Trumpos sporto žinios

2009 06 06 0:00

"Žalgiriui" priklausys A licencija.

ULEB Eurolyga, pirmą kartą viešai pristatydama būsimo sezono turnyro modelį, patvirtino, kad ŪBIG valdomas Kauno "Žalgirio" klubas stipriausioje Europos krepšinio lygoje turės garantuotą vietą. Oficialioje Eurolygos svetainėje pristatytas 2009-2012 metų strateginis planas, kuris netrukus Eurolygos generalinėje asamblėjoje turėtų būti patvirtintas artimiausiems sezonams. Naujoji sistema suteiks garantijas klubams, pastarąjį dešimtmetį Europos arenose demonstruojantiems stabilumą, tačiau neužkirs kelio ir komandoms, gerai pasirodančioms vietiniuose čempionatuose.

Šioje sistemoje galios trijų rūšių licencijos: A, B ir C. A licenciją gaus 13 klubų, atrinktų pagal reitingą. "Žalgiris" A licenciją gaus kartu su Maskvos CSKA, Atėnų "Panathinaikos", Pirėjo "Olympiacos", Sienos "Montepaschi", Romos "Lottomatica", Tel Avivo "Maccabi", Vitorijos "Tau Ceramica", Barselonos "FC Barcelona", Madrido "Real", Malagos "Unicaja", Stambulo "Efes Pilsen" ir Stambulo "Fenerbahce Ulker" klubais. Po trejų metų blogiausiai pasirodžiusi A licencijos savininkė praras šią vietą.

Finale - rusės

"Roland Garros" aikštynuose vykstančių atvirųjų Prancūzijos teniso pirmenybių moterų vienetų varžybų finale po penkerių metų žais vėl rusės - pajėgiausia planetos tenisininkė bei turnyro favoritė Dinara Safina ir septintąjį reitingą turinti Svetlana Kuznecova.

Ketvirtadienį pusfinalyje 23 metų D.Safina per 1 valandą ir 41 minutę 6:3, 6:3 nugalėjo 20-ąją pagal reitingą dvidešimtmetę slovakę Dominiką Cibulkovą ir antrus metus iš eilės žais šio "Grand Slam" serijos turnyro finale.

Kitame pusfinalyje 25-erių S.Kuznecova per 2 valandas 25 minutes 6:4, 6:7 (5:7), 6:3 įveikė 30-ąją pagal skirstymą bendraamžę iš Australijos Samantą Stosur. Tai bus antrasis S.Kuznecovos finalas "Roland Garros" aikštynuose - 2006-aisiais ji pralaimėjo belgei Justinei Henin.

Tai bus antrasis atvirųjų Prancūzijos pirmenybių istorijoje finalas, kuriame žais dvi Rusijos tenisininkės - prieš penkerius metus Anastasija Myskina finale įveikė Jeleną Dementjevą.

Vakar pirmasis į vyrų vienetų varžybų finalą iškopė švedas Robinas Soderlingas (23). Jis 6:3, 7:5, 5:7, 4:6, 6:4 įveikė Čilės tenisininką Fernando Gonzalezą (12).

Mišrių dvejetų varžybas laimėjo favorite laikyta JAV pora - Liezel Huber ir Bobas Bryanas. Finale amerikiečiai, kuriems be pagrindinio prizo teko 100 tūkst. eurų čekis, 5:7 7:6 (7:5), 10:7 nugalėjo amerikietės Vanios King ir brazilo Marcelo Melo porą. Ši pergalė B.Bryanui buvo paguoda, nes ketvirtadienį jis poroje su broliu dvyniu Mike'u patyrė pralaimėjimą vyrų dvejetų varžybų pusfinalyje.