Turkai nuplėšė graikų arenos aureolę

2011 01 22 0:00
Iš "Lietuvos ryto" pasitraukęs Š.Jasikevičius (viduryje) puikiai jaučiasi ir Turkijos čempionų glėbyje.

Metus be pralaimėjimų savo arenoje rungtyniavęs Pirėjo "Olympiakos" (Graikija) sustabdytas. Namie žaidusius Graikijos vicečempionus ketvirtadienį sustabdė stipriausias Turkijos klubas "Fenerbahce Ulker".

Stambulo "Fenerbahce Ulker", kur rungtyniauja Darjušas Lavrinovičius ir Šarūnas Jasikevičius, per H grupės rungtynes 84:70 įveikė Graikijos ekipą ir nutraukė jos įspūdingą pergalių seriją.

Lietuviai nepersistengė

Dvikova Graikijoje atkakliai vyko pusketvirto kėlinio. Šeimininkai 34-ą minutę pirmavo 65:64, bet vėliau Stambulo komandos žaidėjai pelnė 12 taškų be atsako ir pirmąsyk per susitikimą įgijo dviženklį pranašumą - 76:65. Prie šio spurto prisidėjo ir pirmąsias Eurolygos rungtynes, vilkėdamas "Fenerbahce Ulker" marškinėlius, žaidęs Šarūnas Jasikevičius - jis pataikė vienintelį mestą tritaškį. Tokio turkų smūgio pakako - šeimininkai per likusį laiką nebesugebėjo atsitiesti.

Šį sezoną "Olympiakos" namie, Taikos ir draugystės arenoje, nepralaimėjo nė vienų Eurolygos rungtynių. Pastarąjį kartą savo žiūrovų akivaizdoje graikai buvo suklupę 2009 metų sausio 19 dieną, kai juos įveikė Le Mano "Sarthe Basket" (Prancūzija) krepšininkai.

Š.Jasikevičius, aikštelėje praleidęs mažiausiai iš svečių - tik 8 minutes, sugebėjo pasirodyti blogiausiai - pelnė 5 taškus, tiek pat kartų prarado kamuolį ir surinko neigiamą naudingumo balą - minus 2.

Ne ką geriau žaidė ir D.Lavrinovičius, kurio naudingumas - 0: per 26 minutes prametė visus 4 dvitaškius, pataikė po vieną tritaškį ir baudos metimą.

M.Browno metimas

Būtent su "Olympiakos" kitą savaitę antrajame ture teks susigrumti Kauno "Žalgiriui", kuris trečiadienį svečiuose 59:73 pralaimėjo Valensijos "Power Electronics" (Ispanija) ekipai. 17 kamuolių per šį susitikimą praradę žalgiriečiai nebuvo blogiausi pirmajame ture: pagal šį rodiklį juos pralenkė Vilniaus "Lietuvos rytas" (18 klaidų), "Fenerbahce Ulker" (19) ir Romos "Lottomatica" (22).

"Žalgirį" paguosti gali nebent tai, kad gražiausiu pirmosios TOP 16 savaitės epizodu buvo išrinktas Kauno ekipos snaiperio Marcuso Browno taiklus metimas iš 10 metrų, aidint trečiojo kėlinio sirenai.

Dvi savaites - be M.Gecevičiaus

Į gražiausių Eurolygos epizodų dešimtuką pateko ir momentai, susiję su "Lietuvos ryto" žaidėjais. Priminsime, kad vilniečiai savo arenoje E grupės rungtynes 59:80 pralaimėjo Atėnų ekipai "Panathinaikos" (Graikija). Penktąją vietą užėmė sostinės klubo duetas: Khalidas El-Aminas puikiai perdavė kamuolį Kenanui Bajramovičiui, o šiam liko tik netrukdomam įmesti jį į krepšį. Devintojoje vietoje atsidūrė "Lietuvos ryto" lyderio Martyno Gecevičiaus tritaškis nuo lentos, aidint atakos pabaigą skelbiančiai sirenai.

