Trumpos sporto naujienos

2007 05 30 0:00

Pergalė Čekijoje.

Tarptautinio "Olimpinių vilčių" jaunių beisbolo turnyro Čekijoje nugalėtoja tapo Lietuvos šešiolikmečių rinktinė, finale 7:1 nugalėjusi Lietuvos penkiolikmečių ekipą. Pusfinalyje būsimieji turnyro nugalėtojai 30:0 sutriuškino Lenkijos bendraamžius, o penkiolikmečiai lietuviai 8:4 privertė pasiduoti Ostravos "Arrows" ekipą. Pogrupio varžybose abi Lietuvos rinktinės žaidė pergalingai. Šešiolikmečiai 10:0 įveikė slovakus, 11:10 - čekus bei 8:4 "Arrows" komandą. Savo ruožtu penkiolikmečiai 17:1 nugalėjo lenkus bei 11:1 privertė pasiduoti austrus.

Pirmajame dešimtuke

Šeštą kartą Estijoje vykusiose tradicinėse "SEB Uhispanga Tartu GP" dviratininkų lenktynėse septintąją vietą užėmė "Klaipėda - Splendid Cycling Team" ekipos narys Ramūnas Navardauskas, o jo komandos draugas Marius Bernatonis buvo aštuntas. Pirmasis Lietuvos dviratininkas 187,5 km distancijos finiše 3 min. 3 sek. pralaimėjo lenktynių nugalėtojui estui Erkiui Putsepui, o antrąjį lietuvį nuo nugalėtojo skyrė daugiau nei 4 min. 2005 metais šių dviratininkų lenktynių nugalėtoju yra tapęs Tomas Vaitkus.

Lietuviai - antri

Keturių komandų tarptautiniame turnyre Prancūzijoje antrąją vietą užėmė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė. Lietuviai per paskutinį mačą 88:83 (18:19, 20:13, 28:20, 22:31) nugalėjo Slovėnijos bendraamžius. 19 taškų Lietuvos rinktinei pelnė Gilvydas Biruta, 17 - Ovidijus Varanauskas, 16 - Osvaldas Matulionis, 9 - Augustas Pečiukevičius. Per pirmą turnyro mačą lietuviai 131:49 sutriuškino italus, o antrąsias rungtynes 86:101 pralaimėjo nugalėtojais tapusiems prancūzams. Pastarieji italus įveikė 86:50. Lietuviams atiteko trys asmeniniai turnyro prizai iš penkių - A.Pečiukevičius buvo pripažintas geriausiu turnyro gynėju, G.Biruta - vidurio puolėju, o O.Varanauskui buvo įteiktas naudingiausio turnyro žaidėjo prizas.

Europos jaunučių vaikinų krepšinio pirmenybės liepos 20-29 dienomis vyks Kretos saloje (Graikija). Lietuvos rinktinė C grupėje žais kartu su Turkijos, Portugalijos ir Ukrainos krepšininkais.

"Uniks" pralaimi

Per antrąsias Rusijos vyrų krepšinio superlygos A diviziono finalo rungtynes Antano Sireikos treniruojamas Kazanės "Uniks" su dviem lietuviais Maskvoje 58:70 (15:19, 18:17, 15:18, 10:16) nusileido čempiono titulą ginančiam Maskvos CSKA klubui, kuris ir pirmauja serijos iki 3 pergalių varžybose 2-0. Vėl sėkmingiausiai svečių ekipoje žaidęs Darjušas Lavrinovičius pelnė 15 taškų, po krepšiais atkovojo 4 kamuolius ir blokavo 3 varžovų metimus. Kšištofas Lavrinovičius pridėjo 10 taškų, o Saulius Štombergas komandai negali padėti dėl traumos.

"Spurs" - arčiau finalo

San Antonijaus "Spurs" krepšininkai išvykoje 91:79 nugalėjo Jutos "Jazz" ekipą ir pirmauja NBA Vakarų konferencijos finalo serijos iki 4 pergalių varžybose 3-1.