Trumpos sporto naujienos

2007 03 26 0:00

Plaukikai - diskvalifikuoti.

Australijoje prasidėjusios pasaulio vandens sporto šakų pirmenybės Lietuvos plaukikams prasidėjo nesėkmingai. Estafetėje (4 po 100 m laisvuoju stiliumi) lietuvių ketvertukas - Rolandas Gimbutis, Saulius Binevičius, Paulius Viktoravičius ir Vytautas Janušaitis - buvo diskvalifikuotas. Tokį sprendimą teisėjai priėmė lietuviams per anksti startavus. Toks pat likimas per kvalifikacines varžybose ištiko Rusijos, Ukrainos, Uzbekistano ir Singapūro plaukikų komandas. Būtent šioje rungtyje iš Lietuvos plaukikų buvo laukiama pačių geriausių rezultatų - kad patektų į dvyliktuką.

Į vyrų 100 m distancijos plaukimo krūtine pusfinalį kiek netikėtai pateko Giedrius Titenis (1 min. 00,92 sek.), per kvalifikacines varžybas - ketvirtas.

Emilis Vaitkaitis 50 m distancijoje peteliške (24,74 sek.) iš 149 sportininkų buvo 39-as ir nepateko tarp šešiolikos šios rungties pusfinalio dalyvių.

Aurimas Dautartas per kvalifikacines 100 m krūtine varžybas liko 38-as (1:03,07).

Paaiškėjo čempionės

Šiauliuose baigėsi 2007 metų Lietuvos moterų uždarų patalpų žolės riedulio čempionatas. Nugalėtojų titulą trečius metus iš eilės iškovojo Vilniaus HFTC riedulininkės, per lemiamą dvikovą palaužę Šiaulių "Gintrą-Strekyę-Universitetą" 2:1 (2:0). Bronzos medaliai pirmą kartą atiteko Širvintų "Intos" merginoms. Jos vakar mačą su Šiaulių "Lidvija" baigė lygiosiomis 2:2 (1:1) ir išsaugojo prieš finalines varžybas turėtą 3 taškų pranašumą.

Šeštadienį Nidoje vykusiame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) Žvaigždžių dienos renginyje "Vakarų" rinktinė 75:73 (25:21, 14:20, 20:15, 16:17) įveikė "Rytų" ekipą. Pergalę nugalėtojams lėmė Pasvalio "Pieno žvaigždžių" komandos legionierius Allenas Holcombas - aidint finalinei sirenai pataikė dvitaškį. Naudingiausiu "Vakarų" rinktinės žaidėju pripažintas "Šilutės" puolėjas Aaronas Curtisas, šis pelnė 21 tašką. Varžovų gretose tokį apdovanojimą pelnė Kauno "Žalgirio-Sabonio mokyklos" atstovas Paulius Kleiza (14 tšk.).

Tritaškių konkursą "NKL snaiperis 2007" laimėjo Aivaras Kvederavičius iš Pakruojo "Merestos" - finale nugalėjo Marių Vansavičių ("Druskininkai").

"NKL oro karaliaus 2007" laurai atiteko "Alytaus" atstovui Modestui Šilalei, varžybų finale jis įveikė Karolį Kalvaitį ("Žalgiris-Sabonio mokykla") ir Žilviną Petraitį ("Delikatesas").

Pasaulio jaunimo (iki 21 metų) rankinio čempionato atrankos turnyrui Danijoje besirengianti Lietuvos vaikinų rinktinė antrąsias keturių komandų turnyro Baltarusijos sostinėje rungtynes 19:29 (8:14) pralaimėjo varžybų šeimininkams. Per pirmą mačą lietuviai 31:35 (15:18) turėjo pripažinti Rusijos bendraamžių pranašumą.

Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) futbolo rinktinė kontrolines rungtynes Pinske 2:5 (2:4) pralaimėjo Baltarusijos bendraamžiams.

Lietuvos komandai įvarčius pelnė Samaros "Krylja Sovetov" žaidėjas Evaldas Razulis (5 min.) ir Klaipėdos "Atlanto" gynėjas Kazimieras Gnedojus (35). Jaunimo rinktinei pirmą kartą vadovavo treneris Igoris Pankratjevas.

Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) finalo ketverto varžybose rungtyniaus trys Lietuvos komandos bei Rygos TTT ekipa. Po savaitgalį pasibaigusių BWBL pusfinalių etapo varžybų paaiškėjo, kad BWBL finalo ketverto turnyre kovos septynis pastaruosius čempionatus laimėjusi Vilniaus TEO ekipa, Marijampolės "Arvi", Kauno "Laisvė" bei Rygos TTT.

Balandžio 14-15 dienomis per Druskininkuose vyksiančias BWBL finalo ketverto varžybų pusfinalių kovas TEO susitiks su "Laisve", o TTT kovos su "Arvi".