Trumpos naujienos

2006 05 29 0:00

Vienas "auksas".

Vengrijoje pasibaigusiame Europos kiokušin karatė čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo 1 aukso, 4 sidabro bei 3 bronzos medalius ir bendrojoje įskaitoje užėmė trečiąją vietą tarp 26 šalių. Vienintelį aukso medalį moterų varžybose iškovojo Margarita Čiuplytė. Senojo žemyno pirmenybių "sidabru" džiaugėsi Lukas Kubilius, Darius Gudauskas, Andrius Miseckas ir Inga Mikštaitė. Bronzos medaliais tenkinosi Mindaugas Pavilonis, Orestas Procas ir Raimundas Paškauskas.

Baidarininkai - treti.

Baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės antrajame etape trečiąją vietą dviviečių baidarių varžybose užėmė Alvydas Duonėla ir Egidijus Balčiūnas. Lietuvos duetas 500 m rungties finale distanciją įveikė per 1 min. 32,735 sek. ir 1,042 sek. nusileido etapo nugalėtojams vokiečiams Ronaldui Rauhe bei Timui Wieskoetteriui.

Ritasi žemyn

Italijoje tęsiasi 37-oji šachmatų olimpiada, kurioje dalyvauja 106 moterų ir 148 vyrų rinktinės. Trečią nesėkmę iš eilės moterų turnyre patyrė Lietuvos rinktinė - šeštadienį šeštajame rate 0:3 pralaimėjo Slovakijos komandai. Savo partijas varžovėms pralaimėjo Dagnė Čiukšytė, Deimantė Daulytė ir Daiva Batytė. Po šios nesėkmės Lietuvos šachmatininkės, surinkusios 10 taškų iš 18 galimų, iš 16-osios pozicijos nukrito į 37-ąją. Lietuvos vyrai 2,5:1,5 įveikė olimpiados šeimininkę Italijos A komandą ir, surinkę 14 taškų iš 24 galimų, pakilo į 46-ąją vietą iš 51-osios. Po tašką lietuviams pelnė pergales iškovoję Aloyzas Kveinys ir Vidmantas Mališauskas, pustaškį pridėjo Eduardas Rozentalis, o Darius Zagorskis pralaimėjo.

Lietuviams nesiseka

Europos dziudo imtynių čempionate iš varžybų, pralaimėję pirmąsias kovas, pasitraukė du lietuviai. Giedrius Karavackas (svorio kategorija iki 81 kg) jau pirmojo rato kovoje nusileido rumunui Bogdanui Burbulecu, o burtais be kovos į aštuntfinalį patekęs Karolis Bauža (90 kg) turėjo pripažinti graiko Iliaso Mirmano Iliadžio pranašumą.

Alonso pergalė

"Formulės-1" Monako "Grand prix" etapą vakar laimėjo "Renault" pilotas Fernando Alonso, aplenkęs Juaną Pablo Montoyą iš "McLaren" ir Davidą Coulthardą iš "Red Bull". Tik penktas liko "Ferrari" pilotas Michaelis Schumacheris. Jis turėjo lenktynes pradėti iš pirmosios pozicijos, bet dėl klaidos per kvalifikacines varžybas (dėl savo klaidos sustojo ir taip sukliudė jį aplenkti galėjusiems konkurentams) buvo perkeltas į paskutinę vietą.

NBA čempionate

Antrą pergalę NBA atkrintamųjų varžybų Rytų konferencijos finale iškovojo Majamio "Heat" ekipa. Ji namie 98:83 įveikė NBA vicečempionus Detroito "Pistons" krepšininkus ir serijos iki 4 pergalių varžybose išsiveržė į priekį 2-1. Vakarų konferencijos finalo serijos varžybose pergalę iškovojo Dalaso "Mavericks" ekipa. Ji 105:98 nugalėjo Fynikso "Suns" komandą ir išlygino serijos iki 4 pergalių rezultatą 1-1.