Tunisas nugalėtas

2012 08 06 15:00
R.Seibutis - vienas iš rungtynių didvyrių, persvėrusių žaidimą Lietuvos naudai./Reuters/Scanpix nuotrauka

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, po sudėtingos kovos, nugalėjo netikėtai sublizgėjusius Tuniso krepšininkus rezultatu 76:63.

Rungtynės prasidėjo itin nepalankiai Lietuvos rinktinei. Tuniso rinktinė pirmavo 5 taškais, o lietuviams krepšį pavyko atrišti tik praėjus beveik 3 min. Tai padarė Rimantas Kaukėnas, kuris tapo vieninteliu lietuvių žaidėju, pelniusiu taškus pirmąjame kėlinyje. Kėlinį Lietuvos rinktinė pralaimėjo 7:18. Nepadėjo ir trenerio Kęstučio Kemzūros paimta minutės pertraukėlė.

Pirmoje antro kėlinio pusėje lietuviai ėmė iš lėto vytis varžovus, tačiau Tuniso rinktinė neleido jiems pavojingai priartėti. Antroje kėlinio pusėje K.Kemzūra, paėmęs antrąją minutės pertraukėlę, vėl mėgino surikiuoti komandos žaidimą, tačiau bergždžiai. Kėlinį lietuviai pralaimėjo 29:35. Įpusėjus rungtynėms, aiškiai lietuvių nenaudai bylojo ir klaidų statistika: lietuviai klydo 13 kartų, o tunisiečiai tik 7.

Trečiojo kėlinio pabaigoje lietuviams galiausiai pavyko priartėti 50:54, o ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuviai jau pirmavo 56:54. Likusį žaidimo laiką tunisiečiai atrodė vis labiau pasimetę ir ne tik nepasivijo lietuvių, bet ir leido jiems užbaigti rungtynes 13 taškų persvara.

Lietuvių tarpe rezultatyviausi buvo Darius Songaila ir Šarūnas Jasikevičius, abu įmetę po 13 taškų. Rimantas Kaukėnas, Simas Jasaitis ir Renaldas Seibutis pelnė po 10 taškų.

Tuniso rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Amine'as Rzigas, pelnęs 17 taškų ir Salahas Mejri su 16 taškų.

Ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinė poryt susitiks su Rusijos komanda.