Trumpos naujienos

2006 05 24 0:00

Moterys - tarp lyderių.

Šachmatų olimpiadoje antrą pergalę iškovojo Lietuvos merginos. Antrajame rate jos 3:0 sutriuškino Švedijos ekipą ir nepraradusios taškų kartu su Kinijos, Prancūzijos bei Latvijos komandomis pirmauja turnyre. Lietuvos vyrai antrojo rato mačą su Singapūru baigė lygiosiomis 2:2 ir surinkę 6 taškus iš 8 galimų užima 23-ąją vietą.

Geriausi - Federeris ir Kostelič.

24 metų Šveicarijos teniso žvaigždė Roger Federeris antrus metus iš eilės pripažintas geriausiu sezono sportininku, o laureate tarp moterų tapo 23 metų Kroatijos kalnų slidininkė Janica Kostelič. Barselonoje (Ispanija) vykusiose iškilmėse jiems įteikti "Laureus World Sports Awards" nominacijos prizai.

"Metų sugrįžimo" nominacijos prizas atiteko į didįjį sportą sugrįžusiai Šveicarijos tenisininkei Martinai Hingis, o "Metų atradimo" prizo savininku tapo Ispanijos tenisininkas Rafaelis Nadalis. "Metų komandos" prizas atiteko "Formulės-1" lenktynių planetos pirmenybių nugalėtojai konstruktorių įskaitoje "Renault" ekipai.

Čempionai nuvainikuoti.

NBA Vakarų konferencijos finale iki keturių pergalių žais Dalaso "Mavericks" ir Fynisko "Suns" krepšininkai, pirmadienį laimėję lemiamas - septintąsias - pusfinalio serijų rungtynes. Dalaso ekipa išvykoje po pratęsimo 119:111 privertė pasiduoti NBA čempiono titulą praradusį San Antonijaus "Spurs", o Fynikso krepšininkai savo arenoje 127:107 nugalėjo Los Andželo "Clippers".

Baigė karjerą.

Olimpinis 5000 ir 1500 m bėgimo rungčių čempionas 31 metų marokietis Hichamas El Guerrouj'as pareiškė baigiąs lengvaatlečio karjerą. Nuo 2004 metų Atėnų (Graikija) vasaros olimpinių žaidynių Guerrouj'as nedalyvavo lengvaatlečių varžybose. Praėjusį sezoną bėgikui teko praleisti dėl ligos, o šių metų pasaulio uždarų patalpų čempionate Rusijos sostinėje nedalyvavo dėl nugaros traumos. Maroko bėgikui iki šiol priklauso 1500 m bėgimo planetos rekordas - 3 minutės 26,0 sekundės. Jis keturis kartus yra tapęs šios distancijos bėgimo pasaulio čempionu. Greičiausiai per visą lengvosios atletikos istoriją Guerrouj'as yra nubėgęs mylią (3:43,13) ir 2000 m distanciją (4:44,79). Iš viso per savo karjerą planetos pirmenybėse (1995-2003 metais) Maroko bėgikas iškovojo 7 aukso ir 2 sidabro medalius.