Trumpos sporto naujienos

2008 02 26 0:00

T.Vaitkus tapo prizininku.

Portugalijoje per 34-ą kartą vykusias daugiadienes "Volta ao Algarve" dviratininkų lenktynes trečiąją vietą bendroje įskaitoje užėmė Kazachstano "Astana" ekipos narys Tomas Vaitkus. Jis vos 32 sekundes pralaimėjo lenktynių nugalėtojui belgui Stijnui Devolderiui ir tik 10 sekundžių atsiliko nuo antrąją vietą užėmusio prancūzo Sylvayno Chavanelio. Kitas Lietuvos dviratininkas Vytautas Kaupas

("Mitsubishi-Jartazi") nugalėtojui pralaimėjo 28 min. 5 sek. ir liko 118-as.

"VikingMalt" išlaikė taurę

Didžiąją vyrų rankinio taurę antrus metus iš eilės iškovojo šalies čempionė Panevėžio "VikingMalt" komanda. Užvakar per antrąsias finalo rungtynes "VikingMalt" rankininkai 26:21 (16:10) įveikė Vilniaus "HC Vilnius" klubą ir atsirevanšavo už nesėkmę sostinėje rezultatu 23:26 (10:17). Praėjusių metų šio turnyro finale "VikingMalt" rankininkai įveikė (21:22 ir 22:20) Kauno "Lūšį".

Riedulininkės - į B divizioną

Pirmą kartą nuo 1994 metų Lietuvos moterų klubas nukrito į Europos čempionių taurės turnyro uždarų patalpų B divizioną. Per Čekijos sostinėje Prahoje surengtą aštuonių klubų turnyrą HFTC riedulininkės liko septintos ir su autsaidere Prahos "Slavia" ekipa smuktelėjo į žemesnį divizioną. Keturių ekipų A grupėje vilnietės 1:5 (1:1) pralaimėjo Madrido "Club de Campo" (Ispanija) komandai, mačą su šeimininke "Slavia" baigė lygiosiomis 2:2 (0:1) bei 2:3 (0:2) nusileido "Harvestehuder THC" (Vokietija) klubui. Kovą dėl 5-8 vietų Vilniaus riedulininkės 3:5 (2:2) pralaimėjo "Slough LHC" (Anglija) klubui ir 4:3 (2:2) nugalėjo "Kampong" (Olandija) komandą. Europos moterų čempionių taurės turnyrą laimėjo "Harvestehuder THC" ekipa, ji finale 6:0 (3:0) sutriuškino Madrido "Club de Campo" riedulininkes.

D.Zubraus klubas tapo lyderiu

Trisdešimt septintą pergalę per NHL reguliariojo sezono rungtynes iškovojo ir Rytų konferencijos lyderiu tapo Dainiaus Zubraus Niu Džersio "Devils" klubas. Jis sekmadienį svečiuose po pratęsimo 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0) įveikė Vašingtono "Capitals" ekipą. Lietuvis, per šį mačą žaidęs 13 minučių, nepasižymėjo. Su 78 taškais Niu Džersio ekipa tašku aplenkė Rytuose pirmavusį Otavos "Senators" klubą, o "Capitals" (64 tšk.) ritulininkai Rytų konferencijoje yra vienuolikti.

D.Šakinio šventė

Absoliučiu Europos teniso asociacijos jaunių (iki 16 metų) turnyro, kuriame dalyvavo 16 šalių atstovai, nugalėtoju Šiauliuose tapo korto šeimininkas Dovydas Šakinis. Šarūno Kulnio auklėtinis vienetų finale 6:2, 6:0 įveikė ukrainietį Maksimą Malyševą. Dvejetų finale šiaulietis poroje su Luku Mugevičiumi 6:1, 7:6 (7:5) nugalėjo baltarusius Jegorą Gerasimovą ir Janą Chursaną.

Lietuviai kilstelėjo

Naujajame geriausių pasaulio tenisininkių WTA reitinge Lina Stančiūtė, per savaitę pelniusi 56 taškus, iš 386-iosios vietos pakilo į 368-ąją. Prieš savaitę ji turėjo 55 taškus. Klasifikacijos lyderė tebėra belgė Justine Henin (6530 tšk.), antroji - serbė Ana Ivanovič (3822 tšk.), trečioji - rusė Svetlana Kuznecova (3725 tšk.). Sekmadienį turnyrą Katare laimėjusi Rusijos tenisininkė Marija Šarapova, pelniusi 3562 įskaitinius taškus, tebėra penktoji.