Turkijos čempionai neįveikti

2010 11 25 0:00
Š.Jasikevičius (su kamuoliu), atlikęs net 8 rezultatyvius perdavimus, vakar Vilniaus komandoje buvo vienas naudingiausių.
Petro Malūko nuotrauka

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšinio klubas pamažu atsisveikina su galimybėmis žaisti Eurolygos TOP 16 etape.

Antrą Eurolygos ratą Lietuvos čempionai "Lietuvos ryto" krepšininkai pradėjo penktuoju pralaimėjimu. Vakar "Siemens" arenoje Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai 75:81 (13:18, 23:22, 14:25, 25:16) turėjo pripažinti C grupės lyderės Stambulo "Fenerbahce Ulker" (Turkija) pranašumą. Per šešerias rungtynes patyrę penkias nesėkmes vilniečiai turi menkas teorines galimybes prasibrauti į kitą etapą.

Turkijos klubui, kuriam Darjušas Lavrinovičius vakar pelnė 6 taškus, tai buvo penkta pergalė.

Per pirmą ratą svečiuose vilniečiai kentėjo būtent nuo D.Lavrinovičiaus, pelniusio 21 tašką. Vakar sostinės ekipą taikliais tritaškiais nužudė Roko Leni Ukičius. Iš toli pataikęs net 5 kartus iš 7 jis pelnė 24 taškus.

Lietuvos komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Martynas Gecevičius (16 taškų), Cemalis Nalga (14) ir Šarūnas Jasikevičius.

Pirmuosius taškus, tarsi tęsdamas pirmo rato sėkmingą tarpusavio dvikovą, pelnė D.Lavrinovičius. Tačiau greitai aukštaūgio iš Lietuvos šaudymo arsenalas išseko - po kelių minučių pataikęs dar vieną dvitaškį Darjušas nurimo ir didžiosios pertraukos sulaukė turėdamas 4 taškus. Šįkart aktyvesni buvo kiti Stambulo ekipos žaidėjai, kurių pastangomis svečiai pirmą kėlinį laimėjo 18:13.

Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms aikštėje pasirodė Šarūnas Jasikevičius. Jis iškart atliko puikų perdavimą Milko Bjelicai, o netrukus taikliu metimu iš toli pakėlė "Siemens" žiūrovus ant kojų. Ir būtent Šarūnas davė pradžią naujam spurtui - antro kėlinio pradžioje svečiams pirmaujant 23:16, įžaidėjas pataikė tritaškį ir "Lietuvos rytas", laimėjęs atkarpą 11:0, išsiveržė 27:23. Per pirmus du kėlinius abiejų komandų žaidėjai mažai klydo, tad viską lėmė taiklumas. O sėkmingiau atakavo Turkijos komanda, po dviejų kėlinių pirmavusi 40:36.

Trečiojo pradžioje Vilniaus ekipos gynyba pradėjo braškėti. Tuo pasinaudojęs R.Ukičius per tris atakas pelnė 8 taškus, ir A.Trifunovičius buvo priverstas prašyti pertraukėlės - "Lietuvos ryto" deficitas buvo jau 10 taškų (40:50). Tačiau svečiai ir toliau taikliai šaudė iš toli - po dar vieno R.Ukičiaus ir Mirsado Turkčano tritaškių "Fenerbahce Ulker" pranašumas pašoko iki 17 taškų - 63:46. Šeimininkai rankų nenuleido, tačiau geriausia, ką sugebėjo padaryti - rungtynes pralaimėti tik šešiais taškais (75:81).

Šešto turo rungtynes vilniečiai gruodžio 1-ąją svečiuose žais su Italijos čempione Sienos "Montepaschi", kuri vakar vakare svečiuose 70:61 įveikė "Cholet Basket" (Prancūzija) krepšininkus.

Vakar sužaistos vienos A grupės, kurioje varžosi Kauno "Žalgiris", rungtynės. Namie žaidusi Lenkijos čempionė Gdynės "Asseco Prokom", kurią treniruoja Tomas Pačėsas, 71:67 nugalėjo Maskvos srities "Chimki" ekipą ir iškovojo pirmą pergalę. Rusams tai buvo ketvirtas pralaimėjimas.