Trumpos sporto žinios

2010 09 23 0:00

Prasidėjo Eurolyga.

Antradienį startavo 2010-2011 metų ULEB Eurolygos krepšinio turnyro kvalifikacinės varžybos, kuriose dėl dviejų kelialapių į pagrindinį turnyrą kovoja 15 komandų.

Podgoricos klubas "Budučnost" (Juodkalnija) su Gintaru Kadžiuliu namie 69:64 (22:12, 19:23, 15:15, 13:14) įveikė Liono "Asvel" (Prancūzija) krepšininkus. Lietuvis per 25 minutes pelnė 14 taškų (3-3/5) ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Kitų pirmųjų rungtynių rezultatai: Roano "Chorale" (Prancūzija) - Berlyno "Alba" (Vokietija) 86:79, "Galil Gilboa Hapoel" (Izraelis) - Vršaco "Hemofarm" (Serbija) 84:97, Groningeno "GasTerra Flames" (Olandija) - Kazanės "Uniks" (Rusija) 72:84, Šarlerua "Spirou" (Belgija) - Nymburko ČEZ (Čekija) 79:68, Bandirmos "Banvit BK" (Turkija) - Le Mano "Sarthe" (Prancūzija) 72:78, Kazertos "Pepsi" (Italija) - Maskvos srities "Chimki" (Rusija) 74:77. Atsakomieji susitikimai bus žaidžiami po savaitės. Į antrąjį etapą be kovos pateko Kijevo "Budyvelnik" (Ukraina) klubas.

Sėkminga pradžia

Italijoje vykstantį ITF serijos tarptautinį vyrų teniso turnyrą, kurio prizų fondas 10 tūkst. JAV dolerių, sėkmingai pradėjo Laurynas Grigelis (ATP klasifikacijoje - 466 vieta). Devyniolikmetis lietuvis šešioliktfinalyje 6:2, 6:1 sutriuškino 25-erių italą Francesco Borgo (1037). Antruoju skirstyto L.Grigelio varžovas aštuntfinalyje bus kitas italas 28-erių Andrea Agazzi (ATP-1121). Šis iš tolesnės kovos eliminavo rusą Aleksandrą Žurbiną - 6:2, 6:7 (7:9), 6:2.

Dvejetų varžybų ketvirtfinalyje L.Grigelis ir italas Giuseppe Menga 6:7 (2:7), 3:6 pralaimėjo italams Federico Gaio bei Giammarco Micolani.

Keičia trenerius

2012 metų Europos futbolo čempionato atrankos varžybas nesėkmingai pradėjusios Bulgarijos ir Portugalijos rinktinės keičia trenerius. Iš pareigų atleistą Stanimirą Stoilovą Bulgarijos rinktinės trenerio poste pakeis Lotharas Matthausas, su Vokietijos rinktine 1990 metais tapęs pasaulio čempionu. Jis anksčiau treniravo Vengrijos rinktinę, Vienos "Rapid", Belgrado "Partizan", Paranos "Clube Atletico", "Salzburg" ir Netanijos "Maccabi" klubus.

Naujuoju Portugalijos rinktinės treneriu paskirtas Paulo Bento. Jis pakeis iš šių pareigų atleistą Carlosą Queirozą. 2005-2009 metais P.Bento dirigavo Lisabonos "Sporting" futbolininkams.

Pirmasis įvartis

Šiaurės Amerikos nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) klubo "New Jersey Devils" puolėjas Dainius Zubrus per pirmas ikisezonines rungtynes pelnė įvartį. Antradienį svečiuose "Devils" po bulitų serijos 3:4 (1:2, 2:0, 0:1) pralaimėjo Filadelfijos "Flyers" komandai. D.Zubrus pasižymėjo 28 minutę, išlygindamas rezultatą 2:2. Lietuvis iš viso žaidė 17 min. 36 sek., du kartus metė į vartus ir uždirbo 2 minutes baudos.