Trumposios žinios

2006 05 18 0:00

"Giro d'Italia"

Italijoje vykstančių prestižinių daugiadienių "Giro d'Italia" lenktynių dešimtajame etape Tomas Vaitkus iš AG2R komandos užėmė tik 147-ąją vietą. Nugalėtoju tapo italas Franco Pellizotti, 187 kilometrų distanciją jis įveikė per 4 val. 39 min. 47 sek. Vaitkus nuo jo atsiliko 16 min. 30 sek. Bendrojoje įskaitoje lenktynių lyderiu liko italas Ivanas Basso (39:29.40), o Vaitkus yra 146-as.

Prasidėjo ketvirtfinalis

Pasaulio ledo ritulio čempionate, vykstančiame Latvijos sostinėje Rygoje, baigėsi antrojo etapo varžybos. Paskutinę šio etapo dieną E grupėje JAV įveikė Čekiją 3:1 ir išstūmė čekus iš 3-iosios vietos. Autsaiderių mače latviai 4:2 nugalėjo norvegus. F grupėje Baltarusija 2:1 įveikė šveicarus ir grupėje užėmė 3-iąją vietą. Po to slovakai 8:0 nušlavė ukrainiečius ir išstūmė šveicarus iš ketvirtosios vietos. Vakar prasidėjo pasaulio čempionato ketvirtfinalis. Pirmajame mače Švedijos ekipa be vargo nugalėjo JAV rinktinę rezultatu 6:0. Vėlai vakare vakar dar žaidė Kanados ir Slovakijos rinktinės, o šiandien susikaus Rusija su Čekija ir Suomija su Baltarusija.

Rekordas anuliuotas

JAV bėgikas Justinas Gatlinas penktadienį Katare vykusiose tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose pakartojo planetos 100 m bėgimo rekordą (9,77 sek.), o ne pasiekė naują (9,76 sek.), kaip buvo teigiama po varžybų. Trečiadienį Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) oficialiai informavo, kad fiksuojant galutinį sprinterio rezultatą įsivėlė klaida.

Gatlinas 100 m nubėgo per 9,766 sekundės, o suapvalinus laimėjimą bėgikas pakartojo pasaulio rekordą. Rekordinis (9,76 sek.) laikas, kaip buvo paskelbta iškart po varžybų, fiksuojamas nebus.

Futbolo rinktinė pakilo

Lietuvos futbolo rinktinė paskelbtame naujame FIFA reitinge iš 99-osios vietos pakilo į 93-iąją. Lietuviai, išvykoje 1:0 įveikę lenkus, per pastarąjį mėnesį gavo 16 įskaitinių taškų ir dabar bendroje įskaitoje turi 481 tašką. Lietuvos komanda reitinge aplenkė Islandiją, Sudaną, Ugandą, Šiaurės Airiją, Keniją bei Ruandą.

"Heat" - finale

Majamio "Heat" krepšininkai iškopė į NBA atkrintamųjų varžybų Rytų konferencijos finalą. "Heat" ekipa po atkaklios kovos namie 106:105 įveikė Niu Džersio "Nets" komandą ir seriją iki keturių pergalių laimėjo 4:1. Į pergalę "Heat" atvedė Dwyane'as Wade'as: mačo pabaigoje perėmė kamuolį ir iš "Nets" ekipos atėmė viltį išlyginti arba persverti rezultatą. NBA Rytų konferencijos finale "Heat" ekipa susitiks su Klivlendo "Cavaliers" ir Detroito "Pistons" poros nugalėtoju.

Antradienio rungtynės

Heat - Nets 106:105 (serija 4-1), Suns - Clippers 128:125 (po dviejų pratęsimų; serija 3:2).

Pasirodė sėkmingai

Pasaulio sportinės akrobatikos čempionatui Portugalijoje (birželio 14-17 d.) besirengiantys Visagino sportininkai sėkmingai pasirodė Lenkijoje dešimtą kartą surengtame dvylikos šalių turnyre. Mišrių porų varžybose nugalėjo Visagino akrobatikos sporto mokyklos gimnastai Dmitrijus Šumila ir Anna Koklejeva, jaunimo amžiaus grupėje treti liko visaginiečiai Artiomas Rancevas ir Kristina Kovaliova.