Trumpos sporto žinios

2009 01 08 0:00

Dakaro maršrutai.

Pirmą kartą ne Afrikoje, o Pietų Amerikoje surengtą tradicinį Dakaro ralį tęsia ir vienas lietuvių automobilių ekipažas bei du motociklininkai. Antradienį ketvirtajame 488 km ilgio (greičio ruožas - 551 km) etape iš Džiakobačio į Neukeną (Argentina) 61-i latvišku "Oscar" bagiu automobilių klasėje finišavo Aurelijus Petraitis su šturmanu Antanu Juknevičiumi. Po šio etapo mūsiškių ekipažas bendrojoje įskaitoje iš 43-iosios vietos smuktelėjo į 47-ąją.

Motociklų klasėje ketvirtajame etape Mindaugas Slapšys užėmė 93-iąją vietą, o Balys Bardauskas finišavo 158-as tarp 166-ių lenktynes tęsiančių motociklininkų. Bendrojoje įskaitoje M.Slapšys pakilo į 85-ąją vietą, o B.Bardauskas smuktelėjo į 160-ąją.

Pirmoji auka

Dakaro ralis pareikalavo pirmosios aukos - negyvas rastas 49-erių Prancūzijos motociklininkas Pascalis Terry, trečiadienį oficialiai informavo lenktynių organizatoriai. Prancūzo pasigesta dar sekmadienį - antrajame lenktynių etape tarp Santa Rosos ir Puerto Madrido.

"Motociklininko kūnas - už 15 metrų nuo motociklo - buvo aptiktas labai sunkiai prieinamoje ir tankiai apaugusioje vietovėje. Jis buvo nusiėmęs šalmą ir įsitaisęs pavėsyje", - teigiama pranešime. P.Terry - pirmoji šių metų Dakaro ralio, kuris startavo sausio 3 dieną ir sausio 17-ąją finišuos Argentinos sostinėje, auka.

Sankcijos "Energijai"

Latvijos ledo ritulio federacijos drausmės komisija dėl pažeisto atvirųjų šalies ledo ritulio pirmenybių reglamento ėmėsi griežtų sankcijų čempionate dalyvaujančio Elektrėnų "Energijos" klubo atžvilgiu: anuliuoti trijų Lietuvos komandos rungtynių rezultatai ir įskaityti pralaimėjimai vienodais rezultatais 0:5. Be to, už Latvijos pirmenybių reglamento pažeidimą "Energijai" skirta 200 latų bauda, o kitame Latvijos ledo ritulio federacijos posėdyje (sausio 10 dieną) bus svarstoma, ar pašalinti Elektrėnų ekipą iš pirmenybių.

Trečioji "Sakalų" nesėkmė

Trečią nesėkmę per tryliktas Baltijos krepšinio lygos Iššūkio taurės turnyro rungtynes patyrė A grupės lyderiai Vilniaus "Sakalai". Vilniečiai svečiuose 77:97 pralaimėjo trečiąją vietą užimančiam Norčiopingo "Dolphins" klubui. 21 tašką "Sakalams" pelnė Arvydas Šikšnius, 17 - Rokas Ūzas, 12 - Vytautas Šarakauskas.

Laimėjo turnyrą Ispanijoje

Vilniaus "Lietuvos ryto" jaunimo komanda Ispanijoje laimėjo dvylikos komandų iš septynių Europos šalių jaunimo krepšinio turnyrą (Torneig Junior Ciutat de L'Hospitalet). Vieną iš dviejų kelialapių į ULEB Eurolygos "Nike International Junior Tournament" turnyro finalą Vokietijos sostinėje pavasarį iškovoję jaunieji Vilniaus krepšininkai finale 87:70 nugalėjo Malagos "Unicają" (Ispanija). 17 taškų nugalėtojams pelnė Mantas Kadzevičius, 14 - Augustas Pečiukevičius. "Unicajos" ekipoje žaidžiantis Tautvydas Sabonis surinko 8 taškus (1-1/9, 3-1/4, 1-3/3).