Trumpos sporto žinios

2010 08 13 0:00

Ir serbai padėjo.

Juodkalnijoje vykstančio Europos vaikinų (iki 16 metų) krepšinio čempionato ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinė šiandien susikaus su šeimininkų ekipa. Lietuviai aštuntfinalio etapo E grupėje buvo ketvirti, tad jiems tekusi varžovė - F grupės turnyrą laimėjusi Juodkalnijos komanda. Kad patektų į ketvirtfinalį. Arūno Visocko auklėtiniams prieš Italijos komandą reikėjo laimėti bent 8 taškų skirtumu, o jie italus nugalėjo 80:61 ir prasiskynė kelią į priekį. Beje, kelią tolyn lietuviams atvėrė ne tik pergalė, bet ir palankus Graikijos ir Serbijos rinktinių susitikimo rezultatas. Serbai laimėjo 82:69.

Svečiams neatsirevanšavo

2011 metų Europos jaunimo (iki 21 metų) futbolo čempionato atrankos turnyre ketvirtą nesėkmę patyrė ketvirtąją vietą penkių ekipų devintojoje grupėje užimanti Lietuvos (5 tšk.) rinktinė. Užvakar ji Marijampolėje 0:1 (0:0) pralaimėjo trečiojoje pozicijoje esančiai Portugalijos (10 taškų) ekipai. Tad lietuviai neatsirevanšavo varžovams už pirmojo rato rungtynėse išvykoje patirtą nesėkmę (1:4). Devintojoje grupėje pirmauja Graikija. Grupės varžybas lietuviai baigs rugsėjo 7 dieną rungtynėmis išvykoje su Anglija.

Į atkrintamąsias varžybas pateks dešimties grupių nugalėtojos bei keturios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos. Europos pirmenybių finalinis etapas vyks Danijoje.

Pusfinalyje - nė vieno

Budapešte (Vengrija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate

ketvirtadienį nė vienas lietuvis neįveikė atrankos barjero. Vyrų 100 m laisvuoju stiliumi rungties kvalifikacijoje visi trys mūsų šalies atstovai pasiekė savo geriausius sezono rezultatus, tačiau į pusfinalį nepateko. Geriausiai iš lietuvių pasirodė šalies rekordininkas (48,84 sek.) Paulius Viktoravičius, kuris savo plaukime

finišavo trečias (50,19 sek.), o tarp 64 dalyvių buvo 25-as. Mindaugas Sadauskas (50,44 sek.) bendrojoje įskaitoje buvo 31-as. Giedrius Andriunaitis savo plaukime finišavo septintas (52,10 sek.), o bendrojoje įskaitoje liko 58-as. Moterų 200 m krūtine viename atrankos plaukimų Raminta Dvariškytė buvo ketvirta (2:36,92), o tarp 32 atrankoje dalyvavusių plaukikių - tik 25-a.

A.Giedraitis grįžta į "Sakalus"

LKL klubo Vilniaus "Sakalų" ekipos vyriausiojo trenerio Eriko Kučiausko asistentu tapo Sidnėjaus olimpiados bronzos medalio laimėtojas Andrius Giedraitis. 36 metų lietuvis į "Sakalų" gretas grįžta po dešimtmečio. 1994-1999 metais jis rungtyniavo sostinės klube.

Krepšininkas per savo karjerą yra atstovavęs ir Ostendės "Telindus", Vroclavo "Idea Sląsk", Vilniaus "Lietuvos ryto", Liudvigsburgo "EnBW", Maskvos Srities "Dinamo", Valjadolido "Grupo Capitol" bei Prienų "Rūdupio" komandoms. A.Giedraitis yra laimėjęs Lenkijos krepšinio lygos bronzos medalį, tapęs Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionu ir vicečempionu. Gynėjas taip pat laimėjo Belgijos pirmenybių ir Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) auksą.