Trumpos naujienos

2006 05 03 0:00

Kleizai sezonas baigtas

Pirmąjį savo sezoną NBA lygoje baigė Linas Kleiza. Jo Denverio "Nuggets" ekipa per penktąsias Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijos rungtynes išvykoje 83:101 nusileido Los Andželo "Clippers" krepšininkams ir pralaimėjusi seriją iki keturių pergalių 1-4 baigė pasirodymą čempionate. Kleiza pralaimėjusiesiems per 10 minučių pelnė 4 taškus ir atkovojo 3 kamuolius.

Pirmadienio rungtynės:

Clippers - Nuggets 101:83 (Nuggets: KLEIZA 4), Grizzlies - Mavericks 76:102 (serija 0-4), Bucks - Pistons 99:109 (serija 1-3).

Čempionai nuvainikuoti

2005-2006 metų sezono Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempione tapo Šiaulių universiteto vaikinų komanda. Ji finale 93:80 įveikė nugalėtojų titulą praradusius Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkus. 23 taškus nugalėtojams pelnė Darius Pakamanis, po 24 taškus į šiauliečių krepšį mesdami pelnė Paulius Jankūnas ir Jonas Mačiulis. LSKL bronzos medalius iškovojo Lietuvos kūno kultūros akademijos komanda, per mačą dėl trečiosios vietos 81:66 nugalėjusi praėjusio sezono finalininkę Kauno technologijos universiteto ekipą.

Be pasipriešinimo

Kauno "Ąžuolo" vyrų regbio klubas laimėjo tarptautinį turnyrą Lenkijos Olštyno mieste.

Kauniečiai 10:7 nugalėjo Kaliningrado "Black Stars" (Rusija) ekipą, 8:7 privertė pasiduoti Glasgo "Akademicals" (Škotija) regbininkus, 18:7 įveikė šeimininkų Olštyno WMPD komandą bei 39:0 sutriuškino Košalino RK (Lenkija) klubą.

Nesėkmė

Plovdive (Bulgarijoje) prasidėjusio ITF serijos jaunių (iki 18 metų) teniso turnyro kvalifikacinėse varžybose nesėkmingai žaidė ir į pagrindines vienetų varžybas nepateko abi Lietuvos tenisininkės. Iveta Dapkutė, pirmajame rate 6:4, 6:2 įveikusi gruzinę Anną Džikiją, antrojo rato susitikimą 7:5, 1:6, 5:7 pralaimėjo korto šeimininkei Aleksandrai Mitrovskai. Burtai lėmė, kad pirmajame rate nežaidė šiaulietė Justina Petraitytė, tačiau antrąjį kvalifikacinio turnyro mačą antradienį ji 0:6, 2:6 pralaimėjo rusei Jevgenijai Kriučkovai.

Nugalėjo

Norvegijoje pasibaigusio tarptautinio "Gausdal Classics" šachmatininkų turnyro nugalėtoju tapo aukščiausią ELO reitingą (2596) turėjęs Eduardas Rozentalis, surinkęs 6 taškus iš 9 galimų. Ketvirtas su 5,5 taško turnyre liko kitas Lietuvos atstovas Aloyzas Kveinys (2532), taikiai savo partiją baigęs su ukrainiečiu Olegu Romanišinu.

Liko dešimti

Moldovos sostinėje vykusiame Europos suaugusiųjų dešimties šokių čempionate Kauno "Sūkurio" šokėjai Tomas Slausgalvis ir Gintarė Bankauskaitė pateko į pusfinalį bei su austrais Vadimu Garbuzovu ir Kathrin Menzinger pasidalijo 10 ir 11 vietas. Varžybų, kuriose dalyvavo 25 poros, nugalėtojais tapo rusai Andrejus Zaicevas ir Anna Kuzminskaja. Kitą dieną vykusiose pasaulio reitingo Lotynų Amerikos šokių varžybose Slausgalvis ir Bankauskaitė užėmė dešimtąją vietą tarp 50 porų.

Vietrino taurė

Po metų pertraukos tradicinio 10-ojo Alfonso Vietrino (1915-1996) taurės bėgimo Kaune nugalėtoju tapo kaunietis Tomas Venckūnas, pirmadienį 10 km įveikęs per 32 min. ir 55 sek. Antroji vieta tarp vyrų atiteko kauniečiui Aurimui Gudaičiui (33,57), trečioji - Raimondui Juodeškai (34,05) iš Jonavos. Iš moterų pirmoji finišavusi kaunietė Siga Juozapavičiūtė (39,42) aplenkė kaunietę Aureliją Ručinskaitę (40,41) ir vilnietę Renatą Siliuk (41,24).