Trumpos sporto žinios

2008 07 16 0:00

Australas tapo naujuoju lyderiu.

95-ą kartą Prancūzijoje vykstančių daugiadienių prestižinių "Tour de France" dviratininkų lenktynių dešimtąjį etapą laimėjo italas Leonardo Piepolis. Jis 156 km įveikė per 4 val. 19 min. 27 sek. ir akimirka aplenkė ispaną Juaną Jose Cobo Acebo. Trečias po 28 sekundžių finišavo Frankas Schleckas iš Liuksemburgo.

Naujuoju lenktynių lyderiu tapo aštuntąją vietą dešimtajame etape užėmęs australas Cadelas Evansas. Paskutinį kartą Australijos dviratininkas per "Tour de France" lenktynes pirmavo prieš ketverius metus, kai 2004-aisiais geltonuosius lyderio marškinėlius vilkėjo Robbie McEwenas. Vos vieną sekundę lenktynių lyderiui pralaimi į antrąją vietą pakilęs Frankas Schleckas iš Liuksemburgo.

Moterys nusileido lenkėms

Europos moterų krepšinio čempionato atrankos turnyrui besirengianti Lietuvos moterų krepšinio rinktinė antrą kartą 76:97 pralaimėjo Lenkijos rinktinei. 18 taškų pelnė Vita Kuktienė, 12 - Kristina Vengrytė, 10 - Greta Lukšytė. Pirmąsias rungtynes lietuvės pralaimėjo 60:82.

"Sakalai" turės naują trenerį

Septintąją vietą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate užėmęs Vilniaus "Sakalų" klubas vietoj galiojančią sutartį turinčio trenerio Romualdo Petronio pakvietė dirbti 37 metų Nerijų Zabarauską. Klubo vadovai vis dar derina kontrakto nutraukimo sąlygas su 43 metų R.Petroniu. Neseniai krepšininko karjerą baigusio N.Zabarausko treniruojama Jonavos "SK Dextera" pastaruosius dvejus metus tapo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) prizininke. Ligšiolinis žaidžiantysis treneris - R.Petroniui talkinęs Erikas Kučiauskas taps klubo direktoriumi.

M.Česnauskis lieka Slupske

26 metų 188 cm ūgio gynėjas Mantas Česnauskis dar metus lieka Lenkijos krepšinio lygoje žaisiančiame Slupsko "Energa Czarni" klube. Trečią sezoną Slupske žaisiantis lietuvis praėjusį sezoną Lenkijos pirmenybėse per 23 rungtynes vidutiniškai pelnė 11,5 taško. M.Česnauskis anksčiau rungtyniavo Kėdainių "Nevėžio", Vilniaus "Sakalų", Anykščių "Puntuko", Vilniaus "Lietuvos ryto", Nikosijos "Apoel" (Kipras) ir Monso Eno "Dexia" (Belgija) ekipose.

L.Grigelis įveikė kvalifikaciją

Šešiolikametis Laurynas Grigelis pateko į pagrindinį ITF serijos "F22 Futures" teniso turnyrą Italijoje, kurio prizų fondą sudaro 10 tūkst. JAV dolerių. Per pirmąjį kvalifikacinių varžybų ratą 1850 vietą ATP klasifikacijoje užimantis lietuvis 6:1, 6:1 sutriuškino aštuoniolikametį italą Giacomo Oradinį, o per lemiamą kvalifikacinių varžybų dvikovą 6:4, 6:3 įveikė ketveriais metais vyresnį australą Harrisoną Keyserį, kuris ATP klasifikacijoje yra 1346-as.