Tvirti Ispanijos klubų žingsniai

2014 04 17 6:00
Pernai „Real“ (su kamuoliu - R.Fernandezas) ir „Olympiakos“ dėl Eurolygos titulo susikovė finale, o šiemet jų keliai susikirto jau ketvirtfinalyje. AFP/Scanpix nuotrauka

Du Ispanijos milžinai – Madrido „Real“ ir „Barcelona“ – įtikinamomis pergalėmis pradėjo ULEB Eurolygos ketvirtfinalio seriją, kurioje žaidžiama iki trijų pergalių.

TOP 16 varžybų E grupėje pirmąją vietą užėmę „Barcelonos“ krepšininkai namie 88:61 nugalėjo Stambulo „Galatasaray“ krepšininkus. Katalonus į pergalę vedė 19 taškų pelnęs Bostjanas Nachbaras. Turkijos klube geriausiai sekėsi 14 taškų surinkusiam Carlosui Arroyo. Visus taškus puertorikietis pelnė per pirmus du kėlinius. Po ilgosios pertraukos žiūrovai nebeišvydo jo aikštelėje. Baigiantis antram ketvirčiui jis patyrė čiurnos traumą ir rungtynių nebetęsė. Tuo pasinaudoję šeimininkai perėmė iniciatyvą ir šventė įtikinamą pergalę.

Po rungtynių „Galatasaray“ vyriausiasis treneris Erginas Atamanas abejojo, ar C.Arroyo galės padėti per kitas rungtynes. Antros ketvirtfinalio rungtynės šiandien žaidžiamos vėl Barselonoje.

Rimtas išbandymas laukė kito ispanų klubo - „Real“ savo arenoje priėmė dvejus pastaruosius metus stipriausią Eurolygos ekipą Pirėjo „Olympiakos“. Šie klubai praėjusį sezoną susikovė Eurolygos finale. Tąsyk graikai sugebėjo panaikinti ispanų sukauptą 17 taškų persvarą ir iškovojo taurę. Tačiau šį antradienį intrigos nebuvo. Madrido krepšininkai jau per pirmą kėlinį buvo akivaizdžiai pranašesni (27:12) ir rungtynėms pasibaigus jie triumfavo 88:71.

„Real“ ekipoje neabejotinai geriausias buvo Rudy Fernandezas, jis pelnė 20 taškų ir surinko 34 naudingumo balus. Graikų ekipoje labiausiai pasižymėjo praėjusio Eurolygos sezono naudingiausias krepšininkas Vassilis Spanoulis, jo sąskaitoje 18 taškų. Antrąsyk ekipos žais šiandien vėl Madride.

Trečiadienį kovą dėl dviejų kelialapių į Milane vyksiantį finalo ketverto turnyrą pradėjo kitos dvi poros: Maskvoje CSKA (Rusija) žaidė su vienintele ketvirtfinalyje esančia „lietuviška“ ekipa Atėnų „Panathinaikos“ (jos marškinėlius vilki Jonas Mačiulis), o Milano „EA7 Emporio Armani“ (Italija) namie varžėsi su Tel Avivo „Maccabi“.

Ketvirtfinalis

„Real“ - „Olympiakos“ 88:71 (27:12, 21:29, 22:15, 18:15). R.Fernandezas 20 tšk. (3-4/6, 34 naud. bal.), N.Mirotičius 15, S.Rodriguezas ir S.Llullas po 12; V.Spanoulis 18 (3-4/7), G.Printezis 10, C.Simmonsas 8 (8 atk. kam.), K.Sloukas 7. Serijos rezultatas 1:0.

„Barcelona“ - „Galatasaray“ 88:61 (14:21, 19:14, 26:14, 29:12). B.Nachbaras 19 (3-3/4), J.C.Navarro 12, J.Pullenas (3-3/3) ir B.Olesonas (3-3/3) po 11; C.Arroyo 14, F.Aldemiras ir E.Arslanas po 9, M.Hairstonas ir E.Dudley po 6. Serijos rezultatas 1:0.