Trumpos sporto žinios

2008 07 11 0:00

E.Pučinskaitė finišavo antra.

Daugiadienių "Giro d'Italia Femminile" dviratininkių lenktynių ketvirtajame etape (106,4 km) trečiadienį antrąją vietą užėmė "Equipe Nurnberger Versicherung" komandos narė Edita Pučinskaitė, o Jolanta Polikevičiūtė ("USC Chirio Forno d'Asolo") finišavo devinta. Po prologo ir keturių etapų lydere bendrojoje įskaitoje tapo italė F.Luperini, kuriai E.Pučinskaitė pralaimėjo 57 sekundėmis. Aštuntąją vietą užimančią J.Polikevičiūtę nuo lyderės skyrė 3 min. 41 sek.

Disko metikas - šeštas

Pasaulio jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionate Lenkijoje šeštąją vietą disko metimo varžybose užėmė Andrius Gudžius. Septyniolikmetis Lietuvos atletas geriausiu penktuoju bandymu diską nuskraidino 58 metrus 63 centimetrus ir dar kartą pagerino asmeninį rekordą, kurie kartu yra ir šalies 17-mečių bei 18-mečių rekordai. Tai aukščiausioji Lietuvos metikų užimta vieta planetos jaunimo čempionatų istorijoje. Kadangi A.Gudžius yra dar jaunių amžiaus, jis galės dar kartą dalyvauti pasaulio jaunimo pirmenybėse.

Riedulininkėms nesiseka

Du pralaimėjimus iš eilės Europos A diviziono jaunių (iki 16 metų) merginų žolės riedulio čempionate Olandijoje patyrė ir iš kovos dėl medalių pasitraukė Lietuvos rinktinė. Pirmąją čempionato dvikovą B grupėje lietuvės 0:4 (0:3) pralaimėjo Airijai, trečiadienį 0:3 (0:2) pralaimėjo Ispanijos bendraamžėms ir toliau kovos dėl išlikimo elitiniame divizione.

A.Mineikis žais Utenoje

Nacionalinėje krepšinio lygoje rungtyniaujanti Utenos "Juventus LKSK" ekipa pasirašė dvejų metų sutartį su 30 metų 202 cm ūgio puolėju Audriumi Mineikiu. Iš Gargždų kilęs krepšininkas praėjusį sezoną žaidė Kėdainių "Nevėžyje". Per 16 praėjusio sezono LKL rungtynių puolėjas vidutiniškai pelnė po 3,2 taško.

Kinai linkėjo sėkmės

Likus mėnesiui iki Pekino vasaros olimpinių žaidynių atidarymo Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) darbuotojai apsilankė Kinijos ambasadoje Lietuvoje, į kurią buvo pakviesti artėjančių olimpinių žaidynių proga. Kinijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje ponia Yang Xiuping patikino, kad visi darbai Pekine, rengiantis olimpinėms žaidynėms, vyksta sklandžiai ir Kinija pasirengusi padovanoti žmonijai geriausias olimpines žaidynes per visą istoriją. Ji taip pat viliasi, kad krepšinio turnyro finale susitiks Kinijos ir Lietuvos vyrų rinktinės.

Šeštąjį etapą laimėjo britas

95-ą kartą Prancūzijoje vykstančių daugiadienių prestižinių "Tour de France" dviratininkų lenktynių penktąjį etapą laimėjo britas Markas Cavendishas. Pirmąją pergalę "Tour de France" lenktynių etapuose iškovojęs M.Cavendishas 232 kilometrus numynė per 5 val. 27 min. 52 sek. Bendrojoje įskaitoje lyderiu liko vokietis Stefanas Schumacheris, tik 12 sekundžių lenkiantis antrojoje ir trečiojoje vietose esančius Kimą Kircheną iš Liuksemburgo bei britą Davidą Millarą.