Trumpos sporto naujienos

2008 02 19 0:00

Plaukimo rekordai.

Tarptautinėse plaukimo varžybose "Missouri Grand Prix" (JAV) moterų 200 m plaukimo nugara pasaulio rekordą šeštadienį pasiekė 24 metų Zimbabvės sportininkė Kirsty Coventry (2:06,39). Ankstesnis rekordas (2:06,62) nuo 1991-ųjų rugpjūčio 25 dienos priklausė vengrei Krisztinai Egerszegi.

Per tas pačias varžybas moterų 100 m plaukimo nugara planetos rekordą sekmadienį pagerino 25 metų amerikietė Natalie Coughlin - 59,21 sekundės. Ankstesnis (59,44 sek.) taip pat priklausė JAV plaukikei. Jis buvo užfiksuotas Melburne (Australija) pernai kovo 27 dieną.

22 metų australas Eamonas Sullivanas - naujas pasaulio plaukimo rekordininkas. Sekmadienį sportininkas Naujojo Pietų Velso čempionate Australijoje 50 m laisvuoju stiliumi įveikė per 21,56 sekundės. Ankstesnis rekordas (21,64 sek.) nuo 2000 metų birželio priklausė legendiniam Rusijos plaukikui Aleksandrui Popovui.

J.Isinbajeva nesustoja

Daugkartinė pasaulio rekordininkė olimpinė čempionė rusė Jelena Isinbajeva pasiekė dar vieną planetos uždarųjų patalpų šuolių su kartimi rekordą. Ji šeštadienį Donecke (Ukraina) vykusiose varžybose įveikė 4,95 m aukštį. Ankstesnis Jelenai priklausęs pasaulio uždarųjų patalpų rekordas (4,93 m) taip pat užfiksuotas Donecke prieš dvejus metus. Antrąją vietą šeštadienio varžybose užėmė rusė Julija Golubčikova (4,72 m), trečiąją - lenkė Monika Pyrek (4,67 m).

Biatlono čempionatai

Sekmadienį Švedijoje baigėsi pasaulio biatlono pirmenybės. Per jas antrą aukso medalį - po pergalės 20 km lenktynėse ketvirtadienį - iškovojo tik kartą šaudykloje suklydęs 22 metų norvegas Emilis Hegle Svendsenas. Šis sportininkas sekmadienį laimėjo 15 km masinio starto lenktynes. Čempionas vos 0,4 sek. aplenkė tautietį Ole Einarą Bjoerndaleną, kuris per šį čempionatą iškovojo jau penktą apdovanojimą.

Moterų estafetę (4 x 6 km) sekmadienį laimėjo Vokietijos kvartetas. Vokietės aplenkė Ukrainos ir Prancūzijos ekipas.