Trumpos sporto žinios

2010 06 01 0:00

Sprinto rekordas

Vokietijos Kotbuso mieste surengtose tradicinėse tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose "Lausitzer Meeting" Rytis Sakalauskas pasiekė 100 m bėgimo Lietuvos rekordą. Aštuoni sprinteriai šį nuotolį bėgo du kartus ir lietuvis abu sykius nugalėjo. Ryčio pirmojo bėgimo laikas buvo 10,38 sek. (pakartojo asmeninį rekordą), o per antrąjį sportininkas bėgo dar greičiau - 10,32 sek. - ir pagerino beveik 18 metų Kastyčiui Klimui priklausiusį Lietuvos rekordą - 10,33 sek. (jis pasiektas 1992 metų liepos 7-ąją Vilniuje per Lietuvos čempionatą). Alytuje gimusiam ir šiame mieste sprinterio karjerą pradėjusiam R.Sakalauskui birželio 27 dieną sukaks 23-eji. Vaikinas studijuoja Kaune, Lietuvos kūno kultūros akademijoje. Jį treniruoja Aleksas Stanislovaitis, išugdęs ir ankstesnį Lietuvos rekordininką K.Klimą.

V.Alekna - penktas

Pirmajame IAAF "World Challenge" serijos varžybų turnyre "Fanny Blankers-Koen Games" dalyvavęs disko metikas Virgilijus Alekna sekmadienį Olandijoje užėmė penktąją vietą. Geriausiu, antruoju, bandymu lietuvis nusviedė diską 62,15 metro (61,26; 62,15; 61,52; 61,26; x; 60,49 m). Nugalėtoju tapo vengras Zoltanas Kovago - 65,51 metro. Antras liko estas Gerdas Kanteris (65,35 m), trečias - austras Gerhardas Mayeris (63,82 m), ketvirtas - estas Martas Israelis (62,29 m).

V.Alekna išlieka šių varžybų rekordininkas - 2005 metais Hengele jo diskas nuskriejo 69,57 metro.

Dvyliktas superfinalas

Per šeštąsias Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos finalo rungtynes titulą ginantis Los Andželo klubas "Lakers" savaitgalį svečiuose 111:103 įveikė Finikso "Suns" krepšininkus ir, laimėjęs seriją 4:2, 31-ą kartą tapo konferencijos čempionu. "Lakers" kovos su Bostono klubu "Celtics", kuris Rytų konferencijos finale 4:2 nugalėjo Orlando komandą "Magic". 31-ą kartą NBA finale žaisiantys "Lakers" krepšininkai čempionais tapo 15 sykių, pastarąjį kartą - pernai. O 21-ą kartą finale kovosiantis "Celtics" superfinalą yra laimėjęs net 17 sykių, pastarąjį kartą - 2008-aisiais. Abi komandos NBA finaluose tarpusavyje žaidė 11 kartų. Net 9 sykius stipresnis buvo "Celtics". Šių klubų superfinalą 2008-aisiais 4:2 laimėjo "Celtics" krepšininkai, o "Lakers" žaidėjai pastarąjį kartą Bostono ekipą NBA finale 4:2 nugalėjo 1987-aisiais.

Pirmosios superfinalo iki keturių pergalių rungtynės vyks birželio 3-iąją Los Andžele.

J.Henin pasitraukė

Paryžiuje vykstančio atvirojo Prancūzijos teniso čempionato (prizų fondas 15,5 mln. eurų) aštuntfinalyje pirmadienį australė Samantha Stosur (7) įveikė tituluotąją belgę Justine Henin (22) - 2:6, 6:1, 6:4. Per vyrų varžybas 23-ejų serbas Novakas Džokovičius (3) vakar 6:4, 2:6, 6:1, 6:2 nugalėjo 27 metų amerikietį Robby Gineprį. Jis buvo paskutinis JAV tenisininkas, baigęs pasirodymą šio čempionato vienetų varžybose. Ketvirtfinalyje N.Džokovičius susikaus su austru Jurgenu Melzeriu (22), kuris 7:6 (8:6), 4:6, 6:1, 6:4 nugalėjo Rusijos atstovą Teimurazą Gabašvilį. Diena anksčiau čekas Tomašas Berdychas (15) įveikė škotą Andy Murray (4) - 6:4, 7:5, 6:3. Ketvirtfinalyje jis varžysis su rusu Michailu Južnu (11). Vakar vykusią ispano Rafaelio Nadalio (2) ir brazilo Thomazo Bellucci (24) dvikovą laimėjo pirmasis - 6:2, 7:5, 6:4.

