Turkės vilnietėms išliko neįkandamos

2008 11 21 0:00
TEO naujokė D.Staugaitienė (dešinėje) greitai tapo viena komandos lyderių.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

"Neturiu ko pasakyti apie ketvirtąjį kėlinį", - apie nutrūkusią keturių pergalių seriją Eurolygoje sakė Vilniaus TEO vyriausiasis treneris Rūtenis Paulauskas. Iškovoti penktą pergalę iš eilės mūsiškėms sutrukdė paskutinis kėlinys, pralaimėtas net 5:23.

Eurolygos D grupėje Stambulo "Fenerbahce" (Turkija) tapo vienintele komanda, kurios Lietuvos čempionėms TEO krepšininkėms nepavyko įveikti nė karto. Pirmojo turo rungtynes Turkijoje vilnietės pralaimėjo 68:76, o trečiadienį Vilniuje nusileido 56:64.

10 minučių košmaras.

Dabar TEO, kaip ir kitos dvi ekipos, po šešių turų turi 4 pergales bei 2 pralaimėjimus ir yra išsaugojusios grupėje antrąją vietą.

Po trijų kėlinių 51:41 pirmavusioms TEO krepšininkėms paskutinės 10 minučių tapo tikru košmaru. Pradėjusios šeimininkių krepšio šturmą Stambulo žaidėjos dviejų minučių atkarpą laimėjo 8:0. Įpusėjus kėlinukui viešnios jau pirmavo 54:53. Likus žaisti 3 min. rezultatas dar buvo lygus (56:56), tačiau per likusį laiką taškus rinko tik viešnios. Šeimininkės per paskutinį kėlinį pataikė vos 2 metimus iš 17 ir suklydo net 5 kartus.

Vilniaus klubui negalėjo padėti traumuotos Aušra Bimbaitė ir Aurimė Rinkevičiūtė. O rezultatyviausios TEO ekipoje buvo po 13 taškų pelniusios Daina Staugaitienė ir Noel Kuin bei 12 įmetusi ir 13 kamuolių atkovojusi Crystal Langhorne.

Lietuvos komanda gerokai pranoko varžoves pagal atkovotus kamuolius (49 ir 34) bei... klaidas (19 ir 9).

Svarbiausia - atgaivintas dėmesys

Nepaisant nesėkmės, TEO treneris R.Paulauskas nebuvo nusivylęs: "Šių merginų dėka atgaivinome dėmesį moterų krepšiniui." Jo nuomone, ekipa galėjo laimėti. Kaip optimalią formą pasiekusios komandos pralaimėjimo priežastį treneris įvardijo traumas: "J.Štreimikytė-Virbickienė nuo praėjusio mačo nesitreniravo dėl čiurnos traumos, A.Rinkevičiūtės šiemet galime išvis neturėti, nes medikai neranda skausmų priežasties. O pergalei reikia didesnio atsarginių žaidėjų indėlio."

"Mes pataikėme svarbių tritaškių, o gynėmės geriausiai šį sezoną, - apie ketvirtame kėlinyje įvykusį lūžį kalbėjo "Fenerbahce" strategas Zaferis Kalaycioglu. - Nuostabi pergalė. Namie laimėjome 8 taškais, tokiu pat skirtumu iškovojome pergalę ir Vilniuje, kur TEO niekada nepralaimi."

CSKA užgriuvo bėda

Pergalę trečiadienį iškovojo Maskvos CSKA krepšininkės, Prancūzijoje per B grupės rungtynes 88:79 įveikusios "ESB Lille Metropole" komandą. Iškovojusi keturias pergales CSKA užima antrąją vietą. Tačiau maskviečių situacija nedžiuginanti - Rusijos žiniasklaida trimituoja, kad klubas - prie bankroto ribos. Pagrindinis komandos rėmėjas bei savininkas Andrejus Iščukas pardavė savo verslą Rusijoje ir neberemia komandos. Paskutiniai A.Iščuko skirti pinigai baigsis gruodžio 1-ąją.

"Susidarė katastrofinė situacija, - dienraščiui "Sport-express" sakė vienas komandos vadovų Sergejus Kuščenka. - A.Iščukas, turėjęs 75 proc. "Volgaburmaš" akcijų, pardavė visą savo verslą Samaroje. O nauji savininkai pareiškė, kad moterų krepšinio komanda nepatenka į jų investicijų sritį. Komanda bus finansuojama tik iki gruodžio pirmosios."

Pasak S.Kuščenkos, dabar intensyviai ieškoma naujų rėmėjų.

"Tačiau būkime realistai - esant dabartinei ekonomikos situacijai ši užduotis beveik neįgyvendinama, - pesimizmo neslėpė vienas CSKA vadovų. - Todėl mes turime būti teisingi žaidėjoms. Negalime jų maitinti tik pusryčiais ir kaupti skolas."

Dėl pinigų trūkumo prieš kelias savaites CSKA vadovai nutraukė sutartį su Marija Stepanova, kuri, sportalas.com duomenimis, turėjo uždirbti apie 800 tūkst. dolerių per sezoną.

TEO - "Fenerbahce" 56:64 (14:16, 17:14, 20:11, 5:23).

TEO: N.Kuin ir D.Staugaitienė (9 atk. kam.) - po 13, C.Langhorne 12 (13 atk. kam.), J.Štreimikytė-Virbickienė 10 (10 atk. kam.), R.Valentienė ir L.Wilson - po 3, G.Petronytė 2.

"Fenerbahce": N.Yilmaz 20 (11 atk. kam.), M.Ajavon 12, E.Tuncluer 11, T.Sutton-Brown 8 (5 blk.), E.Gomis 7, N.Nevlin 4, G.Branzova-Erdenay 2.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 17/42 (40 proc.) ir 21/57 (37 proc.), tritaškiai - 6/22 (27) ir 3/9 (33), baudos - 4/8 (50) ir 13/17 (76), kamuolys atkovotas 49 ir 34 kartus, rezultatyviai perduotas 13 ir 12, perimtas 3 ir 13, prarastas - 19 ir 9, blokuotas 3 ir 7 kartus.

Košicės "Broker" (Slovakija) - Lato "Montpellier" (Prancūzija) 76:57 (17:19, 17:18, 28:5, 24:16).

"Beretta Famila" (Italija) - Maskvos srities "Spartak" (Rusija) 62:70 (18:17, 18:23, 19:22, 7:8).