Trumpos sporto žinios

2009 03 24 0:00

Na ir švystelėjo!..

Olimpinis ir pasaulio disko metimo čempionas 29 metų estas Gerdas Kanteris per varžybas Švedijoje diską nusviedė 69 metrus 51 centimetrą ir pagerino pasaulio uždarųjų patalpų rekordą. Iki šiol geriausias rezultatas po stogu - 66,20 metro - nuo 1980 metų sausio 9 dienos priklausė vokiečiui Wolfgangui Schmidtui. Gegužės mėnesį G.Kanteris Kalifornijoje bandys pagerinti nuo 1986 metų kitam vokiečiui - Juergenui Schultui priklausantį pasaulio rekordą - 74,08 metro.

Rusės ir ispano triumfas

Kalifornijos valstijoje (JAV) pasibaigusiame ATP ir WTA "Masters" serijos teniso turnyre "BNP Paribas Open" sekmadienį paaiškėjo nugalėtojai. Moterų finale Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalininkė 24-erių rusė Vera Zvonariova (4) rezultatu 7:6 (7:5), 6:2 įveikė nugalėtojos titulą gynusią serbę Aną Ivanovič (5) ir iškovojo reikšmingiausią pergalę per savo karjerą. V.Zvonariova kartu su baltaruse Viktorija Azarenka laimėjo ir dvejetų varžybas, jos finale 6:4, 3:6, 10:5 įveikė argentinietę Giselą Dulko bei Shahar Peer iš Izraelio.

Vyrų varžybas antrą kartą per savo karjerą šiame turnyre laimėjo

pajėgiausias planetos tenisininkas 22-ejų ispanas Rafaelis Nadalis. Jis finale 6:1, 6:2 šventė pergalę prieš škotą Andy Murray'ų (4).

Pirmą kartą šiame turnyre ispanas triumfavo 2007 metais, o iš viso jis jau laimėjo 33 ATP serijos turnyrus. Vyrų dvejetų nugalėtojais tapo šeimininkai Mardy Fishas ir Andy Roddickas, jie finale 3:6, 6:1, 14:12 nugalėjo baltarusį Maksimą Mirnyj ir Andy Ramu iš Izraelio. Be pagrindinių prizų, vienetų varžybų nugalėtojams atiteko po 605,5 tūkst. JAV dolerių čekį.

Pateko į pusfinalį

Kovo 28 bei 29 dienomis ir, jei reikės, balandžio 1-ąją Lietuvos moterų rankinio lygos pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių Kauno "ACME-Žalgiris" susitiks su Vilniaus "Eastcon AG-Vilniaus kolegija", o Panevėžio "AsT-KKSC" žais su čempione Vilniaus VPU "Šviesa-Egle". Tai paaiškėjo po sekmadienį pasibaigusiųjų antrųjų pusfinalio rungtynių: Kauno "ACME-Žalgiris" - Kauno rajono "HC Garliava-SM" 30:27; Šiaulių "HC Salve-Langvirus" - Panevėžio "AsT-KKSC" 25:31.

M.Prekevičiaus nebereikia

Vilniaus krepšinio klubo "Lietuvos rytas" vadovai 24 metų 195 cm ūgio gynėjui Mariui Prekevičiui ieško kito klubo. Mat krepšininkas nebepatenka į komandos dvyliktuką. Jis liks namie, kai balandžio 2-5 dienomis Turine (Italija) vyks Europos taurės finalinio aštuoneto varžybos. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate M.Prekevičius per 13 šio sezono rungtynių vidutiniškai pelno 6 taškus, 2,3 karto atkovoja kamuolį ir atlieka 2,6 rezultatyvaus perdavimo.