias tarp visų komandų tritaškių (28 proc.) ir baudų metimų taiklumas (58 proc.) bei dažniausiai daromos klaidos (per rungtynes - 19,4).

"Žalgiris" - "Barcelona" 60:75 (14:23, 18:15, 16:26, 12:11). L.Woodsas 18 (8 atk. kam.), P.Jankūnas 17, J.Mačiulis 12, M.Kalnietis 7 (4 klaidos), Ž.Janavičius 4, D.Šalenga 2, Š.Vasiliauskas, T.Klimavičius, T.Masiulis, W.Deane'as (0/6 dvitaškių) taškų nepelnė; J.Lakovičius 22 (5/5 tritaškių), J.C.Navarro 14 (5 rez. perd.), D.Santiago (11 atk. kam.) ir D.Andersenas po 11, A.Barrettas 5, F.Vazquezas ir L.Bartonas po 3, E.Ilyasova, R.Grimau ir G.Basile po 2.

Techniniai rodikliai: dvitaškiai 16/48 (33 proc.) ir 19/42 (45), tritaškiai 3/13 (23) ir 8/20 (40), baudų metimai 19/23 (83) ir 13/15 (87). Kamuolys atkovotas 36 ir 40, rezultatyviai perduotas 8 ir 7, perimtas 8 ir 5, blokuotas 5 ir 4, prarastas 11 ir 14 kartų.