U20 vaikinai iškovojo 5 vietą

2014 07 20 19:10
Lietuvos U20 rinktinė Europos čempionate užėmė 5 vietą

Lietuvos dvidešimtmečių (U20) vaikinų rinktinė Europos čempionate iškovojo 5 vietą. Tomo Masiulio auklėtiniai po permainingos kovos  77:73 (28:18, 18:14, 15:24, 16:17) įveikė Graikijos bendraamžius.

Lietuviai labai sėkmingai pradėjo rungtynes, po Mariaus Grigonio dėjimo pirmavo 6:1 (8 min.). Įpusėjus ketvirčiui Lietuvos rinktinė jau turėjo dviženklį pranašumą (16:6), kurį išlaikė per kitas 5 minutes (28:18).

Antrajame kėlinyje lietuviai toliau kontroliavo situaciją aikštėje ir dominavo tiek puolime, tiek gynyboje (40:23, 5 min.). Iki didžiosios pertraukos čempionato šeimininkams pavyko tik nežymiai priartėti (46:32).

Trečiajame ketvirtyje be kovos pasiduoti nenorėję graikai atkuto ir nebeleido lietuviams diktuoti savo sąlygų. Graikijos krepšininkai išlygino žaidimą (54:43, 5 min.), o baigiantis kėliniui spurtavo ir grėsmingai priartėjo (56:61).

Per paskutines dešimt rungtynių minučių ekipos keitėsi sėkmingomis atakomis, o intriga tik augo. Įpusėjus kėliniui Lietuvos rinktinės pranašumas buvo tik 2 taškai (69:67), vėliau du svarbius baudos metimus pataikė Donatas Tarolis ir dvitaškį įmetė M.Grigonis (75:69, 2 min.). Likus žaisti 9 sekundes graikai pataikė dvitaškį (73:75), tačiau per likusį laiką lietuviai realizavo baudos metimus ir užtvirtino pergalę.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Augustinas Jankaitis, pelnę 15 taškų, 14 pridėjo M.Grigonis, 10 – D.Tarolis.