Trumpos sporto žinios

2010 05 19 0:00

Turi konkurentą.

JAV surengtame studentų lygos (NCAA) "Big 12" konferencijos lengvosios atletikos čempionate 100 m sprinto finale penktąją vietą užėmė 21-erių Martynas Jurgilas - 10,37 sekundės. Atrankos varžybose jis pakartojo nuo 1992 metų Kastyčiui Klimui priklausantį šios rungties Lietuvos rekordą (10,33 sek.) ir, laimėjęs savo bėgimą, su geriausiu dienos rezultatu pateko į finalą. Dar neseniai Kaune studijavęs ir sportavęs M.Jurgilas šiuo metu drauge su dešimtkovininku Dariumi Draudvila sportuoja ir mokosi JAV Kanzaso universitete, ten juos treniruoja Cliffas Rovelto, parengęs ir Atėnų olimpinę septynkovės vicečempionę Austrą Skujytę. Lietuvoje Martynas turi labai rimtą konkurentą - Alekso Stanislovaičio auklėtinį 23-ejų Rytį Sakalauską, kurio asmeninis rekordas 100 m distancijoje - 10,38 sekundės.

K.Bryantas pasistengė

Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos finalo serijos iki keturių pergalių pirmosiose rungtynėse titulą ginantis Los Andželo klubas "Lakers" pirmadienį namie 128:107 (35:26, 27:29, 31:24, 25:28) nugalėjo Finikso "Suns" krepšininkus. Atkrintamosiose varžybose septintą pergalę iš eilės iškovojusiems šeimininkams 40 taškų pelnė Kobe Bryantas, 21 tašką įmetė Pau Gasolis, 19 - Lamaras Odomas (19 sugriebtų kamuolių po krepšiais). "Suns" komandos, kuri iki tol buvo iškovojusi šešias pergales iš eilės, gretose išsiskyrė Amare'as Stoudemire'as - 23 taškai. Antrąsias Vakarų konferencijos finalo rungtynes komandos žais šiandien vėl Los Andžele.

Latviai - namo

Antra pergale pasaulio ledo ritulio čempionato Vokietijoje šešių ekipų E grupės varžybas baigė ir laikinai į ketvirtąją vietą buvo pakilusi Baltarusijos (5 tšk.) rinktinė, 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) įveikusi trečiojoje pozicijoje buvusią Danijos (6 tšk.) ekipą. Mat penktųjų rungtynių dar nebuvo sužaidusios po vieną pergalę turinčios 5 ir 6 vietas užimančios atitinkamai Vokietija (4) ir Slovakija (3). Grupėje užtikrintai pirmavo visas 4 rungtynes laimėjusi Rusija (12), antra žengė 1 pralaimėjimą patyrusi Suomija (9). F grupės autsaiderių mače antrą pergalę šventė Čekija, 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) nugalėjusi ketvirtą pralaimėjimą patyrusią Latviją. F grupės rikiuotė: 1. Švedija 4 rungtynės/3 pergalės - 9 tšk.; 2. Šveicarija 4/3 - 9 tšk.; 3. Kanada 4/2 - 6 tšk.; 4. Norvegija 5/2 - 6 tšk.; 5. Čekija 4/2 - 6 tšk.; 6. Latvija 5/1 - 3 tšk. Keturios geriausios kiekvienos grupės komandos pateks į ketvirtfinalį.

Vakar po paskutinių dvejų čempionato autsaiderių turnyro rungtynių vietas elito grupėje išsaugojo JAV ir Prancūzijos rinktinės, o iškritusias Italijos ir Kazachstano komandas elite kitą sezoną pakeis I diviziono turnyrus laimėjusios Austrijos bei Slovėnijos ekipos. Autsaiderių turnyrą laimėjo JAV ledo ritulininkai, paskutiniame susitikime po baudinių serijos 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 0:0, 1:0) įveikę Italijos komandą. Kitame G grupės mače Prancūzijos rinktinė 5:3 (3:2, 1:0, 1:1) nugalėjo pergalių neiškovojusį Kazachstaną.

Šotokan karatė

Šiauliuose įvykusio Lietuvos šotokan karatė pirmenybių kumite rungties čempionu tapo daugkartinis šalies čempionas Robertas Budnikas. Rolandas Kesminas susigrąžino šalies kata čempiono titulą iš Vilniaus "Karate do" klubo kata vicečempiono Antano Grižo. Giedrė Gudzinevičiūtė pirmą kartą iškovojo auksą moterų kata rungtyje, o Jurgita Januškaitė tapo kumite rungties nugalėtoja. Čempionate dalyvavo per 80 įvairaus amžiaus sportininkų, pretenduojančių patekti į Lietuvos rinktines, kurios dalyvaus šių metų pasaulio čempionate Lione (Prancūzija) bei Europos pirmenybėse Koblence (Vokietija).

Baigėsi pirmas turas

Vokietijoje vykstančiame pasaulio vyrų aštuonių komandų teniso čempionate (prizų fondas 750 tūkst. eurų) baigėsi pirmojo turo mačai. Nesėkme turnyrą pradėjo čempionės titulą ginanti Serbijos rinktinė, ji Mėlynosios grupės mače 1:2 nusileido Argentinai. Kitame šios grupės mače Prancūzija 2:1 įveikė Vokietiją.

Raudonosios grupės susitikimuose JAV rinktinė 2:1 nugalėjo Australiją, o Čekija 2:1 - Ispaniją.