Trumpos sporto žinios

2009 03 20 0:00

R.Brazauskas švilps Turine.

Romualdas Brazauskas pateko tarp dvylikos teisėjų, kurie balandžio 2-5 dienomis Italijos mieste Turine teisėjaus Europos taurės finalo aštuoneto varžybose. Lietuvis Turine bus vienas labiausiai patyrusių arbitrų. Jis 2002-2008 metais net penkis kartus švilpė Eurolygos finalo ketverto turnyruose. Tuo pasigirti negali nė vienas iš 12 teisėjų.

Antroji vieta Rygoje

Latvijos sostinėje Rygoje pasibaigusiame dešimties dalyvių tarptautiniame šachmatų turnyre antrąją vietą užėmė Vidmantas

Mališauskas (ELO koeficientas 2457), surinkęs 6 taškus iš 9 galimų. Lietuvos šachmatininkas laimėjo 4 partijas, patyrė vieną pralaimėjimą bei 4 susitikimus baigė lygiosiomis. Nugalėtoju tapo rusas Maksimas Matlakovas (2487) - 7,5 tšk., trečias - latvis Janis Klovanas (2415) - 5,5 taško.

Dar vienas britės rekordas

Didžiosios Britanijos plaukimo pirmenybėse aukso medalį moterų 200 metrų rungtyje kompleksiniu būdu iškovojo bei Europos rekordo autore tapo Hannah Miley. Devyniolikmetė britė, kuriai priklauso Senojo žemyno rekordas ir 400 metrų distancijoje kompleksiniu būdu, tuo pačiu stiliumi 200 metrų nuplaukė per 2:09,59 ir daugiau nei sekunde pagerino jau devynerius metus ukrainietei Janai Kolčkovai priklausiusį Europos rekordą.

Toli nuo lyderių

Švedijoje vykusių planetos taurės slidinėjimo varžybų etape moterų sprinto lenktynėse klasikiniu būdu 59 vietą tarp 72 dalyvių užėmė Irina Terentjeva. Etapo nugalėtoja tapo pasaulio taurės varžybų lyderė slovėnė Petra Majdič, kuri pirmauja (po 29 rungčių iš 32) ir bendrojoje įskaitoje (1567 tšk.). Ji net 91 tašku lenkia artimiausią persekiotoją lenkę Justyną Kowalczyk (1476).

Vyrų sprinto lenktynėse klasikiniu būdu iš lietuvių greičiausias buvo Aleksejus Novoselskis, atrankos varžybose užėmęs 69 vietą. Mantas Strolia liko 80-as, o Modestas Vaičiulis - 86-as tarp 96 dalyvių (startavo 97). Finale visą prizininkų pakylą užėmė norvegai: 1. Johanas Kjoestadas, 2. Johnas Kristianas Dahlis, 3. Eldaras Roenningas. Bendrojoje įskaitoje pirmauja devynioliktąją vietą užėmęs norvegas Petteris Northugas (1042 tšk.).

D.Daulytė pakilo

Penktą pergalę Rusijoje vykstančiame daugiau nei pusantro šimto dalyvių Europos moterų asmeniniame šachmatų čempionate iškovojo Deimantė Daulytė (ELO koeficientas 2278). Lietuvos šachmatininkė dešimtajame rate baltosiomis figūromis nugalėjo rusę Viktoriją Korčaginą (2187) ir, surinkusi 5,5 taško iš 10 galimų, iš 78 vietos pakilo į 58-ąją. Kita Lietuvos atstovė Simona Lomontaitė (2206) žaisdama juodosiomis figūromis partiją su lenke Beata Kadziolka (2295) baigė lygiosiomis ir dabar užima 86 vietą (5 tšk.). Vienvaldė lyderė - rusė Jekaterina Kovalevskaja (2442), turinti 8 taškus iš 10 galimų ir pustaškiu lenkianti 7 šachmatininkes.