Nokautavo lenką

Vokietijoje baigėsi kova dėl pasaulio bokso ypač sunkaus svorio čempiono titulo pagal WBC (Pasaulio bokso kongreso) versiją - ukrainietis Vitalijus Kličko per dešimtą raundą nokautavo 31 metų lenką Albertą Sosnowskį. 38-erių V.Kličko visą kovą turėjo persvarą, nors A.Sosnowskis ilgai priešinosi. Tačiau dešimtame raunde lenkas praleido lemiamą smūgį ir teisėjas užfiksavo ukrainiečio pergalę nokautu. Tai buvo keturiasdešimta V.Kličko pergalė iš 42 galimų ir ketvirtas A.Sosnowskio pralaimėjimas per 50-ą kovą. Dvikovą Gelzenkircheno stadione, kuriame žaidžia vietos futbolo klubas "Schalke 04", stebėjo 60 tūkst. žiūrovų. Po šios pergalės V.Kličko greičiausiai kreipsis į 29-erių britą Davidą Haye'ą, kuriam priklauso čempiono titulas pagal WBA (Pasaulio bokso asociacijos) versiją.

Jaunesniajam Vitalijaus broliui Vladimirui Kličko priklauso čempiono titulai pagal WBO (Pasaulio bokso organizacijos), IBF (Tarptautinės bokso federacijos) ir IBO (Tarptautinės bokso organizacijos) versijas.

Kinės nukarūnuotos

Vokietijoje pasibaigusiame pasaulio stalo teniso komandiniame čempionate Singapūro sportininkės atėmė nugalėtojos titulą iš 17 metų karaliavusios Kinijos komandos. Ši stipriausios pasaulyje titulą gynė nuo 1975 metų. Tik 1991 metais iš kinių titulą buvo perėmusios korėjietės, tačiau jau kitame čempionate (jie rengiami kas dvejus metus) 1993-aisiais Kinijos moterys atkovojo karūną ir iki šių metų ją išlaikė. Šį kartą Vokietijoje kinės finalą 1:3 pralaimėjo Singapūro rinktinei. Trečiąją vietą pasidalijo Vokietijos ir Japonijos tenisininkės.

Vyrų čempionato pusfinalyje Europos čempionė Vokietija 3:1 įveikė Korėją ir finale pralaimėjo Kinijai 1:3. Ši pasaulio čempionės titulą gina be pertraukos nuo 2001 metų. 1989, 1991, 1993 ir 2000 metais planetos čempionės vardą buvo iškovojusi Švedijos vyrų rinktinė. Šių metų bronziniais prizininkais tapo Japonijos ir Korėjos tenisininkai.

Baigėsi "Giro d'Italia"

Italijoje pasibaigusių prestižinių daugiadienių dviratininkų lenktynių "Giro d'Italia" paskutinį, dvidešimt pirmąjį, etapą Ignatas Konovalovas ("Cervelo Test Team") baigė šeštas ir galutinėje įskaitoje buvo 106-as tarp 139 finišavusiųjų. Lietuvis nuo nugalėtojo italo Ivano Basso (87.44:01; paskutinį etapą jis įveikė 15-as) atsiliko 3.40:16.

E.Rozentalio pergalė

Paragvajuje pasibaigusį tarptautinį šachmatų turnyrą "III Magistral Ciudad de Asuncion-Copa Roggio" laimėjo praėjusį ketvirtadienį 47-ąjį gimtadienį šventęs vilnietis Eduardas Rozentalis (ELO koeficientas 2618). Lietuvos šachmatininkas, surinkęs 7 taškus iš 9 galimų, pagrindinių dešimties dalyvių varžybose pustaškiu aplenkė čilietį Ivaną Morovičių Fernandezą (2552) ir tašku - trečiojoje pozicijoje likusį argentinietį Nahuelį Diazą Hollemaertą (2451).