Antrame kėlinyje traumą patyręs ir daugiau aikštelėje nepasirodęs rezultatyviausias "Lietuvos ryto" žaidėjas M.Gecevičius tapo pagrindine vilniečių nesėkmės priežastimi. Ketvirtadienį po išsamių medicininių tyrimų paaiškėjo, kad gynėjas nerungtyniaus maždaug porą savaičių. Tyrimai išsklaidė blogiausias prognozes - krepšininkui nustatytas stiprus kojos kelio sumušimas ir didelė kraujosrūva. Pagal medikų prognozes, Martynas bus priverstas ilsėtis nuo 10 iki 14 dienų. Tad per antrojo turo susitikimą svečiuose su Ispanijos čempione Vitorijos "Caja Laboral" mūsų komandai teks verstis be M.Gecevičiaus. Ketvirtadienį Vitorijos klubas svečiuose 76:71 nugalėjo kitą Ispanijos ekipą Malagos "Unicają".

Naudingiausias - amerikietis

Pergalingai pasirodymą TOP 16 etape pradėjo Liublianos "Union Olimpija". Slovėnijos čempionai per F grupės dvikovą svečiuose 64:63 nugalėjo Romos "Lottomatica" (Italija) krepšininkus. Labiausiai prie pergalės prisidėjęs amerikietis Kenny Gregory tapo naudingiausiu antrojo etapo pirmojo turo žaidėju. 32 metų 197 cm ūgio puolėjas pelnė 19 taškų, atkovojo 14 kamuolių ir surinko 30 naudingumo balų.

Per kitas šios grupės rungtynes nugalėtojos titulą ginanti "Barcelona" (Ispanija) namie 81:71 įveikė Tel Avivo "Maccabi" (Izraelis) atstovus.

E grupė

"Unicaja" (Ispanija) - "Caja Laboral" (Ispanija) 71:76 (19:21, 16:20, 18:17, 18:18). J.Freelandas 16 (7 atk. kam.), C.Jimenezas (7 atk. kam.) ir R.Blakney - po 13, S.Blanco 11; M.Huertas 19, F.San Emeterio 14 (3-3/4), M.Teletovičius 13 (3-3/13, 8 atk. kam.), D.Loganas 11, E.Batista 10 (14 atk. kam.).

"Lietuvos rytas" (Lietuva) - "Panathinaikos" (Graikija) 59:80 (21:18, 12:11, 8:24, 18:27).

F grupė

"Barcelona" (Ispanija) - "Maccabi" (Izraelis) 81:71 (21:16, 20:21, 22:16, 18:18). J.C.Navarro 24 (2-0/3, 3-5/10, 1-9/10), A.Andersonas 16, K.Perovičius 12, T.Morrisas 11; R.Hendrixas ir D.Perkinsas (8 atk. kam.) - po 13, S.Schortsanitis 12, J.Pargo 9 (3-0/4).

"Lottomatica" (Italija) - "Union Olimpija" (Slovėnija) 63:64 (19:18, 16:15, 14:14, 14:17). V.Dasičius 18 (11 atk. kam.), N.Djedovičius 10 (7 atk. kam.), D.Washingtonas 8; K.Gregory 19 (2-7/16, 1-5/5, 14 atk. kam., 30 naud. bal.), S.Ožboltas 16 (2-4/4, 5 kld.), D.Markota 9 (3-0/4).

G grupė

"Efes Pilsen" (Turkija) - "Montepaschi" (Italija) 60:58 (18:17, 11:10, 18:13, 13:18).

"Real" (Ispanija) - "Partizan" (Serbija) 78:58 (17:18, 26:9, 15:13, 20:18).

H grupė

"Olympiakos" (Graikija) - "Fenerbahce Ulker" (Turkija) 70:84 (18:16, 15:17, 25:22, 12:29). T.Papaloukas 15 (4 kld.), V.Spanoulis 14 (6 kld.), Z.Ercegas 10; M.Tomas 19, R.Ukičius 17, O.Onanas 14,.. Š.Jasikevičius 5 (8 min., 2-1/3, 3-1/1, 1 atk. kam., 5 kld.), D.Lavrinovičius 4 (26 min., 2-0/4, 3-1/1, 1-1/1, 2 atk. kam.).

"Power Electronics" (Ispanija) - "Žalgiris" (Lietuva) 73:59 (20:21, 19:10, 15:19, 19:9).