Trumpos sporto žinios

2010 01 25 0:00

Viršūnėje - "Šiauliai".

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderiais po savaitgalio kovų tapo "Šiaulių" krepšininkai, per 16 rungtynių iškovoję 14 pergalių. Penktadienį šiauliečiai namie 84:74 palaužė Utenos "Juventus", o vakar išvykoje nugalėjo autsaiderį Kėdainių "Nevėžį" - 76:59.

Į antrąją vietą pakilo kol kas be pralaimėjimų žengiantis Kauno "Žalgiris", vakar sostinėje 86:84 išplėšęs pergalę rungtynėse su Vilniaus "Sakalais".

Savaitgalio rezultatai:

"Šiauliai" - Utenos "Juventus" 84:74 (20:23, 27:20, 19:15, 18:16).

Panevėžio "Techasas" - Kėdainių "Nevėžis" 94:89 (17:18, 18:16, 23:22, 21:23, 15:10).

Kauno "Aisčiai" - Klaipėdos "Neptūnas" 80:77 (20:21, 20:15, 15:23, 25:18).

Marijampolės "Sūduva" - Prienų "Rūdupis" 87:83 (22:22, 18:19, 17:18, 30:24).

Vilniaus "Sakalai" - Kauno "Žalgiris" 84:86 (24:20, 20:15, 24:21, 16:30).

Kėdainių "Nevėžis" - "Šiauliai" 59:76 (17:13, 9:23, 20:18, 13:22).

Turnyro lentelė

(rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškai)

Čempionas neklumpa

Atvirosiose Australijos teniso pirmenybėse, kurių prizų fondą sudaro 21,5 mln. JAV dolerių, vakar užvirė vienetų varžybų aštuntfinalio kovos.

Vyrų turnyro nugalėtojo titulą ginantis antras pagal reitingą ispanas

Rafaelis Nadalis toliau žengia be nesėkmių ir 6:4, 4:6, 6:4, 6:4 nugalėjo kroatą Ivo Karlovičių bei ketvirtfinalyje susitiks su penktąja rakete britu Andy Murray, kuris iš tolesnės kovos eliminavo amerikietį Johną Isnerį - 7:6 (7:4), 6:3, 6:2). Argentinietis Juanas Martinas Del Potro (4 reitingas) turėjo pripažinti kroato Marino Čiličiaus (14) pranašumą - 7:5, 4:6, 5:7, 7:5, 3:6. Amerikietis Andy Roddickas (7) 6:3, 3:6, 4:6, 7:5, 6:2 palaužė čiliečio Marcelo Gonzalezo (11) pasipriešinimą.

Moterų turnyro aštuntfinalyje rusė Svetlana Kuznecova (3) nusileido tautietei Nadeždai Petrovai (19) - 3:6, 6:3, 1:6, o kinė Zheng Jie 7:6 (7:5), 6:4 privertė pasiduoti ukrainietę Alioną Bondarenko. Belgijos tenisininkių Justine Henin ir Yaninos Wickmayer akistatoje pajėgesnė buvo pirmoji - 7:6, 1:6, 6:3.

Toli nuo lyderių

Estijos sostinėje Taline pasibaigusiame Europos dailiojo čiuožimo čempionate moterų varžybose Lietuvos sportininkė Beatričė Rožinskaitė aplenkė šešias varžoves ir užėmė 35 vietą. 17 metų kaunietės pasirodymą teisėjai įvertino 29,60 balo. Nors B.Rožinskaitė liko toli nuo finalinio dvidešimtuko, tai buvo aukščiausia jos užimta vieta Europos čempionatuose. 2009 m. Suomijoje ji buvo 36-ta, 2008 m. Kroatijoje - 40-ta.

Aukso medalį Taline iškovojo 22 metų italė Carolina Kostner, surinkusi 173,46 balo. Sidabras atiteko suomei Laurai Lepisto (166,37), bronza - gruzinei Elene Gedevanišvili (164,54). Europos čempione C.Kostner jau buvo tapusi 2007 ir 2008 m.