Trumpos naujienos

2006 08 21 0:00

Alekna vėl laimėjo.

Šveicarijoje vykusių Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) "Aukso lygos" serijos varžybų disko metimo turnyro nugalėtoju vėl tapo Virgilijus Alekna. Sėkmingiausiu - trečiuoju - bandymu jis diską numetė 68,51 metro. Tik 10 cm lietuviui pralaimėjo bei antrąją vietą užėmė estas Gerdas Kanteris (68,41 m), o trečias buvo amerikietis Jarredas Rome (65,49 m).

Andriuškevičius - Čikagoje.

NBA Klivlendo "Cavaliers" klubas mainais už 23 metų 196 cm ūgio gynėją Eddie Basdeną Čikagos "Bulls" ekipai atidavė dvidešimtmetį 218 cm ūgio vidurio puolėją Martyną Andriuškevičių. 2005-2006 metų NBA sezoną Lietuvos krepšininkas epizodiškai (vidurkis 1,5 min.) žaidė per šešis mačus - taškų nepelnė ir iš viso atkovojo 7 kamuolius.

Įveikė latvius

Europos jaunučių (iki 16 metų) krepšinio pirmenybėse šeštadienį Lietuvos rinktinė 93:83 (24:23, 13:17, 23:19, 23:24) nugalėjo Latvijos ekipą ir vakar vakare dėl devintosios vietos kovojo su Graikijos komanda. 26 taškus nugalėtojams pelnė, 11 kamuolių po krepšiais atkovojo ir 3 varžovų metimus blokavo Donatas Motiejūnas. Po 12 taškų lietuviams pelnė Rokas Jukonis ir Karolis Jakas.

Surikiavo komandą

"Šiaulių" krepšinio klubas baigė komplektuoti ekipą 2006-2007 metų sezonui. Paskutiniais Šiaulių ekipos nariais tapo 22 metų 195 cm ūgio įžaidėjas Marius Prekevičius ir Vilniaus "Lietuvos ryto" paskolintas 24 metų 200 cm ūgio puolėjas Aurimas Kieža.

Nugalėjo italai

Vilniuje pasibaigusio ITF serijos Vito Gerulaičio atminimo vyrų teniso turnyro vienetų varžybų nugalėtoju tapo trečias pagal reitingą italas Stefano Ianni, jis finale 7:5, 3:6, 6:3 įveikė antrąją turnyro raketę latvį Andį Jušką. Dvejetų varžybų nugalėtojais tapo turnyro favoritai italai Marco Gualdi ir Matteo Volante, jie finale 6:4, 7:6 (7:4) nugalėjo baltarusius Jegorą Puntusą ir Sergejų Tarasevičių.

Luožys - aštuntas

Pasaulio jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionate Kinijos sostinėje tarp dvylikos geriausių rutulio stūmikų finale aštuntąją vietą užėmė Paulius Luožys. Geriausiu - pirmuoju - bandymu 6 kg svorio rutulį jis nustūmė 19,24 metro. Pasaulio čempionu tapo estas Margusas Huntas (20,53 m), kuris šiame čempionate laimėjo ir disko metikų varžybas.

Toli nuo lyderių

Slovakijoje pasibaigusiose pasaulio studentų orientavimosi pirmenybėse aštuntąją vietą merginų estafetės rungtyje tarp 16 komandų užėmė Lietuvos rinktinė. Indrė Valaitė, Edita Martusevičiūtė, Evelina Grigaitė ir Diana Vosyliūtė distanciją įveikė per 153 minutes ir 11 sekundžių. Lietuvos vaikinų rinktinė (Paulius Kudriavcevas, Agnius Čiapas, Vytautas Beliūnas ir Simonas Krėpšta) tarp 23 ekipų tenkinosi 17-ąja (181,53 min.) pozicija.

Sužinojo varžovus

Austrijoje ištraukti 2008 metų Europos vyrų rankinio pirmenybių atrankos varžybų burtai, kurie 26 komandas suskirstė į 7 grupes. Lietuvos rankininkų varžovais 5-oje atrankos grupėje bus Šveicarijos, Turkijos ir Italijos ekipos. Grupės turnyras vyks kitų metų sausio mėnesį, o į atkrintamąsias varžybas pateks dvi geriausios grupės komandos.

"Hearts" nesėkmė

Pirmą pralaimėjimą Škotijos futbolo čempionate patyrė ir iš lyderės pozicijos į ketvirtąją vietą nukrito Valdo Ivanausko treniruojama Edinburgo "Hearts" (7 taškai) komanda. Šeštadienį išvykoje "Hearts" 0:2 (0:0) turėjo pripažinti vienvaldžiu lyderiu tapusio Glazgo "Rangers" (8) pranašumą. "Hearts" ekipoje Edgaras Jankauskas žaidė visas rungtynes, Saulius Mikoliūnas - iki 70-os minutės.