Turėdami kelialapį vilniečiai neketina atsipalaiduoti

2008 01 09 0:00
"Aris" krepšininkams šiandienos pergalė garantuotų vietą kitame Eurolygos etape.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Vietą antrajame Eurolygos etape užsitikrinęs Vilniaus "Lietuvos rytas" šiandien Graikijoje vienuoliktojo B grupės turo rungtynes žais su Salonikų "Aris TT Bank" ekipa, kurioje rungtyniauja Simonas Serapinas.

Paradoksalu, tačiau būtent Salonikų ekipa praėjusį ketvirtadienį pergale 83:76 prieš Zagrebo "Ciboną" (Kroatija) vilniečiams anksčiau laiko atvėrė kelią tarp 16 pajėgiausių Eurolygos komandų. Daug žaisti Eurolygoje negaunantis S.Serapinas prie šios pergalės prisidėti nespėjo, nes aikštelėje treneris jam leido išbūti tik 4 minutes.

Vilniečiai prieš savaitę savo arenoje nepasigailėjo autsaiderio Le Mano "Sarthe" (Prancūzija) klubo, kurį sutriuškino 85:50.

Per pirmąjį ratą namie lietuviai graikus įveikė 77:70. Per šios dvikovos paskutinį kėlinį vilniečiai buvo įgiję 18 taškų persvarą (65:47), tačiau traumą patyrus įžaidėjui Hollisui Price'ui, "Lietuvos ryto" atakos susilpnėjo. Per paskutinę minutę graikų komandos lyderis Jeremiahas Massey metimu nuo trijų taškų linijos iki minimumo sumažino skirtumą (68:69). Per likusias 12 sekundžių Matthew Nielsenas pataikė abu baudos metimus, o svečiai, išmesdami kamuolį iš užribio, suklydo.

Po dešimties turų "Lietuvos rytas", iškovojęs aštuonias pergales, yra B grupės lyderis, o Salonikų krepšininkai, turintys šešias pergales, užima 5 vietą.

Šiandienos dvikova labai svarbi Graikijos klubui, kuris kovoja dėl kelialapio į "Top 16" varžybas. Salonikuose matysime vilniečių pagrindinį įžaidėją Robertą Štelmaherį, kuris po ilgo gydymosi šeštadienį grįžo į aikštelę ir yra pasirengęs komandai atiduoti visas jėgas.

Salonikų ekipoje turėtų pasirodyti naujų veidų - klubas neseniai pasirašė sutartis su 26 metų 205 cm ūgio puolėju Vladimiru Boisa ir 22 metų 188 cm ūgio įžaidėju Dariusu Washingtonu. Gruzijos ir Slovėnijos pilietybes turintis V.Boisa šį sezoną pradėjo Vladivostoko "Spartak-Primorje" (Rusija) komandoje, kurioje rungtyniauja Vidas Ginevičius. Prieš tai du sezonus krepšininkas rungtyniavo Sienos "Montepaschi" (Italija) ekipoje. D.Washingtonas šį sezoną bandė įsitvirtinti NBA čempionės San Antonijaus "Spurs" komandoje, tačiau neseniai buvo atleistas.

Tokios permainos labai nenaudingos antrą sezoną "Aris" ekipoje rungtyniaujančiam S.Serapinui - dėl Graikijos lygoje galiojančio užsieniečių limito V.Boisai bus atiduota lietuvio vieta.

"Aris" - labai rimtas varžovas, juo labiau, kad neseniai buvo papildytas dviem stipriais krepšininkais, - apie priešininkus kalbėjo "Lietuvos ryto" treneris Aleksandras Trifunovičius. - Aišku, mes nežinome, ar jie rungtyniaus ketvirtadienį. Tačiau komanda demonstruoja solidų krepšinį. Mes jau turime kelialapį į kitą etapą, bet tai nereiškia, kad jau nesistengsime. Mes ir toliau siekiame tik laimėti."