2010 09 30 0:00
A.Gudžiaus talentą įvertino sporto specialistai.
LŽ archyvo nuotrauka

Įvertino talentą

Europos šalių lengvosios atletikos federacijas vienijanti Senojo žemyno asociacija (European Athletics) paskelbė šio sezono "Europos kylančios žvaigždės" rinkimų rezultatus.

Juose penktoji vieta buvo skirta pasaulio jaunimo čempionato disko metimo čempionui 19-mečiui Andriui Gudžiui. Šią vasarą planetos jaunimo pirmenybėse Kanadoje jis auksiniu metimu 1,750 kg svorio diską nuskraidino 63 m 78 cm.

Pirmoji vieta teko pasaulio uždarų patalpų trišuolio čempionui Teddy Tamgho (Prancūzija). Antras liko šuolininkas į tolį ispanas Eusebio Caceresas, trečias - rutulio stūmikas lenkas Krzysztofas Brzozowskis, o ketvirtas - 110 m barjerinio bėgimo atstovas prancūzas Pascalis Martinot-Lagarde.

Pirmajame trisdešimtuke

Vakar Australijoje prasidėjo 77-asis pasaulio dviračių sporto plento čempionatas. Pirmąją varžybų dieną startavę trys Lietuvos sportininkai užėmė vietas trečiajame dešimtuke.

Moterų 22,8 km atskiro starto lenktynėse Lietuvos čempionė 19-metė Katarzyna Sosna užėmė 23-iąją vietą tarp 38 dviratininkių (35 min. 49,94 sek.). Ji pasaulio čempione tapusiai 28-erių britei Emmai Pooley (32:48,44) pralaimėjo 3 min. 1,5 sekundės. Antra finišavo vokietė Judith Arndt (+15,17 sek.), trečia - Linda Villumsen iš Naujosios Zelandijos (+15,8 sek.).

Jaunimo (iki 23 metų) vaikinų 31,6 km atskiro starto lenktynėse pasirodė du lietuviai - 21 metų Evaldas Šiškevičius ir 22-ejų Ramūnas Navardauskas, užėmę atitinkamai 29-ąją ir 30-ąją vietas tarp 41 dalyvio. Jaunimo čempionu tapo amerikietis Tayloras Phinney, distanciją įveikęs per 42 min. 50,29 sekundės. Sidabrą iškovojo australas Luke'as Durbridge'as (+1,9 sek.), bronzą - vokietis Marcelis Kittelis (+24,01 sek.). E.Šiškevičius nuo nugalėtojo atsiliko 3 min. 15,39 sek., R.Navardauskas - 3 min. 16,42 sekundės.

Šiandien pasaulio čempionate vyks vyrų 45,6 km atskiro starto lenktynės, kuriose dalyvaus 24 metų Ignatas Konovalovas.

Atranka įsibėgėja

ULEB vyrų krepšinio Eurolygoje prasidėjo antrasis kvalifikacinio turnyro etapas, jame aštuonios komandos varžosi dėl dviejų kelialapių į pagrindinį turnyrą.

A divizione Vokietijos ekipa Berlyno ALBA namie 73:67 įveikė Vršaco "Hemofarm" iš Serbijos. Per kitas rungtynes Šarlerua "Spirou" (Belgija) savo aikštėje 75:69 nugalėjo Kazanės "Uniks" (Rusija).

B divizione kita Rusijos komanda Maskvos srities "Chimki" Ukrainoje net 87:58 sutriuškino Kijevo "Budivelnik" ekipą. Pralaimėjusiųjų gretose puolėjas iš Lietuvos Michailas Anisimovas per 24 minutes pelnė 9 taškus (2-2/6, 1-5/6) ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Antrose šios grupės rungtynėse susitiko du Prancūzijos klubai - Le Mano "Sarthe" ir Liono ASVEL. Pranašesni buvo savo aikštėje žaidę "Sarthe" krepšininkai - 85:75. B diviziono nugalėtojai pateks į Eurolygos B grupę kartu su Kauno "Žalgirio", Belgrado "Partizan" (Serbija), Vitorijos "Caja Laboral" (Ispanija), Tel Avivo "Maccabi" (Izraelis) ir Gdynės "Asseco Prokom" (Lenkija) komandomis. Atsakomosios atrankos rungtynės vyks rytoj, spalio 1 dieną.

Neprilygo čekei

Suomijoje vykstantį ITF serijos moterų teniso turnyrą, kurio prizų fondą sudaro 25 tūkst. JAV dolerių, nesėkme pradėjo 24-erių Lietuvos tenisininkė Lina Stančiūtė. 330 vietą WTA reitinge užimanti lietuvė pirmajame varžybų rate 1:6, 6:7 (0:7) pralaimėjo 221-ai planetos raketei aštuoniolikmetei čekei Kristynai Pliskovai.

Dvejetų varžybų pirmajame rate L.Stančiūtės ir 27-erių estės Margit Ruutel varžovėmis bus septyniolikmetės slovakės - Jana Cepelova ir Chantal Skamlova.

Pristatė knygą

Praėjusią savaitę ketvirtą kartą pasaulio galiūnų čempionu tapęs Žydrūnas Savickas vakar sostinėje pristatė savo biografinę knygą "Žydrūnas Savickas - žmogus iš geležies". Knygoje pateikiama 12 istorijų, jose pasakojama apie dvidešimt metų trunkančią sportininko karjerą. Autobiografijoje taip pat kalbama apie galiūno sėkmės formulę, padėjusią pasiekti net 47 pasaulio rekordus ir 6 kartus laimėti maksimalios jėgos reikalaujantį "Arnold Strongman Classic" turnyrą.